Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Dzięki nowym projektorom kina domowego 4K i Full HD 3D firma Sony przenosi emocje z kina do domu

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Projektor kina domowego 4K VPL-VW500ES

Projektor kina domowego VPL-VW500ES stanowi rozszerzenie oferty kina domowego 4K firmy Sony. Dołączy on do projektora VPL-VW1000ES, pierwszego na świecie projektora kina domowego z natywną rozdzielczością 4K, którego premiera miała miejsce w styczniu 2012.

Projektor VPL-VW500ES wyświetla obrazy 4K z rozdzielczością 4096 x 2160 (zgodnie ze standardem DCI). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu paneli SXRD o natywnej rozdzielczości 4K, które wykorzystują doświadczenie firmy Sony zebrane na rynku profesjonalnego kina cyfrowego. Ponadto, projektor jest zgodny z najnowszym standardem HDMI, HDMI 2.0, dzięki czemu jest w stanie wyświetlać treści w jakości 4K/60P*, dzięki czemu ruch jest bardziej płynny bez konieczności elektronicznego ulepszania pikseli. Obsługujący natywną rozdzielczość 4K projektor VPL-VW500ES wykorzystuje także wyjątkową funkcję zwiększania rozdzielczości do Super Resolution 4K, o nazwie Reality Creation. Funkcja ta znacząco podnosi jakość wyświetlanych obrazów w jakości 1080p, pozwalając na oglądanie materiałów w rozdzielczości 4K lub 3D dostępnych na płytach Blu-ray. Co więcej, projektor VPL-VW500ES wykorzystuje unikalny algorytm zwiększania jakości do 4K, przeznaczony do płyt Blu-ray typu “Mastered in 4K” dostarczanych przez Sony Picture Entertainment, który pozwala oglądającemu cieszyć się jeszcze lepszym obrazem w natywnej rozdzielczości 4096 x 2160.Projektor VPL-VW500ES posiada jasność 1 700 ANSI-lumenów oraz współczynnik kontrastu 200 000:1, co pozwala na dostarczanie ostrzejszego obrazu. Projektor oferuje reprodukcję rozbudowanej palety kolorów dzięki technologii wyświetlania

Posiada on ulepszony silnik optyczny, technologię zwiększania kontrastu oraz technologię Advanced Iris3, które pozwalają na osiągnięcie dynamicznego współczynnika kontrastu wynoszącego ponad 120 000:1. Zwiększa to poziomy czerni i bieli bez uszczerbku dla szczytowej jasności w celu wydobycia jak największej ilości szczegółów w ciemniejszych scenach. Zawiera funkcje dodatkowe, takie jak tryby Bright Cinema i Bright TV Sonymode i panele SXRD, dodatkowo zwiększając jakość obrazu 3D. Projektor wykorzystuje także technologię Reality Creation firmy Sony.

Projektor VPL-HW55ES posiada wbudowany nadajnik IR 3D. Jest także kompatybilny z zewnętrznymi nadajnikami radiowymi 3D, co umożliwia jeszcze dokładniejszą stabilność synchronizacji 3D i pokrycie.

Oba projektory posiadają opcjonalną kompatybilność z bezprzewodowym HDMI. Umożliwia im to odbieranie sygnału wideo z odtwarzaczy Blu-ray i konsol do gier, co umożliwia zredukowanie ilości kabli przy sprzęcie AV do minimum.

Komentując prezentację projektora kina domowego 4K VPL-VW500ES oraz projektora Full HD 3D VPL-HW55ES, Tak Nakane, menedżer ds. produktów Sony Europe powiedział: “Projektor VPL-VW500ES dostarcza kinową jakość do domów w niespotykany dotychczas sposób i podkreśla zaangażowanie firmy Sony w utrzymanie pozycji lidera innowacji w standardzie 4K, począwszy na obiektywach, a skończywszy na kinie domowym. Innowacje takie jak panele 4K SXRD firmy Sony zapewniają niezrównaną jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości i czynią sny o jakości 4K możliwymi do zrealizowania. Wprowadzenie na rynek projektora VPL-HW55ES pozwala na dostarczanie doskonałych wrażeń w zakresie kina domowego 3D i rozszerza naszą ofertę.

Zarówno VPL-VW500ES jak i VPL-HW55ES będą dostępne w sprzedaży od końca października. Aby uzyskać więcej informacji o projektorach, zapraszamy do Hal 4.2 na targach IFA 2013 w Berlinie lub stronę internetową.