Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Idealne zdjęcia z nowych aparatów Cyber-shot

Komunikat prasowy   •   Sty 07, 2014 02:00 CET

Użytkownicy aparatów coraz częściej szukają produktów pozwalających na połączenie przyjemności fotografowania z wysoką, lepszą niż ze smartfona jakością obrazu i niską ceną. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma Sony wprowadza dwa nowe modele popularnych aparatów Cyber-shot: W830 i W810. Poza wyjątkowo prostą obsługą wyróżnia je nowy wygląd i twórcze możliwości.

Nowe modele są wyposażone w 20,1-megapikselowy przetwornik obrazu CCD. Posiadają również możliwość zapisu filmów w jakości HD[i]. Zarówno W830 jak i W810 zaawansowana lampa błyskowa automatycznie koryguje czułość ISO w taki sposób, by pokazać w najlepszym świetle nawet odległe obiekty. Obydwa modele pozwalają także na tworzenie niezwykłych

DSC-W830

Atrakcyjnie wyglądający, miniaturowy aparat DSC-W830 łączy jakość optyki Zeiss i wydajność procesora BIONZ ze szczegółowością obrazu rejestrowanego przez przetwornik CCD o rozdzielczości 20,1 megapiksela. Wysoka jakość zdjęć to również zasługa stabilizatora

DSC-W810

Model DSC-W810, wyposażony w 20,1-megapikselowy przetwornik obrazu CCD i szerokokątny obiektyw 26 mm z 6-krotnym zoomem optycznym, pozwala uzyskać wyraźne, przyjemne w oglądaniu zdjęcia. Nowy tryb „Impreza” zapewnia automatyczne dostosowanie parametrów aparatu do trudnych warunków oświetleniowych, dzięki czemu ulotne chwile na zawsze pozostaną na naszych zdjęciach.

Nowością jest umieszczony z przodu obudowy uchwyt, który w połączeniu z wykończeniem o wyglądzie szczotkowanego metalu nadaje modelowi W810 luksusowy wygląd[iii]. Dla maksymalnej łatwości nagrywania filmów HD aparat jest wyposażony w oddzielny, umieszczony z tyłu obudowy przycisk nagrywania.

Aparaty DSC-W810 i DSC-W830 można już zamawiać na stronie www.sony.pl, a ich sprzedaż w Europie rozpocznie się w lutym 2014.

Najważniejsze cechy

W830

W810

Obiektyw

Obiektyw Zeiss

Obiektyw Sony

Zoom optyczny /

Clear Image Zoom

8x / –

6x / -

Przetwornik obrazu / efektywna liczba megapikseli

Super HAD CCD, 20,1 megapiksela

Super HAD CCD, 20,1 megapiksela

LCD

2,7" ClearPhoto

2,7" ClearPhoto

Zaawansowana lampa błyskowa/tryb „Zabawa”

Tak/Nie

Tak/Tak

Efekt „Piękność”

Tak

Tak

Wi-Fi

Nie

Nie[i] 720p

[ii] Aparat DSC-W830 jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, różowym i fioletowym

[iii] Aparat DSC-W810 jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym i różowym