Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

IFA 2013: Sony przedstawia innowacyjne produkty, które przyspieszą rozwój elektroniki użytkowej

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Berlin, 4 września 2013 r.: na rozpoczynających się w Berlinie targach elektroniki użytkowej IFA Sony Corporation („Sony”) zaprezentowało szereg innowacyjnych produktów, które zapewnią przyszłym nabywcom znacznie lepsze warunki do oglądania, słuchania, tworzenia i zabawy.

Przedstawiając najnowszą ofertę produktową, prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai podkreślił jej fundamentalne znaczenie dla przyspieszenia rewitalizacji działalności grupy w segmencie elektroniki.

Ofensywa produktowa — z nowym, flagowym smartfonem Xperia Z1 w roli głównej — służy realizacji koncepcji One Sony, której celem jest integracja najlepszych w branży rozwiązań technicznych Sony z nowoczesnym wzornictwem, a w rezultacie zapewnienie odbiorcom inspirujących i fascynujących wrażeń na najwyższym poziomie.

Zaprojektowany z wielką starannością smartfon Sony Z1 łączy najnowsze technologie mobilne z rozwiązaniami z dziedziny przetwarzania obrazu oraz aplikacjami, które szczególnie w dobie portali społecznościowych dostarczą użytkownikowi wielu niezapomnianych wrażeń.

— Xperia Z1 to kamień milowy w historii Sony — mówi prezes Hirai. — Nie zdarzyło się dotąd, aby jedno urządzenie mobilne było tak bogato wyposażone w innowacyjne technologie, zapewniało dostęp do całego wachlarza serwisów rozrywkowych, by nie wspomnieć o pięknym wyglądzie.

— Sony jest jedyną firmą, która dysponuje rozległym i głębokim zapleczem technologicznym, doświadczeniem w segmencie elektroniki użytkowej, a nade wszystko wartościami płynącymi z dialogu z nabywcami. Bez tych atutów wprowadzenie na rynek takiego smartfona byłoby po prostu niemożliwe.

Na berlińskich targach IFA mają swoją premierę następujące produkty:

Po zakończeniu fotografowania nowa funkcja „All-sync” zapewni natychmiastowe, automatyczne przesłanie zdjęć do serwisu PlayMemories Online. Przechowywanie zdjęć w chmurze zapewni ich stałą dostępność ze smartfona, tabletu lub komputera. Wraz ze smartfonem Xperia Z1 wprowadzonych zostanie szereg produktów towarzyszących, które wzbogacą możliwości jego wykorzystania.


— Każdy z tych produktów to symbol odrodzenia Sony — powiedział podczas prezentacji nowych modeli na konferencji prasowej w Berlinie prezes Kazuo Hirai. — Dzięki nim wszyscy zyskamy znacznie lepsze warunki do oglądania, słuchania, tworzenia i zabawy.

— Dla Sony nadal najważniejszy pozostaje klient. Wprowadzamy fascynujące, pionierskie produkty, oferujemy znakomitą rozrywkę i nieustannie koncentrujemy się na kliencie. Nasze coraz lepsze wyniki pokazują, co możemy osiągnąć dzięki One Sony: z jednym pojmowaniem celu… ze wspólnym zamiłowaniem do innowacji, inżynierii i technologii.

Pełna lista produktów Sony ogłoszonych na targach IFA 2013:

Obraz cyfrowy:

DSC-QX10/DSC-QX100

Kamera Action Cam z technologią WiFi HDR-AS30V

Kamera Handycam 4K FDR-AX1

Telewizory i kino domowe:

Najsmuklejszy na świecie głośnik w formie listwy wyposażony w łącze Bluetooth®

Telewizor LCD BRAVIA W85

Laptopy VAIO:

Komputer multi-flip™ VAIO® Fit 15A/14A/13A/11A

VAIO Tap 11

Domowy i przenośny sprzęt audio:

Gama sprzętu audio o wysokiej rozdzielczości obejmująca: odtwarzacz audio z twardym dyskiem HAP-Z1ES; zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny TA-A1ES; miniaturowy zestaw muzyczny z twardym dyskiem HAP-S1; podłączany do portu USB przetwornik C/A ze wzmacniaczem UDA-1; głośniki regałowe SS-HA1 i SS-HA3

MDR-10

XBA-H

Shake-5

Boombox GTK N1BT

Przenośny głośnik bezprzewodowy SRS-BTS50

Projektory do kina domowego:

VPL-VW500ES (4K)

VPL-HW55ES (3D)

Akcesoria:

Ładowarka przenośna CP-V3

Przenośny serwer bezprzewodowy WG-C20