Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Akcesoria Sony w sam raz na letnie festiwale

Komunikat prasowy   •   Cze 26, 2014 09:00 CEST

Tegoroczne lato ponownie będzie obfitować w wydarzenia muzyczne, które przyciągną znanych na całym świecie artystów oraz ich fanów. Miłośnicy muzyki będą mogli uczestniczyć w dobrze znanych festiwalach, takich jak Life Festival, Opener Festival, Przystanek Woodstock, Off Festival, czy Audioriver, a także mniejszych koncertach plenerowych w całej Polsce. Wybierając się na tegoroczne imprezy, warto zapoznać się z bogatą ofertą akcesoriów Sony. Jest wśród nich wiele urządzeń, które pozwolą jeszcze lepiej i swobodniej bawić się na koncertach.

Ładowarka przenośna CP-V3
Sony CP-V3

Wyładowany w połowie koncertu akumulator i brak kontaktu ze znajomymi to już przeszłość. Ładowarka przenośna CP-V3 umożliwia naładowanie telefonu dosłownie wszędzie — i umieszczenie w sieci zapisu najlepszych chwil festiwalu. Dzięki niej nie trzeba stać w kolejkach ani tłoczyć się przy punktach ładowania. Ładowarka ma pojemność 2800 mAh i duży, wynoszący 1,5 A prąd wyjściowy, który umożliwia szybkie ładowanie smartfona dosłownie w każdym miejscu. Warto podkreślić, że to nieduże i praktyczne urządzenie jest oferowane w kilku odmianach kolorystycznych.

Aparat w obiektywie Smart-shot DSC-QX10
Sony QX series (hi-res) Sony QX series (hi-res)
Do wykonywania szczegółowych zdjęć o wysokiej jakości znakomicie nadaje się uniwersalny aparat w obiektywie DSC-QX10. Dzięki niemu posiadany smartfon staje się zaawansowanym aparatem z matrycą o wysokiej rozdzielczości, zoomem optycznym, stabilizatorem Optical SteadyShot i funkcjami ręcznego wyboru ustawień.Aparat w obiektywie Smart-shot DSC-QX10HDR-MV1
Mówiąc o akcesoriach związanych z muzyką nie można pominąć produktu zaprojektowanego specjalnie z myślą o miłośnikach muzyki, czyli kamerze Sony Music Cam HDR-MV1. Dzięki profesjonalnej jakości dźwięku, obrazowi w formacie Full HD i współpracy z Internetem nowa muzyczna kamera wideo Sony jest wprost stworzona dla muzyków, którzy pragną pokazać światu swój talent. Z kolei stali bywalcy festiwali z pewnością docenią kompaktowe rozmiary i dostrzegą zauważalnie lepszy dźwięk w porównaniu do filmów kręconych smartfonami.

Słuchawki z pałąkiem z serii MDR-ZX

MDR-ZX750 MDR-ZX610 MDR-ZX310

Serię Sony MDR-ZX tworzą modele z pałąkiem na głowę, które pozwalają odtwarzać mocny dźwięk o wysokiej jakości nawet przez 13 godzin i znakomicie nadają się dla ceniącego modny styl miłośnika muzyki. Wygodne w noszeniu, bezprzewodowe słuchawki MDR-ZX750BN są wyposażone w łącze bezprzewodowe Bluetooth®, pozwalające na przesyłanie cyfrowego dźwięku ze smartfona, tabletu lub komputera. Zastosowany w nich cyfrowy system osłabiania hałasów eliminuje do 98% dźwięków z zewnątrz i świetnie sprawdza się przy słuchaniu muzyki w podróży lub podczas przerwy między koncertami. Kolorową i mniejszą alternatywę dla modelu MDR-ZX750BN stanowią słuchawki MDR-ZX610AP, dostępne w czterech wersjach z żywymi akcentami kolorystycznymi. W modelu tym zastosowano 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym, co pozwoliło na uzyskanie wyjątkowej czystości brzmienia i dużej czułości. Produkt jest ponadto wyposażony w pilot i mikrofon, które pozwalają użytkownikom smartfonów rozmawiać przez telefon z wolnymi rękami. Poszukującym świetnego dźwięku przy codziennym słuchaniu można polecić model MDR-ZX310, który dzięki składanej konstrukcji swobodnie mieści się w festiwalowym plecaku.

Głośniki bezprzewodowe SRS-X3 i SRS-X2
SRS-X2 SRS-X3

Wspólne słuchanie muzyki w festiwalowym obozowisku umożliwiają małe i lekkie głośniki bezprzewodowe SRS-X3 iSRS-X2. Ich wielkość jest zwodnicza, oba modele potrafią bowiem reprodukować utwory przy zaskakująco dużej mocy. Lista cech głośnika SRS-X3 nie pozostawia nic do życzenia: urządzenie łączy ergonomię, wytrzymałość i niezwykle mocny bas z wzornictwem na wysokim poziomie. Głośnik jest również wyposażony w wewnętrzny akumulator, który wystarcza nawet 7 godzin słuchania. Do bezprzewodowego, strumieniowego przesyłania muzyki można wykorzystać technologie Bluetooth® i NFC. Po nawiązaniu takiego połączenia głośnik SRS-X3 pełni także funkcję zestawu głośnomówiącego do telefonu, a po zakończeniu rozmowy pozwala błyskawicznie powrócić do słuchania nagrań. Model SRS-X2 idealnie nadaje się do zabrania na powietrze: choć mieści się w ręce, umożliwia reprodukcję mocnego dźwięku. Małe wymiary nie oznaczają gorszego brzmienia. Przeciwnie, jego poprawę gwarantuje między innymi technologia ClearAudio+ oraz różne tryby dźwięku.

[i] Głośniki SRS-X2 i SRS-X3 będą dostępne od sierpnia 2014 r.


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net