Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Podhalańscy górale w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Wpis na blogu   •   Sty 19, 2016 13:30 CET

W czwartek, 14 stycznia miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy zdjęć Tomasza Tomaszewskiego z Bukowiny Tatrzańskiej.

Wystawa „To co trwałe. Górale, tradycja i wiara” przedstawia efekty dwuletniej pracy mistrza polskiego fotoreportażu wśród górali z Bukowiny Tatrzańskiej. W tym czasie autor zdążył doskonale poznać zwyczaje i życie codzienne społeczności góralskiej, które udokumentował na wielu fotografiach. Na ekspozycji można podziwiać wybrane fotografie wzbogacone komentarzem Grzegorza Kapli.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane za pomocą niewielkich, pełnoklatkowych aparatów serii Sony α7, dzięki którym Tomaszewski uzyskał widoczny na fotografiach efekt intymności i bliskości.

Oficjalne otwarcie wystawy spotkało się z dużym zainteresowaniem. Podczas imprezy obecnych było ponad 400 gości, wśród nich redaktor naczelna polskiej edycji National Geographic – Martyna Wojciechowska, pojawili się również przedstawiciele społeczności góralskiej, z którą autor w ciągu dwóch lat zdążył się niesamowicie związać.

Wszystkie fotografie wykonane w ramach projektu można również podziwiać w albumie „To, co trwałe”, który nakładem National Geographic Polska oraz Burda Książki trafił do sprzedaży w połowie grudnia.

Wystawa jest dostępna w Państwowym Muzeum Etnograficznym, mieszczącym się przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie do 14 lutego 2016 roku. Muzeum dla zwiedzających jest otwarte od wtorku do niedzieli - od wtorku do piątku w godzinach 09:00 - 17:00, w sobotę od 10:00 do 18:00 (wstęp w soboty jest bezpłatny) oraz w niedzielę od 12:00-17:00.