Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Kamery Action Cam firmy Sony posłużą do zarejestrowania „European Vacation 2015 Birdhouse Tour” Tony’ego Hawka i jego zespołu

Komunikat prasowy   •   Lip 07, 2015 10:00 CEST

Firma Sony, producent kamer Action Cam, będzie partnerem Tony’ego Hawka i jego grupy Birdhouse Skateboard w czasie trasy „European Vacation 2015”, która zaczyna się w Wielkiej Brytanii 11 lipca.

11 lipca: Somerset, Wielka Brytania (NASS Festival)

14 lipca: Kopenhaga, Dania (skatepark Faelledparken)

17 lipca: Paryż, Francja (skatepark EGP18)

19 lipca: Malaga, Hiszpania (skatepark Malaga „Ruben Alcantara”)

22 lipca: Monachium, Niemcy (skatepark Hirschgarten)

25 lipca: Praga, Czechy (skatepark Gutovka)

Szczegóły trasy można znaleźć na stronie http://birdhouseskateboards.com

Firma Sony, producent kamer Action Cam, będzie partnerem Tony’ego Hawka i jego grupy Birdhouse Skateboard w czasie trasy „European Vacation 2015”, która zaczyna się w Wielkiej Brytanii 11 lipca.

„European Vacation Tour” to dla europejskich miłośników deskorolki wyjątkowa okazja zobaczenia w akcji legendy tego sportu Tony’ego Hawka, a także innych znakomitych skateboardzistów, takich jak David Loy, Aaron „Jaws” Homoki, Kevin Staab, Clive Dixon, Ben Raybourn, Shawn Hale czy Clint Walker.

Zespół wykorzysta najnowsze kamery Action Cam firmy Sony, aby zarejestrować najwyższej jakości materiał filmowy z perspektywy osoby jadącej na deskorolce. Kamera X1000VR umożliwi nagrywanie w technologii 4K, a modele AS200VR i AZ1VR zapewnią maksymalną płynność obrazu. Pokazy odbędą się w najlepszych skateparkach Europy, a nakręcone filmy będzie można oglądać za pośrednictwem kanałów społecznościowych Birdhouse Skateboards i firmy Sony.

„To fantastyczne, że do rejestrowania naszej tegorocznej europejskiej trasy posłużą kamery Sony Action Cam!” — mówi Tony Hawk. „Widziałem filmy nagrane tymi kamerami i byłem pod wrażeniem. Nie mogę się doczekać, kiedy wypróbujemy ja w czasie naszych pokazów”.

Informacje o Birdhouse Skateboards:

Firma Birdhouse Skateboards powstała w 1992 r. Tony Hawk został jedynym właścicielem firmy w 2009 r. Zmienił wizerunek i sposób budowania marki Birdhouse, dostosowując go do niepowtarzalnego charakteru zespołu skateboardzistów, który współtworzy firmę. Marka Birdhouse od 1999 r. pojawia się w serii gier komputerowych „Tony Hawk” i jest obecnie znana na całym świecie. Firma zajmuje się dystrybucją i przyznawaniem licencji na produkcję deskorolek oraz akcesoriów dla skateboardzistów o różnych poziomach zaawansowania. Szczegółowe informacje na temat Birdhouse Skateboards można znaleźć na stronie www.birdhouseskateboards.com.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net