Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Autentyczny obraz widziany z perspektywy orła

Wiadomość   •   Paź 22, 2014 09:00 CEST

28 września  2014 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie: orzeł bielik — gatunek wymarły we Francji od przeszło 50 lat — sfrunął ze szczytu Wieży Eiffla w Paryżu i po przeleceniu nad Sekwaną wylądował w Ogrodach Trocadéro, gdzie wśród rozentuzjazmowanych widzów czekał na niego jego opiekun Jacques Olivier Travers. Travers kieruje organizacją non profit o nazwie FREEDOM, która stawia sobie za cel reintrodukcję bielików w ich naturalne środowiska bytowania w Alpach, zarówno po stronie francuskiej, jak i szwajcarskiej.Teraz można obejrzeć niezwykły film i zdjęcia z tego lotu: nieliczne materiały prezentujące obraz widziany okiem orła. Do nagrania całego lotu wykorzystana została kamera Sony HDR-AZ1 Action Cam Mini zamontowana na grzbiecie orła.


Sony i FREEDOM
Sony jest oficjalnym sponsorem organizacji FREEDOM i wspomaga jej działania służące reintrodukcji bielików w ich naturalne środowiska bytowania w Alpach, zarówno po stronie francuskiej, jak i szwajcarskiej. By ułatwić precyzyjną dokumentację lotów bielików, Sony dostarcza FREEDOM swoje kamery Action Cam. FREEDOM pragnie wykorzystać nagrany materiał do poznania zachowań orłów, a w konsekwencji do lepszego przygotowania procesu i miejsca reintrodukcji.

Kamera Sony Action Cam jest dla FREEDOM doskonałym narzędziem do pozyskiwania potrzebnych informacji. Wynika to z jej możliwości technicznych, obejmujących rejestrację płynnego obrazu filmowego Full HD,technologię stabilizacji obrazu Sony SteadyShot™ czy nakładanie na obraz danych GPS. Ważny atut serii Action Cam stanowią małe wymiary. Dzięki nim kamerę można z łatwością umieścić na orle, w żaden sposób nie utrudniając mu lotu.Sony zamierza również propagować cele FREEDOM za pośrednictwem swoich licznych kanałów w mediach społecznościowych. Planowane jest ponadto nagranie szeregu wspólnych filmów, które będą udostępniane na szeroką skalę w ramach promocji kamer Sony Action Cam.