Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Jak fotografować w podróży: porady ekspertów

Komunikat prasowy   •   Cze 10, 2013 10:00 CEST

To warto wiedzieć:
• Co trzeci autor zdjęć podróżniczych radzi szukać okazji do wykonania zdjęć poza najpopularniejszymi szlakami i miejscami
• Niemal połowa fotografów za najlepsze miejsce do fotografowania krajobrazów i miejscowych mieszkańców uznała region Azji i Pacyfiku
• Zdaniem większości, wybierając się w podróż, koniecznie należy zabrać statyw i dobre butyZ okazji premiery nowego aparatu Sony

Gdzie robi się najlepsze zdjęcia?

Sony zapytało również wyróżnionych fotografów o ich ulubione miejsca wykonywania zdjęć. Blisko połowa za najlepsze miejsce do fotografowania krajobrazów i miejscowej ludności uznała region Azji i Pacyfiku. Zdaniem niespełna 40% respondentów niezwykłe scenerie i tętniące życie można znaleźć w krajach i miastach Europy.

Zawsze weź ze sobą

Oprócz wskazówek warsztatowych i ulubionych miejsc wykonywania zdjęć, czołowi autorzy fotografii podróżniczej przekazali nam listę rzeczy, bez których nie ruszają się z domu. Zdaniem większości, wybierając się w podróż, koniecznie należy zabrać statyw i dobre buty. Według Macieja Makowskiego „nic nie przyda Ci się bardziej od otwartego umysłu i dobrych butów”.

— Poza aparatem do zdjęć konieczny jest statyw — podkreśla Nathan Willis z Australii. — Jeśli chcesz robić zdjęcia krajobrazowe i nastawiać dłuższe czasy migawki, po prostu musisz go mieć.

Poza statywem i butami, trzeba zabrać zapas kart pamięci i nośników danych.

I wreszcie, jak zauważył Matteo Buttuirini, dla planujących wyprawę do Azji najważniejszą rzeczą może się okazać środek na komary!

Oprócz wszystkich tych rzeczy, pierwszorzędne znaczenie ma oczywiście dobry aparat, który uchwyci każdy szczegół wakacyjnej scenerii. Nowy Cyber-shot™ HX50 firmy Sony wiernie utrwali kolorystykę i szczegóły na zdjęciach i filmach, nawet przy nastawionym dużym zbliżeniu. 20,4-megapikselowy przetwornik obrazu i wbudowany stabilizator obrazu zagwarantują piękne, żywe fotografie i filmy Full HD nawet z większej odległości od obiektu. Co więcej, HX50 to najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat cyfrowy wyposażony w mocny, 30-krotny zoom optyczny.