Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Flagowy model Sony Xperia™ XZ oraz Xperia™ X Compact z technologią potrójnego czujnika obrazu

Komunikat prasowy   •   Wrz 01, 2016 13:15 CEST

Xperia XZ
 • Smartfony Xperia:
  • Dwa nowe modele: flagowy Xperia XZ (ekran 5.2”) oraz premium Xperia X Compact (ekran 4.6”)
  • Udoskonalony aparat fotograficzny z innowacyjną technologią potrójnego czujnika obrazu w każdej sytuacji wykonuje wyraźnie ostre zdjęcia, nawet jeśli fotografowany obiekt znajduje się w ruchu, wiernie oddając rzeczywiste kolory
  • Jednolite wzornictwo z zaokrągloną powierzchnią, dzięki czemu telefon doskonale pasuje do dłoni
  • Smartfony rozpoznają i dopasowują się do przyzwyczajeń właściciela, co oznacza jeszcze większy komfort użytkowania
  • Dwustronne łącze USB Type-C pozwala na bezproblemowe ładowanie
 • Produkty Xperia Smart
  • Xperia Ear, inteligentny produkt, który nosi się w uchu, zapewnia nową formę komunikacji poprzez komendy głosowe ‒ trafi do sklepów w listopadzie 2016 r na wybranych rynkach
  • Xperia Projector oraz Xperia Agent w połączeniu z usługą dostarczoną przez Yahoo Japan i Nestlé Japan, dają przedsmak nowych doznań użytkowania.

 • Sony Mobile przedstawia dwa niezwykłe modele w serii swoich najnowszych smartfonów Xperia X. FlagowyXperia XZ oraz premium Xperia X Compact kontynuują wizję przedstawioną w lutym na targach MWC i oferują jeszcze bardziej inteligentne i spersonalizowane opcje użytkowe.

  Z Xperią chcemy Ci towarzyszyć w tych momentach, które mają największe znaczenie, sprawiając, że codzienność będzie jeszcze wygodniejsza, łatwiejsza i bardziej spontaniczna ‒ powiedział dziś Hideyuki Furumi, wiceprezes Sony Mobile Communications odpowiedzialny za globalną Sprzedaż i Marketing. ‒ Xperia XZ i Xperia X Compact pozwalają na uwiecznienie każdego momentu dokładnie tak jak go widzimy, w dzień czy w nocy, zapewniając wyraźnie ostry obraz oraz rzeczywiste kolory. A wszystko to jest możliwe dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii potrójnego czujnika obrazu.

  Uchwyć akcję doskonale odzwierciedlając kolory z szybkością lasera

  Najnowszy flagowy smartfon Sony, Xperia XZ, oraz premium ‒ Xperia X Compact, zawierają nową technologię aparatu fotograficznego, która umożliwia wykonywanie najlepszych zdjęć w historii Xperii. Oba modele emanują doskonałością, silnie czerpiąc z dziedzictwa doświadczeń inżynierów Sony zajmujących się cyfrową obróbką obrazu, w efekcie oferują jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów w smartfonie

  Przetwornik Sony Exmor RS dostarcza unikatową na rynku jakość obrazu połączoną z prędkością działania autofocusa (AF), gdzie hybrydowy mechanizm przewidywania ruchu śledzi fotografowane obiekty, aby były na zdjęciu zawsze ostre. Wzbogaciliśmy ten mechanizm o czujnik laserowej oceny odległości, którywspomaga technologię aparatu, aby dostarczyć zdjęcia bez rozmyć szczególnie w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Dodatkowy trzeci element to czujnik RGBC-IR[i] wrażliwy na kolory, który precyzyjnie dostosowuje balans bieli, analizując źródła światła fotografowanego otoczenia. Dzięki temu smartfon doskonale odzwierciedla rzeczywiste barwy.

  Główny aparat z 23-megapikselową matrycą nie tylko wykonuje znakomicie wyraźne zdjęcia, ale też przechodzi ze stanu czuwania do stanu pełnej gotowości zaledwie w czasie 0,6 sekundy[ii] po dotknięciu przycisku migawki.

  Zaawansowane funkcje przeznaczone są głównie dla tych, którzy oczekują większej elastyczności w ustawieniach manualnych aparatu, aby lepiej wykonywać zdjęcia oraz zwiększyć kreatywne możliwości aparatu, jak i swoje. Od dziś mają kontrolę nad ostrością, szybkością migawki, balansem bieli i ustawieniami kolorów.

