Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony udostępni aktualizację wewnętrznego oprogramowania aparatu A7R II umożliwiającą wykonywanie fotografii w 14-bitowym formacie RAW bez kompresji

Wpis na blogu   •   Paź 14, 2015 16:30 CEST

Firma Sony 19 października 2015 wyda aktualizację wewnętrznego oprogramowania, która umożliwi fotografowanie w 14-bitowym formacie RAW bez kompresji pełnoklatkowymi korpusami A7R II z wymiennymi obiektywami.

Nowe oprogramowanie w wersji 2.0 będzie można pobrać z witryny http://www.esupport.sony.com z zakładki dotyczącej produktu “ILCE-7RM2”.

Oprócz najważniejszej funkcji, czyli możliwości wyboru 14-bitowego formatu RAW z kompresją lub bez kompresji, aktualizacja pozwoli na korzystanie z wyjścia wideo podczas używania oprogramowania Remote Camera Control co umożliwi zdalne przechwytywanie zdjęć z podłączonego komputera.

Aparat α7R II współpracuje z systematycznie powiększaną rodziną obiektywów do systemu α. Obecnie tworzą ją 64 modele, w tym 13 obiektywów „FE” przeznaczonych do aparatów z mocowaniem typu E wyposażonych w pełnoklatkowy przetwornik obrazu. W 2016 roku, po planowanym rozszerzeniu oferty, liczba obiektywów α do korpusów z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu i mocowaniem typu E wzrośnie do przeszło dwudziestu.