Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Adam Małysz testuje produkty Sony w ekstremalnych warunkach

Komunikat prasowy   •   Sty 15, 2013 15:05 CET„Bardzo się cieszę, że w tym roku będzie towarzyszył nam sprzęt Sony. W tak trudnych warunkach jak te panujące na Dakarze, musimy mieć pewność, że elektronika, która stanowi cześć naszego zaplecza, nie zawiedzie nas ani przez chwilę. Jak do tej pory sprzęt spisuje się świetnie, a jednym z moich ulubionych narzędzi stała się mała kamera dla aktywnych

Kalendarz startów Małysza w 2013 roku przewiduje udział w 8 rajdach terenowych zaliczanych do klasyfikacji Mistrzostw Europy oraz w wybranych rundach Pucharu Świata. Sprzęt wykorzystywany przez Team Małysz został wyselekcjonowany tak, aby służył zespołowi zarówno podczas pracy jak i w chwilach odpoczynku. Aparaty NEX-5R oraz kamery Action Cam HDR-AS15 i Handycam® pozwolą na zgromadzenie dokumentacji z rajdów, smartfony Xperia™ Go i V ułatwią łączność, Ultrabooki Sony VAIO i Xperia™ Tablet S będą niezbędne do analizy postępów i dla obsługi technicznej, natomiast Walkman® i słuchawki zapewnią najlepszą jakość dźwięku w każdej sytuacji.

„Współpraca z Teamem Małysz to dla nas prawdziwe wyzwanie. Pokazujemy, że produktom Sony skrajne warunki nie są straszne i niezależnie od otoczenia, w którym pracują, pozostają niezawodne. Mamy też ogromną nadzieję, że współpraca z Teamem Małysz okaże się szczęśliwa dla samego Adama i pozwoli mu odnosić sukcesy w roli kierowcy rajdowego” – powiedział Grzegorz Wachowicz, Country Manager Sony w Polsce.Team Małysz jest częścią oficjalnej Polskiej Reprezentacji Rajdu Dakar. Zdjęcia z trwającego rajdu można znaleźć na oficjalnym fanpage’u Sony na Facebooku oraz na stronach www.malysz.pl i www.pnt.pzm.pl. Koordynatorem ekipy reporterskiej Poland National Team jest ambasador marki Sony, fotograf i operator Jacek Bonecki, który po raz kolejny wykorzystuje sprzęt Sony w najbardziej ekstremalnych warunkach rajdu Dakar. Jacek Bonecki każdego dnia wysyła do Polski najwyższej jakości zdjęcia i filmy, będące dowodem na wyjątkową wytrzymałość oraz niezawodność sprzętu, którym pracuje. „Praca reportera Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych wymaga ogromnej dyscypliny zarówno od fotografa, ale również od sprzętu. Na rajdzie panują skrajnie zmienne temperatury, jest problem z kurzem, piachem, w biwakowym namiocie nie ma szans na postprodukcję. W takich warunkach radzą sobie tylko najlepsi, a sprzęt Sony jeszcze nigdy mnie nie zawiódł” - komentuje Bonecki.