Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Dwa nowe zestawy głośnikowe Sony do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Komunikat prasowy   •   Wrz 03, 2014 16:45 CEST

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości pozwala słuchać muzyki tak, jak pragnęli tego jej twórcy, z zachowaniem wszystkich subtelności pierwotnego wykonania. Firma Sony wprowadza obecnie do oferty dwa nowe zestawy głośnikowe, dzięki którym melomani będą mogli słuchać dźwięku o wysokiej rozdzielczości we własnym domu — i czuć się jak w sali koncertowej bez zastawiania całego salonu sprzętem. Trójdrożne głośniki SS-AC3 i dwudrożne SS-AC5 zaprojektowano z maksymalną dbałością o zapewnienie naturalnego, atrakcyjnego dźwięku ze współczesnych źródeł o wysokiej rozdzielczości.

Oba modele zadowolą nawet wybrednego audiofila, zwłaszcza że niektóre ich cechy konstrukcyjne zapożyczono z uznanych głośników Sony AR i NA ES.

Trójdrożne głośniki podłogowe z 6 jednostkami głośnikowymi SS-AC3

Głośniki SS-AC3 pozwalają delektować się każdym szczegółem słuchanej muzyki, zarówno w wykonaniu trio jazzowego, jak i orkiestry symfonicznej w pełnym składzie. Interesującą cechą tych trójdrożnych głośników podłogowych jest niezwykle mocna, 30-milimetrowa przegroda akustyczna, która dzięki ścisłemu połączeniu z tyłem obudowy tłumi wewnętrzne wibracje i zapobiega zniekształcaniu barwy dźwięku.

Mocny, precyzyjny bas to efekt zastosowania nowej, 130-milimetrowej jednostki niskotonowej ze sztywną membraną z aluminium. Do wykonania membrany w jednostce tonów średnich wykorzystano stożek z tłoczonego papieru pokryty spiralnymi rowkami. Taka konstrukcja przyczynia się do tłumienia rezonansów i zapewnia delikatne brzmienie, zwłaszcza w bardzo istotnym paśmie średnich i wysokich częstotliwości.

Jednostki średnio- i wysokotonowe znajdują się w oddzielnej obudowie, izolowanej akustycznie od komory na jednostkę niskotonową. Taka dwuelementowa konstrukcja zmniejsza oddziaływanie ciśnienia powietrza z jednostki niskotonowej, a w konsekwencji zapobiega zniekształcaniu tonów średnich i wysokich.

W głośniku zastosowano innowacyjny system Sony I-ARRAY™, w którym podstawową, 25-milimetrową jednostkę wysokotonową z miękką kopułką uzupełniają dwie pomocnicze 19-milimetrowe jednostki wysokotonowe z miękką kopułką. Takie połączenie poprawia emisję szczegółowych tonów wysokich oraz rozszerza strefę optymalnego odbioru dźwięku.

Dwudrożne głośniki półkowe z 4 jednostkami głośnikowymi SS-AC5

Dwudrożne głośniki półkowe z zestawu SS-AC5 mają niewiarygodny potencjał dźwiękowy, zwłaszcza gdy uwzględni się ich niewielkie wymiary. Podobnie jak w większym modelu SS-AC3 zastosowano w nich specjalnie ukształtowaną przegrodę akustyczną, która tłumi wibrację i rezonans, zapewniając w konsekwencji imponującą czystość brzmienia.

W głośnikach SS-AC5 130-milimetrowa jednostka niskotonowa połączona jest z trzema jednostkami wysokotonowymi, połączonymi w system Sony I-ARRAY. Tym samym w niewielkiej, zajmującej mało miejsca obudowie znajdują się aż cztery jednostki głośnikowe.

Mocniejsze, dokładne brzmienie niskich dźwięków to również zasługa dwóch skierowanych do tyłu portów bass reflex.

Nowe zestawy głośnikowe Sony do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości — SS-AC3 i SS-AC5 — będą do nabycia w Europie jesienią 2014 r.


Zestawy głośnikowe do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości SS-AC3/SS-AC5

SS-AC3

SS-AC5

System głośnika

Trójdrożny z 6 jednostkami

Dwudrożny z 4 jednostkami

Jednostki składowe

Niskotonowa: 130 mm, stożkowa (2 szt.)

Średniotonowa: 130 mm, stożkowa (1 szt.)

Wysokotonowa: 25 mm, kopułkowa (1 szt.)

Wspomagająca wysokotonowa: 19 mm, kopułkowa (2 szt.)

Niskotonowa: 130 mm, stożkowa (1 szt.)

Wysokotonowa: 25 mm, kopułkowa (1 szt.)

Wspomagająca wysokotonowa: 19 mm, kopułkowa (2 szt.)

Impedancja znamionowa

6 Ω

6 Ω

Moc (maksymalna)

100 W

65 W

Typ głośnika

Pasywny

Pasywny

Czułość

86 dB / 2,83 V/m

84 dB / 2,83 V/m

Pasmo przenoszenia

45 Hz – 40 kHz

45 Hz – 40 kHz

Wymiary

197 x 960 x 295 mm

186 x 350 x 295 mm

Waga

Około 18,5 kg

Około 7,6 kg


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net