Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Amplituner wielokanałowy DA5700ES: autentyczne brzmienie kina

Komunikat prasowy   •   Kwi 23, 2012 10:16 CEST

Filmowe ścieżki dźwiękowe w najlepszym wydaniu

Amplituner wielokanałowy Sony DA5700 jak żadne inne urządzenie potrafi nadać godną oprawę dźwiękową ulubionym filmom.

Dla zapewnienia optymalnych właściwości akustycznych, zastosowano w nim materiały najwyższej jakości i precyzyjne podzespoły audio. Innowacyjny tryb „VocalHeight” poprawia brzmienie głosów i zapewnia dobrą słyszalność kluczowych dialogów.

Prawdziwi pasjonaci kina domowego mają nawet możliwość podłączenia dwóch przednich, górnych głośników i tym samym zwiększenia liczby kanałów dźwięku przestrzennego z 7.2 do 9.2.

Nie oznacza to jednak, że z konfiguracją wielokanałowego zestawu głośnikowego poradzą sobie wyłącznie doświadczeni inżynierowie dźwięku – dzięki opracowanemu przez Sony systemowi Digital Cinema Auto Calibration EX (DCAC EX) amplituner DA5700 wykonuje ją bez udziału użytkownika. Wystarczy umieścić dostarczony mikrofon stereofoniczny w miejscu słuchania, a system DCAC EX automatycznie dobierze optymalne ustawienia dźwięku uwzględniając takie czynniki, jak rozmieszczenie głośników oraz ich odległość i wynikające z niej opóźnienia dźwięku.Kiedy sprzęt jest już przygotowany do pracy, można skorzystać z łączności sieciowej i zacząć poznawać zasoby serwisów Sony Entertainment Network, a wśród nich tysiące dostępnych na życzenie filmów i audycji telewizyjnych wraz z dźwiękiem o doskonałej jakości.

Jak na koncercie

Amplituner DA5700 sprawi miłą niespodziankę miłośnikom muzyki klasycznej, pozwalają na wybór dwóch niepowtarzalnych trybów, które wiernie reprodukują akustykę słynnych sal koncertowych.

Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by z serwisu Sony Entertainment Network wybrać kanał „Berliner Philharmoniker Digital Concert Hall”, a następnie delektować akustyką słynnego berlińskiego spodka. Pozostaje tylko przymknąć oczy – i można czuć się niemal jak na koncercie.

Do wyboru jest też tryb „True Concert Hall Mapping”, który symuluje akustykę renomowanych sal koncertowych Europy i zapewnia nadzwyczajne wrażenia przy słuchaniu symfonii i innych utworów z klasycznego repertuaru.

Wbudowany przetwornik C/A USB umożliwia połączenie amplitunera DA5700 z portem USB komputera i odtwarzanie różnorodnych plików audio. W ten prosty sposób można uzyskać najlepsze brzmienie kolekcji nagrań z komputera odtwarzanych w wysokiej jakości przez zestaw kina domowego. Chcąc rozszerzyć swoje horyzonty muzyczne, można także słuchać stacji radia internetowego z całego świata.

Słuchając ulubionego albumu lub oglądając popularny serial, można sterować całym zestawem przy użyciu smartfonu lub tabletu. W tym celu wystarczy pobrać darmową aplikację ES Media Remote z serwisu Apple lub Google Play.

Podnosimy poprzeczkę

— Dźwięk stanowi integralną część oglądanego filmu — mówi Naoto Yoshioka, menedżer produktu w dziale Home Audio Video w Sony Europe. — Chcieliśmy więc wynieść jakość dźwięku w kinie domowym na nowy poziom. Osiągnęliśmy to, a nawet więcej, dzięki amplitunerowi DA5700.

— Pragnęliśmy ponadto podtrzymać tradycję tworzenia przez Sony pięknie wyglądających i pięknie wykonanych urządzeń rozrywkowych do domu. Amplituner DA5700 jest godnym spadkobiercą tej tradycji. Każda jego powierzchnia, każde złącze, każdy przełącznik są dokładnie takie, jak być powinny.

-KONIEC-

DA5700ES: informacje o produkcie

STR-DA5700ES

Wysoka jakość wykonania i najlepszy w tej klasie urządzeń dźwięk

· Wierna reprodukcja dźwięku

· 7.2-kanałowy dźwięk przestrzenny z możliwością rozszerzenia do 9.2 kanałów

· Znakomita jakość wykonania i stylowy wygląd

· Dostęp do materiałów rozrywkowych przez sieć bezprzewodową

· 6 wejść i 2 wyjścia HDMI

· Zgodność z 3D

· Interpolacja sygnału ze źródeł analogowych do formatu Full HD