Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Idealna oprawa dźwiękowa idealnego obrazu: Sony rozwija linię produktów do kina domowego

Komunikat prasowy   •   Sty 06, 2016 02:00 CET

Nowe głośniki w formie listwy, podstawy z głośnikami oraz dwa amplitunery wielokanałowe zgodne ze standardem 4K

  • HT-NT5: głośnik w formie listwy z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości
  • HT-CT790/CT390: głośniki w formie listwy
  • HT-XT2: podstawa pod telewizor z zestawem głośników
  • HT-RT3: głośnik w formie listwy z 5.1-kanałowym systemem dźwięku przestrzennego
  • STR-DN1070STR-DH770: amplitunery 7.2-kanałowe

Firma Sony powiększa ofertę produktów do kina domowego i wprowadza kolejne urządzenia, które pozwalają jeszcze pełniej wykorzystywać coraz bardziej różnorodne zasoby audiowizualne: od prostego oglądania telewizji po bezprzewodową transmisję muzyki do wielu pomieszczeń. W nowych modelach nie zabraknie też najbardziej cenionych rozwiązań z linii produktów na rok 2015: technologii Google Cast™[i] i Spotify Connect czy systemu bezprzewodowego przesyłania dźwięku.

Do sklepów trafi ogółem siedem nowych produktów: trzy głośniki w formie listwy o dużej mocy, „hybrydowy” głośnik w formie listwy z 5.1-kanałowym systemem dźwięku przestrzennego, podstawa pod telewizor ze zintegrowanym zestawem głośników oraz dwa amplitunery wielokanałowe. Wybrane modele są zgodne z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości, współpracują z aplikacjami do strumieniowej transmisji muzyki, pozwalają korzystać z łączności bezprzewodowej, obsługują najnowsze standardy 4K... Słowem — mają wszystko, co jest potrzebne do zapewnienia świetnej rozrywki we własnych czterech ścianach dzisiaj i w przyszłości.

HT-NT5 — zaawansowany głośnik w formie listwy z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Głośnik HT-NT5 jest źródłem niezapomnianych przeżyć zarówno w czasie odpoczynku przed ekranem telewizora, jak i w trakcie zabawy w gronie przyjaciół. Spokojna, stonowana stylistyka tego modelu nawiązuje do koncepcji wzorniczej „Slice of Living” tegorocznych telewizorów BRAVIA. Niska obudowa z aluminium nie zasłania ekranu, a do obsługi urządzenia służy panel dotykowy. Specjalny system rozprowadzenia przewodów umożliwia ukrycie kabli w dopasowanej podstawie telewizora BRAVIA.

Sześć niezależnych jednostek głośnikowych — każda z własnym wzmacniaczem — to gwarancja przestrzennej i niezwykle szczegółowej reprodukcji dźwięku ze współczesnych źródeł o wysokiej rozdzielczości. Mocny, utrzymywany pod kontrolą bas jest zasługą nowo opracowanego subwoofera Sigma z dwoma magnesami.

Po podłączeniu do telewizora 4K głośnik HT-NT5 staje się bramą do fascynującego świata treści i usług: od strumieniowo przesyłanych materiałów wideo po najnowsze tytuły wydane na płytach Blu-ray Disc™ 4K Ultra HD.

Funkcja przejścia sygnału HDMI 2.0 pozwala korzystać z najnowszych standardów obrazu 4K i dźwięku, a zgodność z systemem HDCP 2.2 eliminuje problemy z odtwarzaniem materiałów 4K zabezpieczonych przed kopiowaniem za pomocą najnowszych rozwiązań technicznych. Dzięki technologii HDR można uzyskać wyjątkowy kontrast i realizm obrazu odtwarzanego z nowej generacji źródeł o dużym zakresie dynamicznym. Obsługa rozszerzonej przestrzeni barw 4K 60p 4:4:4 zapewnia z kolei bogatszą, nieosiągalną dotąd paletę barw i odcieni.

Tryb Wireless Surround pozwala w prosty sposób stworzyć dodatkowe możliwości wielokanałowej reprodukcji dźwięku. Aby z nich skorzystać, wystarczy dodać dwa głośniki z systemem bezprzewodowego przesyłania dźwięku do wielu pomieszczeń. Będą one pełniły rolę lewego i prawego głośnika efektu przestrzennego — przy minimalnej ilości dodatkowych przewodów. Do sterowania całym systemem można używać smartfona lub tabletu z łatwą w obsłudze aplikacją SongPal.

W tegorocznej ofercie głośników w formie listwy pojawi się także model HT-CT790[ii] o imponującej mocy szczytowej 330 W. Dzięki technologii S-Force Pro i nowo opracowanym deflektorom dźwięku u góry lewej i prawej jednostki głośnikowej zapewnia on rozległą, przyjemną w odbiorze przestrzeń akustyczną. Podobnie jak głośnik HT-NT5 model ten umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do wielu pomieszczeń i pozwala na użycie trybu Wireless Surround obsługiwanego za pomocą aplikacji SongPal.

