Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

I Ty możesz zdobyć tytuł najlepszego polskiego fotografa w konkursie Sony World Photography Awards

Komunikat prasowy   •   Gru 18, 2013 15:00 CET

W konkursie Poland National Award — po raz pierwszy zorganizowanym w tegorocznej edycji Sony World Photography Awards — mogą brać udział fotografowie z Polski, niezależnie od reprezentowanego poziomu umiejętności. Uczestnictwo jest darmowe, a zgłoszenia w jednej z 10 kategorii można dokonać na stronie

Jedno ze zdjęć zgłoszonych do pierwszej edycji Poland National Award.

To specjalne wyróżnienie będzie dla wschodzącego talentu fotograficznego niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swoich prac na forum międzynarodowym i zdobycia uznania czołowych światowych fotografów. Zwycięzcę konkursu Poland National Award poznamy 18 marca 2014 r. Otrzyma on w nagrodę sprzęt fotograficzny Sony, a jego praca — oraz zdjęcia zdobywców 2. i 3. miejsca — zostanie opublikowana na portalu www.worldphoto.org i będzie prezentowana od 1 do 18 maja na wystawie Sony World Photography Awards 2014 w Londynie.

Co roku konkurs Sony World Photography przyciąga czołówkę międzynarodowej społeczności fotograficznej. W tegorocznej edycji prace można zgłaszać w 15 kategoriach konkursu dla zawodowców, 10 kategoriach otwartych dla fotoamatorów, w programie Student Focus adresowanym do osób w wieku 18 – 28 lat studiujących kierunki związane z fotografią na wyższych uczelniach oraz w konkursie młodzieżowym dla fotografów, którzy nie ukończyli 20 lat.

Jedno ze zdjęć zgłoszonych do pierwszej edycji Poland National Award.

Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się 7 stycznia 2014 r o godz. 0:59. Wstępnej selekcji zgłoszeń dokona zespół WPO; zwycięzcę wybierze jury złożone z przedstawicieli Sony Europe oraz Astrid Merget, dyrektor kreatywnej World Photography Organisation.

— Organizatorzy Sony World Photography Awards starają się wspierać utalentowanych fotografów z całego świata — mówi Scott Gray, dyrektor zarządzający World Photography Organisation. — Z tego powodu z radością współpracujemy z polskim oddziałem Sony przy poszukiwaniu lokalnych autorów świetnych prac, którzy stale doskonalą swój warsztat i rozwijają zdolności twórcze. Promując ich na skalę światową, możemy równocześnie zachęcać i inspirować inne przyszłe gwiazdy polskiej fotografii.

Zdjęcia do konkursu można zgłaszać logując się na stronę www.worldphoto.org.