  Filmy stają się coraz bardziej popularną formą dzielenia się wyjątkowymi chwilami, szczególnie w mediach społecznościowych. Oba modele oferują znaczące udoskonalenia w zakresie stabilizacji obrazu, odnajdując swoje korzenie w technologiach zastosowanych w kamerach Sony Handycam®, wyposażonych w SteadyShot™ Sony z inteligentnym Trybem Aktywnym. Teraz z 5-osiową stabilizacją obrazu można nagrywać niezwykle płynne filmy[iii] nawet chodząc czy też przy bardzo dużych zbliżeniach[iv].

  Perfekcjoniści i fani selfie znajdą w Xperii XZ przedni aparat 13MP z wysoką czułością ISO 6400 oraz szerokokątnym obiektywem 22mm/90-stopni, który idealnie uchwycić każdą pozę lub grupowe selfie nawet w słabym świetle. Ponadto Xperia XZ oferuje najwyższą jakość nagrywania w technologii 4K, aby uchwycić każdy detal z niezwykłą ostrością.

  Luksusowy design

  Niezwykłe wzornictwo zaokrąglonej powierzchni smartfonu, szklany wyświetlacz (5.2”) oraz metalowe plecki w Xperii XZ sprawiają, że telefon doskonale pasuje do dłoni i jest niezwykle przyjemny w dotyku. Inspiracją dla zaokrąglonej powierzchni jest monolityczna forma, natomiast metal ALKALEIDO o niezwykłej jasności i czystości zapewnia niezwykły połysk i wrażenie głębi, które podkreślają luksusowy wygląd telefonu. Xperia XZ jest dostępna w całkowicie nowym kolorze kobaltowego granatu, dla którego inspiracją było czyste piękno natury, a także w stylowo klasycznych kolorach platyny i onyksowej czerni.

  Dla osób ceniących kompaktowe rozmiary smartfonów Sony, mamy idealne uzupełnienie serii X. Xperia X Compact udowadnia jak wspaniale można zapakować potężną technologię w mały format smartfonu. Wyświetlacz 4,6” oraz zaokrąglona powierzchnia sprawiają, że telefon doskonale leży w dłoni i jest idealny do obsługi jedną ręką. Premium design Xperii X Compact to przede wszystkim wysoki połysk użytych materiałów i solidne wykończenie. Dostępne opcje kolorystyczne również odnoszą się do naszego wiodącego koloru niebieskiego w postaci odcienia pastelowego błękitu a także uniwersalnej czerni i stylowej bieli.

  Doświadczenia Sony w tworzeniu funkcjonalnego designu w Xperii XZ to również odporność na zachlapania[v]. Nie musisz się już martwić o małe zachlapania, nagłe rozlania czy niespodziewane prysznice. Czujnik linii papilarnych[vi] wbudowany w przycisk Power, umieszczony intuicyjnie z boku telefonu w Xperia XZ i Xperia X Compact, pozwala odebrać połączenie bądź też bezpiecznie odblokować Xperię wykonując jeden ruch, a smartfon wciąż komfortowo spoczywa w dłoni.

  Poznaje nawyki, by jeszcze bardziej ułatwić życie

  Wprowadzanie inteligentnych funkcji do smartfonów Sony pozwala towarzyszyć im w Twoim życiu codziennym w taki sposób, by było łatwiejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze. Oba modele są wyposażone w nową funkcję Battery Care[vii] uzupełnioną o adaptacyjne ładowanie Qnovo, które harmonijnie współpracują, aby utrzymać dobry stan baterii i podwoić jej długość życia[viii]. Ładowanie adaptacyjne Qnovo monitoruje i dostosowuje napięcie ładowania w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń baterii, co znacząco wydłuża czas jej eksploatacji. Battery Care na podstawie analizy Twoich przyzwyczajeń kontroluje proces ładowania, zatrzymując ładowanie na poziomie 90% i uzupełniając je tuż przed momentem, w którym smartfon będzie Ci potrzebny.

  Xperia Tipsto indywidualne porady i wskazówki wspierające optymalizację użytkowania na podstawie właśnie analizy przyzwyczajeń, zaś Smart Cleaner automatycznie maksymalizuje wydajność poprzez czyszczenie pamięci podręcznej niektórych aplikacji, wybierając je na podstawie częstotliwości i intensywności ich użycia. Oznacza to maksymalizację wydajności smartfonu przez cały czas użytkowania.

  Wydajność ma znaczenie

  Xperia XZ jest napędzana przez procesor Qualcomm® Snapdragon™ 820, co w praktyce oznacza bezproblemowe działanie telefonu. Procesor Snapdragon 820 wraz ze wsparciem X12 LTE jest jednym z najbardziej nowatorskich procesorów mobilnych w historii, zapewniając doskonałą łączność, jakość i szybkość ładowania grafiki, tworzenia fotografii, moc i wydajność.

