Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Coraz większy wybór materiałów 4K

Komunikat prasowy   •   Wrz 03, 2014 16:45 CEST

Obraz 4K zawiera cztery razy więcej szczegółów niż nagrania Full HD. Oferta materiałów nagranych w formacie 4K, które można wyświetlać na telewizorach BRAVIA™ 4K Ultra HD z tegorocznej linii, stale się powiększa.

Technologia 4K nabrała rozpędu. Wiele czołowych stacji telewizyjnych, serwisów internetowych oraz operatorów telewizji kablowej i satelitarnej prowadzi obecnie próbne transmisje szczegółowego obrazu 4K.

Przełomem w kodowaniu obrazu 4K z dźwiękiem było wprowadzenie nowego, znacznie efektywniejszego standardu HEVC (H.265). Standard ten obsługują wszystkie telewizory BRAVIA z rocznika 2014, co oznacza, że już dziś można odbierać przesyłane strumieniowo bądź nagrane materiały 4K.

Powodów do zmartwień nie mają też posiadacze starszych telewizorów BRAVIA 4K, niezgodnych z formatem HEVC. Odpowiedni dekoder jest częścią odtwarzacza multimedialnego 4K Sony FMP-X5, zaprojektowanego do odbioru strumieniowo przesyłanego obrazu 4K z systematycznie powiększającej się oferty źródeł.

O ile stacje telewizyjne dopiero planują wprowadzenie nowego formatu, serwisy internetowe już go wdrożyły. Pionierem był Netflix, który na wybranych rynkach zaoferował posiadaczom telewizorów BRAVIA 4K z rocznika 2014 dostęp do seriali „House of Cards” i „Breaking Bad” w wersji 4K. Wiadomo także, że Amazon rozpocznie w tym roku dostarczanie treści Ultra HD za pomocą Amazon Instant Video i Prime Instant Video. Modele 4K BRAVIA będą przystosowane do odbioru tych treści w Wielkiej Brytanii, Niemczech i USA. W zakresie transmisji, ASTRA przygotowuje kanał 4K demo dostępny za pośrednictwem satelity na 19,2 ° E.

Promocja Privilege Movies 4K przy zakupie telewizora BRAVIA

Nabywcy wybranych modeli BRAVIA 4K mogą ponadto skorzystać z nowej promocji Sony Privilege Movies i otrzymać pięć filmów 4K z wytwórni Sony Pictures Entertainment — wybierając je spośród 10 tytułów nagranych na przenośny dysk twardy.

Interpolacja do formatu 4K: na telewizorze BRAVIA wszystko wygląda lepiej

Telewizory BRAVIA 4K są wyposażone w system Sony 4K X-Reality PRO, który interpoluje wyświetlany obraz do rozdzielczości 4K (3840 x 2160). W rezultacie doskonałe wrażenia uzyskuje się nie tylko przy oglądaniu materiałów w źródłowym formacie 4K — lepiej wyglądają również nagrania z płyt Blu-ray Disc™, standardowe audycje telewizyjne i filmy z Internetu.

Nowe modele telewizorów 4K

Aktualną ofertę telewizorów Sony 4K tworzy siedem modeli. Z początkiem października do sklepów trafią dwa kolejne, z nowej serii BRAVIA S90 (przyjmowanie zamówień na tę serię rozpocznie się bezpośrednio po targach IFA). Ich cechą charakterystyczną będzie delikatnie zakrzywiony ekran o przekątnej 75" lub 65". Krzywizna ekranu sprawia, że obraz 4K delikatnie otacza widza i w rezultacie zapewnia mu wrażenie uczestnictwa w akcji. Zaawansowane technologie optymalizacji w nowych modelach zapewniają ponadto nieprzeciętną czystość, dużą jasność i bogatą kolorystykę obrazu. W serii S90 zastosowano nowy, 4.2-kanałowy system dźwięku Multi-angle Live Speaker z niezależnymi jednostkami głośnikowymi, które emitują dźwięk w precyzyjnie dobranych kierunkach. Taka konfiguracja wytwarza wszechogarniający efekt przestrzenny.

Idealny kształt: informacja prasowa o serii BRAVIA S90

Tegoroczna oferta telewizorów LCD BRAVIA 4K Ultra HD


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net