Efektowny, smukły głośnik w formie listwy HT-CT390[iii] reprodukuje 2.1-kanałowy dźwięk o mocy 300 W i tak jak model CT790 jest wyposażony w nowo opracowane deflektory dźwięku, przyczyniające się do rozszerzenia pola dźwiękowego. Przykładając do głośnika smartfon lub tablet z technologią NFC, można rozpocząć strumieniową transmisję szczegółowego dźwięku przez łącze Bluetooth — oczywiście bez żadnych kabli. Funkcja ta jest użyteczna nie tylko podczas zabawy z przyjaciółmi, ale i w chwilach relaksu.

HT-XT2: podstawa pod telewizor z zestawem głośników

Zajmująca mało miejsca podstawa pod telewizor HT-XT2 zawiera zestaw głośników i pozwala uzyskać pełniejszy dźwięk. Urządzenie jest przeznaczone do umieszczenia bezpośrednio pod telewizorem. Górę obudowy wykonano z odpornego na porysowanie szkła. Wbudowany w podstawę 2.1-kanałowy zestaw głośnikowy ze zintegrowanym subwooferem ma łączną moc 170 W i znacznie poprawia słyszalność dialogów i muzyki filmowej.

Przygotowanie urządzenia do pracy trwa dosłownie moment i nie sprawia żadnych trudności: wymagane jest tylko bezpośrednie podłączenie do telewizora. Wbudowane łącze Bluetooth z technologią Sony LDAC zapewnia wspaniałą jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych. System bezprzewodowej transmisji dźwięku do wielu pomieszczeń i tryb Wireless Surround pozwalają w prosty sposób dodać tylne głośniki i nadać systemowi kina domowego nową jakość. Wbudowane technologie Google Cast™ i Spotify Connect ułatwiają dostęp do internetowych serwisów muzycznych. Technologia Google Cast pozwala ponadto przesyłać muzykę z serwisów Deezer lub Google Play Music z laptopa lub urządzenia mobilnego wprost do głośników.

HT-RT3: głośnik w formie listwy z 5.1-kanałowym systemem dźwięku przestrzennego

Model HT-RT3 to propozycja dla osób spragnionych wyrazistego, 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego o dużej mocy. W skład zestawu wchodzi smukły, stylowy głośnik w formie listwy, oddzielny subwoofer oraz tylne głośniki, a całkowita moc reprodukowanego dźwięku wynosi aż 600 W.

Zestaw zawiera mniej elementów i przewodów niż konwencjonalne systemy 5.1-kanałowe, co ułatwia przygotowanie go do pracy. Cała instalacja sprowadza się do połączenia głośnika w formie listwy z telewizorem za pomocą przewodu HDMI. Wbudowane łącze Bluetooth umożliwia natomiast bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki ze smartfona.

STR-DN1070 i STR-DH770: amplitunery 7.2-kanałowe

Flagowy amplituner wielokanałowy do kina domowego STR-DN1070 wyznacza nowe standardy dźwięku i wykonania dla sprzętu tej klasy.

Jego nowy przetwornik cyfrowo-analogowy umożliwia bezpośrednie odtwarzanie nagrań w formacie DSD i zapewnia nieskazitelną reprodukcję utworów o wysokiej rozdzielczości przesyłanych przez łącze HDMI, USB lub domową sieć.

Konstruktorzy tego modelu zadbali o zgodność z technologiami przyszłości: wszystkie porty HDMI obsługują standard HDMI 2.0 oraz najnowsze zabezpieczenia przed kopiowaniem HDCP 2.2. Dzięki zgodności z formatem 4K 50p/60p 4:4:4 amplituner współpracuje też z najnowszymi telewizorami, które pozwalają wyświetlić rozszerzoną paletę barw. W pełni wykorzystywany jest potencjał materiałów HDR (o dużym zakresie dynamicznym), zapewniających imponujący kontrast i zakres tonalny.

Dodatkowe przewody i połączenia mogą utrudniać niektórym użytkownikom korzystanie ze wszystkich możliwości amplitunera wielokanałowego. Z myślą o takich osobach wprowadzono tryb Wireless Surround, który ułatwia dodanie tylnych głośników i uzyskanie znakomitego 5.2-kanałowego efektu przestrzennego.

W ofercie znajdzie się również amplituner STR-DH770, który dzięki technologii Front Surround DSP[ii] pozwala uzyskać intensywny efekt przestrzenny w dźwięku z przednich głośników. Model ten jest również zgodny z najnowszymi standardami obrazu 4K.

HT-CT790, HT-XT2 i STR-DH770 będą dostępne w Europie w kwietniu 2016 w cenach ok. €500 (HT-CT790), ok. €330 (HT-XT2) i ok. €450 (STR-DH770). HT-NT5, HT-CT390, HT-RT3 i STR-DN1070 będą dostępne w Europie w maju 2016 w cenach ok. €800 (HT-NT5), ok. €330 (HT-CT390), ok. €300 (HT-RT3) i ok. €700 (STR-DN1070). Szczegółowa specyfikacja techniczna produktów jest dostępna pod tymi linkami: HT-CT790, HT-XT2, HT-NT5,HT-CT390, HT-RT3, STR-DN1070.

[i] Google Cast jest znakiem towarowym Google Inc.

[ii] HT-CT790 jest rekomendowany do współpracy z telewizorami powyżej 49 cali

[iii] HT-CT790 jest rekomendowany do współpracy z telewizorami poniżej 49 cali

[iv] Również w modelu STR-DN1070.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net