Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Dwunastoletni fotograf-amator z Indonezji zwycięzcą Sony World Photography Awards 2014

Komunikat prasowy   •   Kwi 07, 2014 14:30 CEST

W kategoriach młodzieżowych startować mogą uczestnicy z całego świata, którzy nie ukończyli 20. roku życia. Nagrodzoną pracę będzie mozna oglądać od 1 do 18 maja na wystawie w Londyńskim Somerset House.

Nagrodzone zdjęcie wybrano spośród ponad 5000 zgłoszeń z całego świata. Jest ono wyjątkowe — zarówno ze względu na liczbę konkurencyjnych prac, jak i dlatego, że wykonał je fotoamator-pasjonat.

Theodric, mieszkający w Tangerang w indonezyjskiej prowincji Banten, wygrał młodzieżową kategorię „Środowisko” fotografią zatytułowaną „Side of Sunda Kelapa”. Zdjęcie zostało zrobione w porcie Sunda Kelapa w Dżakarcie.

— Każdy fotograf marzy o zdobyciu takiej nagrody — mówił Michael Theodric, komentując swój sukces. — A moje marzenie właśnie się spełniło!

W nagrodę Michael Theodric otrzyma aparat fotograficzny Sony a5000. Zwycięskie zdjęcie będzie pokazywane w czasie wystawy w Somerset House w Londynie, w dniach 1 – 18 maja; ukaże się także w tegorocznym albumie Sony World Photography Awards.

Theodric będzie teraz konkurować o tytuł Młodzieżowego Fotografa Roku z autorami zwycięskich fotografii z dwóch pozostałych kategorii młodzieżowych. Zwycięzcę poznamy 30 kwietnia. Zostanie on zaproszony po odbiór nagrody do Londynu, na galę Sony World Photography Awards.

World Photography Organisation ogłosiła także zwycięzców konkursu Sony World Photography Awards 2014 w kategoriach otwartych, przeznaczonych dla miłośników fotografii zgłaszających do oceny pojedyncze zdjęcia. Prace zwycięzców w kategoriach młodzieżowych i otwartych można oglądać na stronie www.worldphoto.org

Nagrodzone zdjęcia można pobrać spod adresu press.worldphoto.org

Rejestracja w celu uzyskania akredytacji prasowej na press.worldphoto.org/register