Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

PS4 Pro i telewizory 4K HDR Sony BRAVIA - idealne połączenie

Wpis na blogu   •   Lis 14, 2016 11:50 CET

Sony podpowiada, jaki telewizor 4K HDR zapewni najlepsze wrażenia podczas grania na konsoli

Sony podpowiada, jaki telewizor 4K HDR zapewni najlepsze wrażenia podczas grania na konsoli

Sony Interactive Entertainment wprowadziło nową konsolę PlayStation®4 Pro (PS4 Pro), która zapewni właścicielom telewizorów 4K HDR najlepsze możliwe wrażenia podczas gry.

Nowe konsole PS4 Pro mają większą moc obliczeniową i wydajniejszy system graficzny, czego efektem są jeszcze lepsze szczegóły i niespotykana dotąd precyzja obrazu. Nowa konsola współpracuje również z technologią HDR, czego rezultatem są żywe, bardziej realistyczne kolory, wsparcie dla szybszych klatek i super wyraźna akcja.*

Posiadacze telewizorów 4K HDR firmy Sony, którzy zdecydują się na zakup PS4 Pro uzyskują wyższą jakość. Będą one wyświetlane w nadzwyczajnej rozdzielczości 4K z szybkością do 60 klatek na sekundę.

Poniżej zamieszczamy informacje i wskazówki pomagające w pełni wykorzystać potencjał telewizora HDR połączonego z systemem PS4 Pro:

Znakomity obraz 4K

Fakty:

Obraz 4K HDR odznacza się nadzwyczajną wyrazistością. Do nadania wyjątkowego wyglądu każdemu pikselowi wykorzystywana jest najbardziej zaawansowana technologia przetwarzania obrazu 4K firmy Sony. Różnicę widać od razu: przejawia się ona w naturalnym wyglądzie szczegółów i wrażeniu przebywania w miejscu akcji.

Technologia 4K tworzy obraz 3840x2160 pikseli, a jego rozdzielczość jest czterokrotnie większa niż w standardzie 1080p HD. Więcej pikseli oznacza więcej informacji i szczegółów, a w konsekwencji większą ostrość i wyrazistość obrazu.

Wskazówki:

Szczególnie godne polecenia są telewizory standardowo wyposażone w technologię 4K HDR, takie jak Sony ZD9XD94/93XD85SD85XD83XD80SD80XD75/70. System PS4 Pro zapewnia wyższą rozdzielczość materiałów filmowych i obrazów gry rejestrowanych za pomocą przycisku Share.

X-tended Dynamic Range

Fakty:

X-tended Dynamic Range to technologia zwiększająca kontrast między najjaśniejszymi i najciemniejszymi fragmentami obrazu, dostępna jest w telewizorach Sony z serii ZD9 oraz XD93/94. Rozwiązanie to zapewnia przeszło trzykrotnie szerszy zakres jasności niż standardowe telewizory LED.

Wskazówki:

Każdą grę — od popularnych tytułów sportowych po przygody w postapokaliptycznym świecie — powinno się wyświetlać przy największym możliwym zakresie dynamicznym, zapewniającym ostrzejszy, wyraźniejszy i bardziej realistyczny obraz. Aby móc dostrzec szczegóły ukryte w głębokich cieniach oraz niuanse kolorystyczne w najjaśniejszych fragmentach, trzeba wybrać telewizor z technologią HDR.

TRILUMINOS™ Display

Fakty:

Firmowa technologia Sony TRILUMINOS Display** pomaga osiągnąć nasycenie barw na miarę oprawy graficznej współczesnych gier. Rozszerzona paleta barw i bardziej naturalne przejścia tonalne sprawiają, że obraz gry nabiera dodatkowej ostrości, wyrazistości i realizmu.

Wskazówki:

Maksymalny realizm uzyskuje się, wybierając ustawienie koloru „Standard”. Optymalizuje ono kolorystykę tak, by nadać jej maksymalną wierność.

* będzie ulegać zmianie

** dostępne w seriach ZD9, XD94/93, XD85, SD85, XD83, XD80