Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Fantastyczny wygląd, znakomity dźwięk i łatwe łączenie

Komunikat prasowy   •   Mar 28, 2013 09:00 CET

Zestawy CMT-BT80 i CMT-BT60 wyróżniają się smukłym wyglądem, który idzie w parze z wyraźnym, pełnym dźwiękiem — zarówno przy słuchaniu płyt CD i radia FM, jak i nagrań z własnej kolekcji cyfrowej.

Nowe modele Sony pozwalają też zapomnieć o skomplikowanej procedurze parowania z wpisywaniem kodów dostępu. W celu nawiązania łączności bezprzewodowej wystarczy na chwilę przyłożyć do zestawu tablet lub smartfon z technologią NFC, taki jak Sony Xperia — a cały pokój wypełni się dźwiękiem przesyłanym przez łącze Bluetooth.

Zestawy CMT-BT80 i BT60 obsługują nawet transmisję przez Bluetooth plików muzycznych o wysokiej jakości, w formatach AAC i apt-X.

Zasoby własnej biblioteki nagrań można wykorzystać na szereg sposobów. Wbudowana technologia Wi-Fi (tylko w CMT-BT80) pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki z komputerów i serwerów w domowej sieci bezprzewodowej, z wykorzystaniem technologii DLNA. Dostępny jest również port USB do bezpośredniego podłączania urządzeń (CMT-BT80) i ładowania akumulatora w iPadzie, telefonie iPhone lub iPodzie.

Oferowane tylko przez Sony głośniki z cieczą magnetoreologiczną — zaawansowanym materiałem opracowanym pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych — gwarantują pełny i szczegółowy dźwięk. Ich uzupełnienie stanowi wzmacniacz Sony S-Master, łączący dużą moc z czystością i głębią reprodukcji dźwięku z każdego źródła.

Nowe zestawy muzyczne Sony CMT-BT80 i CMT-BT60 będą dostępne w Polsce od czerwca 2013 r.

Najważniejsze cechy CMT-BT80CMT-BT60
Całkowita moc wyjściowa40 W (moc skuteczna)40 W (moc skuteczna)
System głośnikaPełnozakresowy, z membraną biernąPełnozakresowy, z membraną bierną
Poprawianie brzmieniaKorektor / Wzmocnienie basu (Bass Boost) / DSEEKorektor / Wzmocnienie basu (Bass Boost) / DSEE
Łączność bezprzewodowaNFC / Bluetooth / Wi-Fi (DNLA) / AirPlayNFC / Bluetooth
Tryby odtwarzania płyt CDNormalny, w przypadkowej kolejności, program, odtwarzanie wielokrotne (wszystko / 1)Normalny, w przypadkowej kolejności, program, odtwarzanie wielokrotne (wszystko / 1)
Liczba pamięci tuneraFM 20FM 20
WejściaUSB (odtwarzanie i zasilanie iPad/iPhone/iPod) / analogowe 3,5 mmUSB (zasilające iPad/iPhone/iPod) / analogowe 3,5 mm
Przybliżone wymiary481 × 202 × 86 mm481 × 202 × 86 mm
Przybliżona waga3,0 kg (bez przewodu)3,0 kg (bez przewodu)
Dołączone wyposażeniePilot na podczerwieńPilot na podczerwień