Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowa kategoria w konkursie Sony World Photography Awards 2015 ‒ Fotografia Smartfonowa

Wpis na blogu   •   Sty 29, 2015 11:10 CET

Światowy konkurs fotograficzny Sony ma już wieloletnią tradycję, ale dopiero w tym roku wyodrębniono w nim nową kategorię ‒ fotografii wykonywanej przy użyciu smartfonów.

Najnowsza technologia fotograficzna w aparatach telefonicznych wykreowała zwiększoną dostępność sprzętu dla fotografów. Zdjęcia mogą być robione niemalże w każdej chwili i warunkach, i każdy z dostępem do aparatu w telefonie może dokumentować swoje życie. Kategoria fotografii wykonywanej za pomocą smartfonów w ramach konkursu Sony World Photography Awards 2015 wychodzi naprzeciw tej nowoodkrytej wolności i pokazuje jak fotografia mobilna pomaga redefiniować sposób wykonywania zdjęć i podejście fotografów do swojej sztuki.

Fotografowie o różnym stopniu umiejętności mają miesiąc ‒ od dzisiaj ‒ na zgłoszenie swojego najlepszego zdjęcia, które będzie odpowiedzią na zadany temat:

Od życia otrzymasz tyle, ile sam z siebie dasz. Pomiń to, co oczywiste i zobacz inspirację znajdującą się wokół Ciebie. Odkryj niezwykłość przy użyciu swojego telefonu komórkowego. Zobacz świat przez inny niż zwykle obiektyw, innym spojrzeniem.

Darmowe zgłoszenia do konkursu na www.worldphoto.org muszą być dokonane przed datą zamknięcia konkursu, czyli najpóźniej 27 lutego.

20 najlepszych prac zostanie wybranych przez jury składające się z:

  • Anna Dickson, dyrektor działu fotografii w Huffington Post, USA
  • Chris Hudson, redaktor artystyczny grupy National Geographic Traveller, UK
  • Anthony Lepinay, fotograf i dyrektor kreatywny, Francja
  • Alvin Soon, redactor HWM and HardwareZone.com, Singapur
  • Evgeny Tchebotarev, CPO i współzałożyciel 500px, Kanada

Wybór zostanie ogłoszony na stronie internetowej World Photography Organisation, www.worldphoto.org, a zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez głosowanie publiczne na stronie w dniach 10-17 marca.

Autor wybranego przez publiczność zdjęcia poleci do Londynu, by wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards, odbywającej się 23 kwietnia i otrzyma pakiet produktów Sony Mobile zawierający między innymi flagowe modele Xperia™ smartfon i tablet.

Astrid Merget Motsenigos, dyrektor kreatywna World Photography Organisation powiedziała: ‒ Dzięki dzisiejszej niezwykłej technologii w zasięgu ręki mamy możliwość rejestrowania codziennych wydarzeń, które stanowią część unikalnego materiału naszego życia. Większość z nas dokumentuje swoją codzienność za pomocą aparatów telefonicznych. Ta kategoria pozwoli nam mieć jeszcze lepszy wgląd w te niezwykłe chwile.

Juror Anthony Lepinay, francuski fotograf uliczny, który regularnie używa swojego telefonu do robienia zdjęć, dodaje: ‒ To prawdziwa przyjemność zobaczyć jak fotografia zmienia się dzięki nowym technologiom i nowym zastosowaniom. Dostępność zmienia nasz sposób myślenia o fotografii. Musimy być zawsze czujni, by uchwycić idealną chwilę. I mam nadzieję, że dzięki tej nagrodzie znajdziemy takie idealne chwile.

Szczegółowe informacje na temat Sony World Photography Awards i World Photography Organisation można znaleźć na www.worldphoto.org