Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Darmowe aplikacje PlayMemories Camera Apps przy zakupie wybranych aparatów Sony

Komunikat prasowy   •   Gru 12, 2014 12:00 CET

Firma Sony przygotowała specjalną ofertę promocyjną dla miłośników fotografii. Przy zakupie wybranych modeli aparatów, klienci będą mieli możliwość bezpłatnie pobrać pięć aplikacji PlayMemories Camera Apps, które docenią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Nabywcy aparatów DSC-HX60, DSC-HX400 i α5000 będą mogli bezpłatnie pobrać cztery aplikacje: „Zdjęcie w ruchu”, „Wielokrotne naświetlanie”, „Zdjęcie poklatkowe” oraz „Oświetlenie portretowe”. Natomiast przy zakupie modeli RX100M3, α5100, α6000, α7, α7R i α7S dodatkowo będzie udostępniona piątą niezwykła aplikacja „Ślad gwiazd”.

Oferta trwa od 6 grudnia 2014 do 31 stycznia 2015 lub do wyczerpania dostępnych kuponów. Aby skorzystać z promocji należy dokonać zakupu wybranego modelu aparatu, a następnie odebrać kupon promocyjny lub zarejestrować się online i pobrać kupon. Później zostaje już tylko pobranie aplikacji, zainstalowanie i radość z dodatkowych efektów w aparacie.

Aplikacje wyzwalające kreatywność

PlayMemories Camera Apps to aplikacje zaprojektowane z myślą o aparatach Sony, które mają za zadanie udoskonalić funkcjonalność urządzeń. To idealna propozycja dla osób, które uwielbiają edytować zdjęcia i oczekują nietypowych efektów od swoich aparatów.

Jedną z objętych promocją aplikacji jest „Zdjęcie w ruchu”. Aplikacja ta daje możliwość zrobienia sekwencji zdjęć, które następnie są nakładane na siebie, aby utworzyć jedno, w pełni wyraźne zdjęcie. Idealnie sprawdzi się do fotografowania na przykład sportu czy pędzących pojazdów.

Aplikacja „Wielokrotne naświetlanie” daje możliwość automatycznego dopasowania naświetlenia z optymalnymi ustawieniami do wybranego motywu. Wybierać można spośród siedmiu motywów: Ręczny, Łatwa sylwetka, Niebo, Tekstura, Obróć, Lustro i Miękki filtr. Jeśli zostanie wybrany motyw Ręczny, można podglądać wyniki sześciu trybów przenikania oraz wybrać obraz, który najbardziej nam odpowiada. 

"Zdjęcie poklatkowe" automatycznie rejestruje serię zdjęć w pewnym odstępie czasowym, a następnie łączy je w jeden film. Wystarczy wybrać tryb poklatkowy najlepiej dopasowany do rejestrowanej sytuacji i pozwolić aparatowi zająć się resztą. Urządzenie automatycznie dopasowuje odpowiednie ustawienia, eliminując konieczność czasochłonnych prób i błędów. Dostępnych jest osiem motywów filmów poklatkowych: Pochmurne niebo, Nocne niebo, Nocny widok, Zachód Słońca, Wschód Słońca, Miniatura, Standard i Niestandardowe. Istnieje również opcja zapisywania składowych zdjęć w formie serii zdjęć zamiast filmu.

Dla tych, którzy z aparatu najczęściej korzystają do tworzenia portretów, idealna jest aplikacja „Oświetlenie portretowe”. Pozwala ona podkreślić twarze osób, a przy użyciu regulacji poziomu kontrastu i oświetlenia robić olśniewające zdjęcia. Można wybrać jeden z pięciu poziomów oświetlenia lub ustawić wartość niestandardową. Korzystając z ustawienia niestandardowego, użytkownicy mogą wybierać spośród sześciu poziomów podkreślenia fotografowanej osoby lub tła.

Miłośnicy nocnych obserwacji nieba z pewnością docenią aplikację "Ślad gwiazd". Automatycznie rejestruje serię zdjęć gwiaździstego nieba w pewnych odstępach czasu, a następnie łączy je w jeden film. Dzięki temu można łatwo tworzyć piękne filmy bez potrzeby używania komputera lub czasochłonnej manualnej edycji. 

Aby pobrać aplikacje, wystarczy zalogować się na  www.playmemoriescameraapps.com oraz podłączyć aparat do komputera przez łącze USB. Można również połączyć aparat z siecią Wi-Fi i pobrać aplikacje bezpośrednio na aparat. 

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net