Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Mistrz świata w kitesurfingu bije rekord świata z Sony Action Cam

Wpis na blogu   •   Paź 10, 2017 16:00 CEST

Victor Borsuk bije rekord świata fot. © Piotr Porębski

Ambasador Sony Victor Borsuk ustanowił nowy rekord świata. Przy skoku za autem na sprzęcie do kitesurfingu towarzyszył mu Sony Action Cam FDR-X3000.

Siedmiokrotny Mistrz Polski w kitesurfingu, Victor Borsuk, 26 września ustanowił nowy rekord świata. Jako pierwszy na świecie zdecydował się podpiąć sprzęt do kitesurfingu do auta, aby wzlecieć na wysokość aż 68 metrów! Całe wydarzenie zarejestrował Sony Action Cam FDR-X3000.

Emocje były ogromne, adrenalina i gigantyczny stres przed startem. Wiedziałem, że jeżeli wszystko przebiegnie dobrze podczas wychodzenia w górę to jest duża szansa na sukces, gdyż sam lot to moje zadanie i jest w miarę bezpieczny. Oczywiście miałem świadomość, że walka o rekord może okazać się walką o życie. Do zadania podchodziliśmy czterokrotnie. W tym czasie wylatywałem w powietrze, spadałem, ciągnęło mnie również pod wodą i obracało w powietrzu. Korygowaliśmy prędkość jazdy, kąt i napięcie liny, zarówno mój moment startu, jak i samochodu. Wreszcie dobrze ustawiliśmy auto pod wiatr, nabraliśmy dużej prędkości i udało się! W maksymalnym punkcie wzbiłem się na 68 metrów. Później w miarę bezpiecznie wylądowałem, lądując bardzo daleko od brzegu – relacjonuje Victor.

Action Cam FDR-X3000 rejestruje sportowe dokonania Vitoria już od dłuższego czasu. Dzięki technologii Balanced Optical SteadyShot™ odpowiedzialnej za stabilizację obrazu, ekstremalne warunki zarówno pogodowe, jak i sportowe, nie stoją na przeszkodzie podczas rejestracji nawet tak ważnych wydarzeń jak ustanowienie rekordu świata.

Najnowszy Action Cam Sony to również wysoka jakość nagrań. Zastosowana matryca EXMOR 16:9 została zoptymalizowana do rejestracji obrazu w rozdzielczości 4K. Kamera posiada też szerokokątny obiektyw marki Zeiss ze specjalną antyodblaskową powłoką.

Stabilnego, dynamicznego i wyjątkowo wyraźnego obrazu chroni wodoszczelna obudowa oraz dodatkowa nieprzemakalna osłona, odporna na pył, wstrząsy, zachlapania oraz wahania temperatur. Miłośnicy nurkowania również odnajdą zastosowanie dla siebie. Action Cam FDR-X3000 może rejestrować obraz pod wodą aż do 60 metrów głębokości. Co więcej, ten flagowy model umożliwia rejestrowanie w trybie slow motion, a także w prędkości 120 k/s.

Sony Action Cam FDR-X3000 jest dostępna w salonach Sony Centre oraz w wiodących sieciach sklepów z elektroniką użytkową. Więcej materiałów foto i wideo wykonanych tym modelem można znaleźć w galerii zdjęć Sony oraz na oficjalnym profilu Sony na Facebooku.