  Akcesoria

  Każdy z modeli Xperia XZ i Xperia X Compact posiada wybór pasujących stylowych etui, w tym Style Cover Touch (SCTF10/20), który posiada okienko pozwalające na dostęp do ulubionych widgetów bez potrzeby otwierania etui. Aby ułatwić oglądanie filmów, Style Cover Stand (SCSF10/20) ma funkcję auto on/off, którą można dopasować do kąta oglądania obrazu. Każdy z modeli będzie dostarczony z ułatwiającą ładowanie nową ładowarką USB Type-C.

  Inteligentne produkty Xperia

  Sony nieustająco bada nieograniczone możliwości innowacyjne w zakresie komunikacji dlatego tez jesteśmy w stanie zaoferować nowe produkty z grupy Smart Products. Xperia Ear to inteligentne bezprzewodowe urządzenie douszne nowej generacji, zapewniające zupełnie nowy sposób komunikowania się. Xperia Ear reaguje na polecenia głosowe, bezprzewodowo łączy się ze smartfonem podając informacje i porady w naturalny sposób, na zasadach autentycznej interakcji. Wyposażony w Technologię Agent oraz czujnik bliskości, dostarczawszystkich użytecznych informacji, choćby takich jak plan dnia, prognoza pogody czy najnowsze wiadomości ‒ wszystko to pozwala użytkownikowi być na bieżąco z interesującymi go wydarzeniami. Ten nowy sposób komunikacji będzie dostępny na wybranych rynkach od listopada.

  Na targach IFA w Berlinie Sony przedstawia również koncepcje Xperia Projector i Xperia Agent, wpołączeniu z usługami dostarczonymi przez Yahoo Japan i Nestlé Japan, które mogą stanowić wgląd w możliwości użytkowania inteligentnych produktów – Smart Products.

  Dostępność i specyfikacje

  Xperia XZ będzie dostępna od października 2016 roku, natomiast Xperia X Compact będzie dostępna na całym świecie od września 2016[ix]. Xperia XZ w Polsce zostanie udostępniona w wersji Single SIM[x]. 

  Pełna specyfikacja dostępna tutaj:

  http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/

  [i]RGBC-IR oznacza: czerwony, zielony, niebieski, czysty, podczerwień.

  [ii]Na podstawie wewnętrznego protokołu określonego przez Sony Mobile Communications

  [iii]5-osiowa stabilizacja jest dostępna jedynie w rozdzielczości video Full HD

  [iv] 5-osiowa stabilizacja jest aktywna jedynie wtedy, gdy aparat rozpozna makro video. Pozostałe sytuacje będą nagrywane jedynie jako trzyosiowe

  [v] Xperia XZ jest odporna na działanie wody, zabezpieczona przed wnikaniem pyłu, zatem nie musisz się obawiać deszczu bądź przemycia smartfonu pod wodą z kranu. Należy jednak pamiętać, by wszystkie porty były szczelnie zamknięte. Nie należy wkładać urządzenia całkowicie pod wodę, narażać na działanie wody morskiej, słonej wody, chlorowanej wody oraz płynów takich jak drinki. Nadużywanie i niewłaściwe stosowanie urządzenia spowoduje unieważnienie gwarancji. Urządzenie zostało sprawdzone zgodnie ze Stopniem Ochrony IP65/68. Uwaga: Xperia™ PP30 posiada port USB odpowiedzialny za ładowanie oraz łączność niezabezpieczony pokrywą. Port USB musi być całkowicie suchy przed podłączeniem ładowania.

  [vi] Czytnik linii papilarnych nie będzie dostępny na wszystkich rynkach

  [vii]Battery Care nie będzie dostępne na wszystkich rynkach

  [viii] Wszystkie modele serii X są wyposażone w ładowanie adaptacyjne Qnovo. Dwukrotnie dłuższa żywotność baterii odnosi się do Xperii X oraz Xperii X Performance z włączonym Qnovo w porównaniu do Xperia Z2. Podczas testów laboratoryjnych cyklu retencji pojemności baterii przeprowadzonych przez Sony Mobile Communications i Qnovo Incorporated, ogniwa baterii stosowanych w Xperia Z2 osiągnięty żywotność do 2 razy dłuższą z Qnovo. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i środowiska.

  [xi] Dostępność może się różnić w zależności od rynku, prosimy o sprawdzenie ze swoimi lokalnymi operatorami i sprzedawcami

  [x] Dostępność może być różna w zależności od rynku.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2016, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net