Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony zaprasza do udziału w konkursie „RX0 Video Challenge” i wygrania sprzętu o wartości do 5000 euro

Wpis na blogu   •   Sty 25, 2018 13:00 CET

Sony RX0

Firma Sony zaprasza ambitnych filmowców i pasjonatów rzemiosła filmowego do udziału w europejskim[i] konkursie na twórczy, inspirujący projekt, w którym wykorzystany zostanie aparat kompaktowy Sony RX0. Każde zgłoszenie to szansa na zdobycie sprzętu Sony o wartości do 5000 euro. Główną nagrodą jest ceniony, pełnoklatkowy korpus Sony α7SII i obiektyw SELP28135G, a co miesiąc, przez cały czas trwania konkursu, będzie można zdobyć również nagrody dodatkowe - aparaty RX0.

Ważący zaledwie 110 g [ii] model RX0 to superminiaturowy, wytrzymały, wodoodporny aparat, dzięki któremu twórcy treści mogą produkować materiały filmowe niedostępnymi dotąd technikami. Sercem urządzenia jest wydajny, warstwowy przetwornik obrazu Exmor RS™CMOS typu 1,0" o rozdzielczości 15,3 megapiksela [iii]. Aparat pozwala na użycie wielu twórczych funkcji wideo, takich jak nagrywanie filmu do odtworzenia w 40-krotnie zwolnionym tempie [iv], profil obrazu (S-Log2) czy reprodukcja przez łącze HDMI „czystego” sygnału o rozdzielczości 4K [v]. System sterowania wieloma aparatami umożliwia realizację twórczych wizji przy użyciu zestawów złożonych z wielu egzemplarzy aparatu połączonych bezprzewodowo lub przewodowo.

Zgłoszenia udziału w konkursie można dokonać na stronie internetowej społeczności Sony, przedstawiając swój zamysł filmu oraz proponowanej realizacji z wykorzystaniem twórczych możliwości modelu RX0. Uczestnicy, których propozycje zostaną przyjęte, otrzymają możliwość wypożyczenia takich aparatów[vi] do realizacji projektu. Gotowy materiał wideo będzie należało opublikować w serwisie YouTube[vii] i na stronie społeczności Sony.

Poza głównym konkursem wszystkie zgłoszenia będą automatycznie uwzględniane w konkursie comiesięcznym. Zwycięży w nim ten film, który w danym miesiącu uzyska maksymalną liczbę unikatowych wyświetleń, a nagrodą będzie aparat RX0 [viii].

Konkurs trwa do północy (CET) 31 maja 2018 r. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się 30 kwietnia 2018 r. Zwycięzców konkursu wyłoni jury złożone z renomowanych specjalistów z branży oraz wideofilmowców. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w piątek 22 czerwca 2018 r.

Dalsze informacje o konkursie są zamieszczone na stronie głównej konkursu.

[i] W konkursie mogą uczestniczyć osoby i podmioty posiadające status rezydenta jednego z następujących krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Luksemburga, Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Zgłoszenia z innych regionów nie będą przyjmowane.

[ii] Przybliżona waga z akumulatorem i nośnikiem danych

[iii] Rozdzielczość efektywna, w przybliżeniu

[iv] Obraz do odtworzenia w silnie zwolnionym tempie można rejestrować z szybkością do 1000 kl./s. Przy szybkości 250 kl./s i wybranym trybie „Priorytet jakości” obraz ma jakość zbliżoną do Full HD. Przy nagrywaniu obrazu do odtworzenia w zwolnionym tempie nie można nagrywać dźwięku. Ustawienia ostrości, ekspozycji, pola ostrości, szybkości klatek itp. są ustalane w chwili rozpoczęcia zdjęć. Wymagana jest karta pamięci microSDHC/microSDXC klasy 10 lub wyższej.

[v] QFHD: 3840 × 2160

[vi] Obowiązuje specjalny regulamin dostępny na stronie głównej konkursu.

[vii] YouTube jest jedyną platformą akceptowaną w tym konkursie. Materiały wideo przesłane na inne platformy nie będą przyjmowane.

[viii] Uczestnicy konkursu mogą wygrać tylko jeden konkurs comiesięczny. Zwycięzcy będą wybierani przez Sony na podstawie maksymalnej liczby unikatowych wyświetleń filmu między pierwszym a ostatnim dniem danego miesiąca.