Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

​Bo liczy się bas — nowa linia produktów audio z technologią EXTRA BASS[i]

Komunikat prasowy   •   Sty 06, 2016 02:00 CET

Firma Sony wprowadza na rynek nową rodzinę produktów audio dla osób ceniących mocny i głęboki bas

  • GTK-XB7 — jednoelementowy zestaw muzyczny o dużej mocy tworzący klubową atmosferę dzięki intensywnym efektom świetlnym
  • SRS-XB3 — stylowy, wodoodporny, przenośny głośnik bezprzewodowy z akumulatorem wystarczającym nawet na 24 godziny słuchania
  • SRS-XB2 — kompaktowy, wodoodporny, przenośny głośnik bezprzewodowy wielkości dłoni, z akumulatorem wystarczającym nawet na 12 godzin słuchania
  • MDR-XB650BT — lekkie słuchawki bezprzewodowe o wzmacniającej bas konstrukcji, wyposażone w akumulator wystarczający nawet na 30 godzin słuchania

Firma Sony zaprezentowała nowe produkty audio dla miłośników głębokiego basu. Nowe słuchawki z serii EXTRA BASS spełnią oczekiwania miłośników muzyki w ruchu, a zestawy muzyczne o dużej mocy i przenośne głośniki bezprzewodowe zapewnią amatorom muzyki tanecznej intensywny, głęboki bas, pełną mobilność oraz atmosferę klubu muzycznego.

GTK-XB7

Niesamowity bas z jednej, zwartej obudowy, fantastyczny dźwięk, ogromna moc i doskonała reprodukcja niskich dźwięków z dwóch 16-centymetrowych głośników niskotonowych... Model XB7 pozwala zamienić domową imprezę w doświadczenie rodem z najlepszych klubów.

Wyjątkowa technologia EXTRA BASS firmy Sony dostosowuje cyfrowe przetwarzanie poszczególnych pasm częstotliwości do źródła sygnału, zapewniając najwyższą jakość dźwięku. Jeszcze mocniejsze brzmienie to zasługa głębokiego basu, nadającego charakterystyczny klimat współczesnej muzyce elektronicznej.

Efektowna, kolorowa iluminacja — świecące linie, stroboskop i podświetlenie głośników pulsujące w rytm muzyki — pozwala poczuć się jak na parkiecie najlepszego klubu.

Każdy może bawić się tak, jak chce: dzięki technologii Multi Layout zestaw XB7 można ustawić pionowo lub poziomo, zawsze uzyskując doskonały, stereofoniczny dźwięk. Wygodna funkcja Speaker Add umożliwia podłączenie przez Bluetooth drugiego zestawu XB7 i odtwarzanie muzyki z podwójną mocą.

Wspaniały dźwięk bez plątaniny przewodów: funkcja odtwarzania jednym dotknięciem pozwala na słuchanie ulubionych utworów i list odtwarzania za pośrednictwem łącza Bluetooth — potrzebny jest tylko smartfon lub tablet z technologią NFC. A gdyby to nie wystarczało, można jeszcze dodać efekty w stylu DJ, kontrolowane za pomocą aplikacji Sony SongPal na urządzeniu mobilnym. Co więcej, w czasie odtwarzania muzyki przez łącze USB można także ładować akumulator telefonu czy tabletu. Wejście audio umożliwia bezpośrednie podłączenie odtwarzacza MP3 lub innego źródła muzyki.

SRS-XB3/SRS-XB2

Jak zrobić wrażenie na znajomych? Przynieść ze sobą przenośny głośnik SRS-XB3 albo SRS-XB2 z przyciskiem EXTRA BASS -  to wystarczy, aby rozkręcić każdą imprezę.

Model XB3 wyposażony jest w całą gamę nowoczesnych technologii, dzięki którym mimo swoich niewielkich rozmiarów reprodukuje naprawdę mocny, efektowny bas. Należy do nich nowo opracowana, 48-milimetrowa, pełnozkaresowa jednostka głośnikowa, firmowy system cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP), który dynamicznie dostosowuje proces kompresji do poziomu utworu, oraz akumulator o dużej pojemności zapewniający stabilną moc wyjściową. Dwie membrany bierne umożliwiają zwiększenie zakresu częstotliwości basu.

