Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Konsument w pamięci, design w sercu: Sony wygrywa XV Red Dot Design Awards

Komunikat prasowy   •   Mar 31, 2015 09:00 CEST

Sony otrzymało łącznie 15 nagród Red Dot Design Awards 2015 w kategorii "Design Produktu".

Od momentu powstania w 1946 roku Sony wciąż wyznacza kierunki rozwoju rynku elektroniki poprzez innowacyjność, stymulowanie postępu technologicznego i zmian w sposobie wykorzystywania technologii przez użytkowników. Podstawą osiągnięć marki jest również niekończące się zaangażowanie w tworzenie stylowego i funkcjonalnego designu, stawiającego konsumenta w centrum zainteresowania. Po raz pierwszy zyskało to uznanie w roku 2000, gdy Sony otrzymało nagrodę Red Dot Design Team of the Year.

Przez 62 lata istnienia konkurs Red Dot Design Awards stał się jednym z największych i najbardziej znanych konkursów wzornictwa produktowego. Nagrody honorują najlepszych we wzornictwie z całego świata. W tym roku Sony świętuje kolejny sukces: jury Red Dot Awards doceniło innowacyjne produkty naszej firmy, przyznając jej w sumie 15 nagród.

Nagrody Red Dot Design Awards, jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie nagród dla designu produktowego, są przyznawane przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w niemieckim Essen. W roku 2015 jury konkursowe otrzymało 4.928 zgłoszeń z 56 krajów, co jest potwierdzeniem znaczenia tych nagród w świecie designu i komunikacji.

NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH

Sony otrzymało dwie nagrody Red Dot Best of the Best ‒ Najlepszy z Najlepszych! ‒ w kategorii "Design Produktu". W tej kategorii dziewięć kryteriów wyboru obejmuje szeroki zakres ocen, począwszy od stopnia innowacji, oceny jakości designu, funkcjonalności i kryteriów ekologicznych, a skończywszy na uznaniu dla przełomowej, przemyślanej i przyjemnej estetyki.

Stylowy projektor laserowy działający w ultrabliskiej odległości LSPX-W1S 4K jest pierwszym krokiem w realizacji koncepcji Sony "Life Space UX". To nowe założenie koncepcyjne, w myśl którego marka umożliwia użytkownikowi pełną radość z rozrywki we własnym salonie w zupełnie nowym i wizualnie niesamowitym stylu. Elegancki design idealnie wpasuje się w każdą część Twojego domu. Obiektyw Ultra Short Throw Lens umożliwia umieszczenie projektora w pobliżu ściany, co pozwala przekształcić całą przestrzeń w naturalnej wielkości, ekspansywny 147-calowy obraz, szczycący się czterokrotnością Full HD. Projektor laserowy 4K Ultra Short Throw harmonizuje z istniejącymi przestrzeniami w domu, a jego wyrafinowane aluminiowe wykończenie sprawia, że każdy salon stanie się bardziej luksusowy. Zaprojektowany jak elegancki mebel, projektor tworzy unikatowy punkt centralny, bez względu na to czy będzie włączony czy wyłączony.

Smartfon Sony Xperia™ E3 ‒ także nagrodzony w tej kategorii ‒ zapewnia wysoką wydajność i niezrównaną rozrywkę z funkcjami, które są niezwykle łatwe w użyciu. Mając ten sam piękny design, co flagowe modele Sony z serii Z3, smartfon Xperia E3 jest znakomicie wykonany i ujawnia swój wyrazisty styl zaraz po wyjęciu z opakowania. Smukła i bardzo lekka Xperia E3 może być z łatwością obsługiwana jedną ręką, co sprawia, że staje się wręcz idealna dla osób przywykłych do aktywnego życia.

W Xperii E3 łączy się w jedną, harmonijną całość doskonały, 4,5-calowy wyświetlacz, aparat 5MP wraz z aplikacjami fotograficznymi dla idealnych zdjęć i potężna, wytrzymała bateria, która pracując w trybie STAMINA potrafi zapewniać naprawdę długą rozrywkę.

ZWYCIĘZCA NAGRODY RED DOT

W 2015 roku Sony otrzymało 13 nagród w dziedzinie "Design Produktu" dla swoich modeli. Zwycięzcy w tej kategorii, jak choćby seria BRAVIA X9500B, Walkman NW-ZX2 czy aparat fotograficzny DSC-RX100M3 Cyber-shot reprezentują gustowny i funkcjonalny design, który umożliwia płynną integrację elektroniki ze środowiskiem konsumentów. Wraz z nagrodzonym głośnikiem SRS-X99 skupiają się na łączeniu najlepszej wydajności technologicznej i minimalistycznym, subtelnym designie, który tworzy oryginalną, dodatkową wartość dla konsumentów.

Sony zostało również nagrodzone za swoją innowacyjność w sektorze medycznym! Wszystko za sprawą systemu okularów projekcyjnych 3D i modułu przetwarzania obrazu HMS-3000MT, który jak wykazano w praktyce zmniejsza zmęczenie lekarzy poprzez poprawę komfortu pracy tam, gdzie liczy się ona najbardziej: podczas operacji ratujących ludzkie życie.

LISTA NAGRÓD SONY

Red Dot "Best of the Best"

LSPX-W1S

Sony Xperia™ E3

Red Dot

Smartfon Sony Xperia™ Z3

Tablet Sony Xperia™ Z3 Tablet Compact

Smartfon Sony Xperia™ Z3 Compact

Smartfon Sony Xperia™ T2 Ultra

Smartfon Sony Xperia™ M2 Aqua

SmartBand Talk,

SmartWatch 3

BRAVIA™ X9500B Series

BRAVIA™ X9000C Series

NW-ZX2

SRS-X99

DSC-RX100M3

HMS-3000MT

SSE-TN1

Więcej informacji na temat udziału firmy Sony w konkursie Red Dot Awards można znaleźć tutaj.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net