Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Firma Sony wprowadza nowy uchwyt VCT-SGR1 przeznaczony do aparatów z serii RX0 i RX100

Komunikat prasowy   •   Cze 05, 2018 17:16 CEST

Nowy, uniwersalny uchwyt umożliwia zdjęcia z dowolnej perspektywy i ułatwia obsługę

Firma Sony Electronics, światowy lider w technologii przetwarzania obrazu cyfrowego i największy na świecie producent przetworników obrazu, ogłosiła wprowadzenie do oferty miniaturowego, uniwersalnego uchwytu VCT-SGR1, przeznaczonego do aparatów z serii RX0 i RX100[i].

VCT-SGR1 to uchwyt do zdjęć w układzie pionowym który montuje się na aparatach Sony z serii RX0 i RX100i z użyciem złącza Multi Terminal/Micro USB. Urządzenie idealnie sprawdzi się przy tworzeniu blogów wideo, fotografowaniu i filmowaniu w podróży, wykonywaniu autoportretów i w wielu innych sytuacjach. Jest wyjątkowo małe i lekkie, a dzięki regulacji kąta w zakresie od 70 stopni w górę do 100 w dół pozwala stosować różne perspektywy, w tym ptasią i żabią, oraz robić autoportrety. Na uchwycie znajduje się także kilka przycisków: spustu migawki, włączania/wyłączania nagrywania i zoomu[ii]. Są one przystosowane do obsługi przez osoby prawo- i leworęczne. Po rozłożeniu dolnej części uchwyt zmienia się w statyw — bardzo przydatny do fotografowania grup osób, jak również słabo oświetlonych scen, gdy dłuższy czas otwarcia migawki grozi poruszeniem zdjęcia.

Dostawy nowego uchwytu VCT-SGR1 do Europy rozpoczną się w lipcu.

[i] Zgodność z modelami DSC-RX0/RX100M2/RX100M3/RX100M4/RX100M5/RX100M6/

HX90V/HX90/HX80/HX60V/HX60 /HX50V/HX50/WX500

Informacji o zgodności z aparatami należy szukać w witrynie pomocy technicznej Sony.

https://www.sony.net/dics/sgr1/

[ii] Funkcja regulacji zoomu nie jest dostępna w modelach bez zoomu.

Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania funkcji Clear Image Zoom modelu RX0 jest zaplanowana na jesień 2018 r.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/