Głośnik waży zaledwie 930 gramów, więc można go zabrać ze sobą wszędzie. Jego akumulator wystarcza nawet na 24 godziny[ii] pracy bezprzewodowej i pozwala organizować imprezy trwające od zmierzchu do świtu.

Mocny dźwięk mniejszego głośnika SRS-XB2 naprawdę zaskakuje. Choć model ten mieści się na dłoni i waży zaledwie 480 gramów, jest wyposażony w nową, pełnozakresową jednostkę głośnikową o średnicy 42 mm. Jej bardzo silne magnesy umożliwiają reprodukcję czystego basu, a lekka membrana zwiększa poziom ciśnienia akustycznego. Głośnik XB2 jest dodatkowo wyposażony w technologię cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP) firmy Sony i membranę bierną. Zapewnia przez to nadspodziewanie duże ciśnienie akustyczne i mocny bas.

Cztery godziny ładowania wystarczają na 12 godzin ciągłej pracy w trybie bezprzewodowym — nie ma więc obaw, że muzyka ucichnie w środku zabawy.

Oba bezprzewodowe głośniki znajdą wiele zastosowań. XB3 to imprezowy kameleon, który może pracować poziomo lub pionowo, w zależności od stylu i ilości dostępnego miejsca. Oba modele można bezprzewodowo łączyć w pary za pomocą funkcji Speaker Add[iii], dzięki czemu muzyka brzmi jeszcze mocniej. W trybie Double dwa głośniki reprodukują identyczny dźwięk, natomiast w trybie Stereo odtwarzają dźwięk stereofoniczny. Nie trzeba nawet obawiać się ochlapania sprzętu w czasie imprezy obok basenu: oba modele są wodoodporne.[iv] Kolejny atut to łatwa obsługa: dzięki łączu Bluetooth® i technologii NFC wystarczy zetknąć głośnik ze smartfonem lub odtwarzaczem, by za jednym dotknięciem rozpocząć słuchanie ulubionych nagrań.

MDR-XB650BT

MDR-XB650BT to niewielkie, wyposażone w łącze Bluetooth® słuchawki z serii EXTRA BASS. Ich 30-milimetrowe, stosowane tylko w tej serii produktów przetworniki akustyczne połączono z konstrukcją wzmacniającą bas i specjalną membraną EXTRA BASS. Zapewniło to wyjątkowo realistyczny dźwięk oddający rytm i atmosferę głębokiego basu.

Łącze Bluetooth® i technologia NFC do łączenia za jednym dotknięciem pozwalają na słuchanie muzyki bez plączących się przewodów. Podczas transmisji przez Bluetooth® obsługiwane są kodeki AAC i aptX® . Umożliwiają one zachowanie najwyższej jakości dźwięku także podczas bezprzewodowego słuchania muzyki.

Słuchawki skonstruowano w taki sposób, by wzmocnić reprodukcję głębokiego basu. Dopasowana obudowa o zwiększonej powierzchni przylegania pozostaje stabilna i gwarantuje mocne, dynamiczne brzmienie basu. Dzięki miękkim, przyjemnym w dotyku nausznikom słuchawki są bardzo wygodne i reprodukują zrównoważony dźwięk. Środkowa, obrotowa część składa się na płasko, co ułatwia przechowywanie i przenoszenie.

Po czterogodzinnym ładowaniu akumulator wystarcza na 30 godzin ciągłego słuchania — zatem muzyki na pewno nie zabraknie.

Nowe produkty audio firmy Sony z serii EXTRA BASS będą dostępne w Europie od kwietnia 2016 w cenach ok. €350 (GTK-XB7), ok. €170 (SRS-XB3), ok. €120 (SRS-XB2) i ok. €130 (MDR-XB650BT). Szczegółowe specyfikacje techniczne produktów są dostępne pod tymi linkami: GTK-XB7, SRS-XB3, SRS-XB2MDR-XB650BT

[i]EXTRA BASS jest znakiem towarowym Sony Corporation.

[ii]Połączenie przez Bluetooth.

[iii] Funkcja Speaker Add łączy w pary tylko identyczne produkty.

[iv] Klasa ochrony IPX5. Urządzenie nie jest w pełni wodoodporne. Nie zanurzać głośnika w wodzie i nie narażać go na działanie wody morskiej.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net