Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Bezprzewodowy głośnik SRS-BTM8 z technologiami NFC i Bluetooth: wystarcza jedno dotknięcie

Komunikat prasowy   •   Sie 29, 2012 16:45 CEST

Łatwiejsze słuchanie

Sony SRS-BTM8 to przenośny głośnik bezprzewodowy z technologiami NFC i Bluetooth®, który zapewnia wysoką jakość odtwarzania dźwięku ze smartfonu lub tabletu. Dzięki wbudowanej technologii NFC** (Near Field Communication) nie trzeba parować go z innymi urządzeniami zgodnymi z NFC.

Wystarczy dotknąć góry głośnika smartfonem lub tabletem z technologią NFC, a już po chwili całe pomieszczenie zacznie rozbrzmiewać muzyką. Chcąc przerwać odtwarzanie, należy po prostu ponownie dotknąć głośnika.

Smartfony i tablety bez technologii NFC, ale wyposażone w złącze Bluetooth®, nadal można szybko i bez kłopotów sparować z głośnikiem.Twoja muzyka zawsze z Tobą

Wyobraź sobie, że wracasz z pracy, słuchając na smartfonie świetnego albumu. Wchodzisz do domu, zdejmujesz słuchawki, zrzucasz buty. Następnie przykładasz smartfon z technologią NFC (taki jak Xperia™ T lub Xperia™ V) do stylowego głośnika SRS-BTM8 i słuchasz reszty albumu, leżąc wygodnie na kanapie i delektując się bogatym, donośnym dźwiękiem.

Kiedy nadejdzie noc, najzwyczajniej w świecie chwytasz głośnik za wbudowany uchwyt i przenosisz do sypialni. Model SRS-BTM8 jest na tyle mały i lekki, że postawisz go praktycznie wszędzie. Nie potrzebujesz nawet gniazdka sieciowego — przy zasilaniu z czterech baterii LR6 urządzenie będzie działało bez żadnych kabli nawet przez 20 godzin.W słuchaniu muzyki nie przeszkodzi Ci także telefon od znajomego: dzięki łączu Bluetooth® głośnik SRS-BTM8 pozwala bowiem prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym, bez używania rąk.

Doskonały dźwięk, doskonały wygląd

Jak można się spodziewać po każdym głośniku Sony, model SRS-BTM8 cechuje się naturalnym brzmieniem. Mimo małych wymiarów ma aż 4W mocy wyjściowej (2W + 2W) i zapewnia bogaty, szczegółowy dźwięk.

Co więcej, stylistyka głośnika SRS-BTM8 stanowi godne uzupełnienie jego możliwości brzmieniowych. Charakterystyczna sylwetka w kolorze czarnym lub białym będzie się dobrze prezentować w każdym z domowych pomieszczeń.

Prosto i wygodnie

— Nasze głośniki bezprzewodowe mają maksymalnie ułatwiać słuchanie muzyki, a trudno o rozwiązanie prostsze w użyciu niż technologia NFC — wyjaśnia Lynda Lamraoui, menedżer ds. marketingu w Sony Europe. — Głośnik SRS-BTM8 należy do tych produktów, których używa się bez zastanowienia. I właśnie to świadczy o jego doskonałości technicznej.


* Stworzona przez Sony funkcja One-Touch — wykorzystująca technologię NFC — umożliwia słuchanie muzyki i oglądanie zdjęć z szeregu urządzeń Sony z technologią NFC, między innymi ze smartfonów Xperia™ T i Xperia™ V. Do nawiązania połączenia między urządzeniami wystarcza ich zetknięcie. Dla modeli innych niż Xperia™ T i Xperia™ V należy pobrać darmową aplikację Sony „NFC Easy Connect” z Google Play, by korzystać z funkcji One-Touch. Aplikacja będzie dostępna pod koniec września.

** Near Field Communication (NFC) Forum to branżowe stowarzyszenie non profit, którego celem jest promowanie wykorzystania bezprzewodowej interaktywności o małym zasięgu w elektronice użytkowej, urządzeniach mobilnych i komputerach.

-KONIEC-

SRS-BTM8: informacje o produkcie

SRS-BTM8

Bezprzewodowe głośniki z technologiami NFC i Bluetooth® zapewniającymi maksymalną swobodę słuchania

· Odtwarzanie muzyki po dotknięciu głośnika smartfonem lub tabletem z technologią NFC

· Strumieniowe przesyłanie muzyki i bezprzewodowe rozmowy przy użyciu każdego urządzenia z Bluetooth®

· Łatwe przenoszenie i do 20 godzin odtwarzania bez żadnych przewodów przy zasilaniu bateryjnym

· Wysoka jakość dźwięku ze stereofonicznych głośników BassReflex o mocy 2 W + 2 W

· Stylowe wzornictwo i dostępność wersji w kolorze czarnym i białym