Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Kamera Sony Action Cam z siecią Wi-Fi - idealna dla poszukiwaczy przygód

Komunikat prasowy   •   Sie 29, 2012 16:45 CEST

Nowa kamera Action Cam firmy Sony to propozycja dla osób, które chcą rejestrować swoje przygody tak, jak same je widzą.

Ważąca zaledwie 90g (z dostarczonym akumulatorem), miniaturowych rozmiarów kamera Action Cam HDR-AS15 pozwala na nagrywanie szczegółowych filmów Full HD podczas wycieczek pieszych, jazdy na rowerze, nurkowania, surfingu, skoków na spadochronie itp.Kamerę Action Cam można z łatwością przymocować uchwytami na taśmę samoprzylepną do kasku, deski lub każdego innego podłoża — płaskiego, bądź wypukłego. W ofercie znajduje się również sprzedawany oddzielnie wodoodporny uchwyt do założenia na głowę. Kiedy kamera jest już na swoim miejscu, pozostaje jedynie nacisnąć duży, łatwy do odszukania przycisk nagrywania.

Zastosowany w kamerze przetwornik obrazu CMOS Exmor R odznacza się dużą światłoczułością, co przekłada się na czystość obrazu i niski poziom szumów w niemal każdych warunkach oświetlenia, od świtu do zmroku.

Wysokiej jakości obiektyw Carl Zeiss® Tessar® wyróżnia się niezwykle szerokim kątem widzenia (170°), pozwalającym utrwalić całe otoczenie na stoku narciarskim czy górskim szlaku. Aby oglądanie nagranego obrazu sprawiało maksimum przyjemności, stabilizator SteadyShot zapewnia kompensacje wstrząsów oraz większą stabilność obrazu podczas jazdy po wybojach, muldach itp.Użytkownik ma do wyboru pięć trybów nagrywania, od zapewniającego najwyższą jakość Full HD 30p do umożliwiają

W przyszłości planowane jest rozszerzenie oferty okolejne akcesoria. Regulator nachylenia pozwoli na wykonywanie zdjęć z niestandardowej perspektywy, a uchwyt ręczny z ekranem LCD umożliwi podgląd i sprawdzanie zdjęć, jak przy użyciu kamery wideo. Można też będzie nabyć specjalną wkładkę zapobiegającą skraplaniu pary wodnej oraz zestaw różnych drzwiczek do obudowy, umożliwiających uzyskanie lepszego obrazu lub dźwięku podczas zdjęć pod wodą.

Gniazdo na karty pamięci współpracuje z kartami Memory Stick Micro™ (Mark 2) oraz Micro SD/SDHC (klasa 4 lub wyższa), można zatem wybrać najdogodniejszy rodzaj nośnika danych.

Po zainstalowaniu w smartfonie lub tablecie (z systemem Android lub iOS) aplikacji PlayMemories Mobile możliwe staje się bezpośrednie przesyłanie filmów z kamery Action Cam za pomocą Wi-Fi. Ta darmowa aplikacja pozwala ponadto na zdalne sterowanie kamerą zużywanego urządzenia mobilnego.

Nowa kamera Action Cam HDR-AS15 firmy Sony pojawi się w Europie w połowie października 2012r.

- Koniec -

Najważniejsze cechy

Cechy

HDR-AS15

Format wideo

MPEG4-AVC/H.264

Rozdzielczość obrazu filmowego

1920×1080/30p (HQ);

1280×720/30p (STD, SLOW, SSLOW);

680×480/30p (VGA)

Przetwornik obrazu

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ typu 1/2,3 (7,77 mm) o rozdzielczości około 11 900 tys. pikseli (16:9)

Rozdzielczość fotografii

Około 2,0 megapiksela (1920 x 1080)

Obiektyw

Carl Zeiss Tessar 15,3 mm (w przeliczeniu na format 35 mm) / F2,8

Minimalna odległość od obiektu: około 30 cm

Stabilizacja obrazu

Stabilizator obrazu SteadyShot™ (elektroniczny) z „aktywnym” trybem

Wi-Fi

IEEE 802.11b/g/n (pasmo 2,4 GHz)

Łącza

Wyjście HDMI (micro); Micro-B/USB2.0 Hi-speed (pamięć masowa); wejście mikrofonowe (minijack stereo)

Karta pamięci

Zgodność z Memory Stick Micro™ (Mark 2) i Micro SD/SDHC (klasa 4 lub wyższa)

Inne cechy

Monofoniczny głośnik i wbudowany mikrofon; wyświetlacz; zapis daty/godziny; nagrywanie okresowe; odtwarzanie w przyspieszonym tempie

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

Około 24,5 x 47,0 x 82,0 mm (z dostarczonym akumulatorem)

Waga

Około 90 g (z dostarczonym akumulatorem)