Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Książę Walii upamiętnia 40-lecie obecności Sony w Walii

Komunikat prasowy   •   Lip 02, 2014 12:00 CEST

Księcia Walii powitali: Steve Dalton, dyrektor zarządzający ośrodka, Jego Ekscelencja Keiichi Hayashi, ambasador Japonii w Zjednoczonym Królestwie, oraz przedstawiciele Sony Corporation: Masaru Kato, wiceprezes Sony Corporation, i Masaru Tamagawa, prezes Sony Europe. 

Podczas wizyty Jego Królewska Wysokość odsłonił tablicę upamiętniającą cztery dekady osiągnięć ośrodka. W uroczystości wzięło udział ponad 30 zaproszonych gości, w tym członkowie najwyższego kierownictwa Sony, przedstawiciele rządu i reprezentanci miejscowych władz. Wśród zaproszonych znaleźli się minister gospodarki, nauki i transportu w rządzie Walii, pani  Edwina Hart, deputowany do Izby Gmin Huw Irranca-Davies (Partia Pracy) oraz burmistrz hrabstwa miejskiego Bridgend Gary Thomas. 

Książę Walii i towarzyszące mu osoby zwiedzili nowoczesny, zajmujący 30 000 m2 obiekt i zapoznali się z historią jego rozwoju w okresie 40-letniej obecności w Walii. 

Książe Walii w Ośrodku Technologicznym Sony UK (UKTEC) 

Podczas wizyty dyrektor ośrodka Steve Dalton zaprezentował księciu Walii nowoczesne techniki produkcji, wykorzystywane między innymi do realizacji zamówień od podmiotów zagranicznych, w ramach kontraktów o wartości wielu milionów funtów. Dyrektor Dalton podkreślił również znaczenie ośrodka jako pracodawcy oraz jego wkład w rozwój gospodarczy południowej Walii.

— To już 40. rok obecności Sony w Walii — powiedział Steve Dalton. — Czujemy się autentycznie zaszczyceni, że w naszych uroczystościach rocznicowych uczestniczy książę Walii. Współczesna inżynieria i produkcja podlegają nieustającym zmianom. Do tych zmian, ich tempa, musieliśmy dostosować również nasz zakład i wytwarzane w nim wyroby. Miło mi podkreślić, że tutejszy zespół rozumie tę potrzebę i przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Rozwój ośrodka i jego osiągnięcia to w dużej mierze owoc oddania, zaangażowania i wysiłku naszych pracowników, którzy zapewnili mu trwałe miejsce na konkurencyjnym rynku. Bardzo nam miło, że możemy gościć Jego Królewską Wysokość podczas dorocznej, letniej wizyty w Walii i zaprezentować nasz rozwój. Jestem pewny, że wszyscy pracownicy Sony UKTEC są tak jak ja dumni z możliwości pokazania naszych osiągnięć właśnie Jego Królewskiej Wysokości. To dla nas bardzo doniosły i pamiętny moment.W przyszłości nadal będziemy dążyć do usprawniania i zwiększania efektywności naszych procesów i technik, które pozwalają nam utrzymywać bardzo wysokie standardy produkcyjne. To im zawdzięczamy doskonałą opinię, jaką cieszy się ośrodek. W trosce o jego trwałość i zrównoważony rozwój w dalszym ciągu zamierzamy wprowadzać innowacje i dywersyfikować działalność, tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy i nowe możliwości prowadzenia biznesu w Walii.

Poza spotkaniem z kierownictwem i pracownikami Ośrodka Technologicznego Sony UK, w programie wizyty księcia Walii znalazły się też rozmowy z pracownikami innych firm technologicznych, związanych z działającym w ośrodku inkubatorem przedsiębiorczości.

Książe Walii w Ośrodku Technologicznym Sony UK (UKTEC) 

— W tym ważnym dla Sony roku przypada 40. rocznica otwarcia przez firmę pierwszego obiektu w Walii — powiedziała Edwina Hart, minister gospodarki w rządzie Walii, podczas uroczystości jubileuszowych. — Mijają też 22 lata działalności Ośrodka Technologicznego Sony UK.Sony jest najdłużej obecnym w Walii producentem japońskim i ma znaczący wkład w życie lokalnej społeczności i rozwój gospodarczy regionu. Firma zdołała z powodzeniem wdrożyć model produkcji łączącej niewielkie ilości z dużą wartością. Jej ośrodek cieszy się doskonałą opinią i tworzy wartościowe stanowiska pracy, które przyczyniają się do rozwoju kwalifikacji. Rząd walijski łączą z Sony ścisłe więzy współpracy, zarówno tu, w Walii, jak i w Japonii. Cieszymy się zatem, że możemy wspomagać firmę w działaniach na rzecz zwiększenia atrakcyjności Walii dla biznesu i w tworzeniu nowych miejsc pracy.
Udział przedstawiciela rodziny królewskiej w obchodach jubileuszowych był elementem corocznej letniej wizyty księcia Walii i księżnej Kornwalii w Walii, w tym roku zorganizowanej od 30 czerwca do 4 lipca. Motywem przewodnim odwiedzin jest „Święto Walii: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”. 

Jego Królewska Wysokość dokonał otwarcia pierwszego zakładu Sony w Walii, w mieście Bridgend, w 1974 roku. Ośrodek w Pencoed, powstały w 1992 roku, został otwarty przez Jej Królewską Mość Elżbietę II.

Informacja o Ośrodku Technologicznym Sony UKOśrodek Technologiczny Sony UK (Sony UK Technology Centre) jest działem Sony Europe Limited.

Kierowany przez Steve’a Daltona obiekt pełni rolę produkcyjno-usługową dla Sony w Wielkiej Brytanii. Jest także siedzibą 34 powiązanych z nim start-upów.

Ośrodek powstał w 1992 roku, a jego otwarcia dokonała Jej Królewska Mość Elżbieta II. Znajduje się w miejscowości Pencoed w hrabstwie miejskim Bridgend. Zajmuje budynek o powierzchni 30 000 m².

Zakład utrzymuje bardzo wysokie standardy produkcyjne i cieszy się doskonałą opinią, potwierdzoną między innymi czterema nagrodami Queen’s Awards for Export i nagrodą Queen’s Award for the Environment. Posiada ponadto certyfikaty ISO 9001 (jakość) i ISO 14001 (środowisko). Ośrodek zdobył w przeszłości nagrodę British Quality Award, a w 2013 roku otrzymał tytuł „Najlepsza fabryka Wielkiej Brytanii”.

Ośrodek Technologiczny Sony UK działa zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Ogranicza swój wpływ na środowisko, dba o dobro swoich pracowników i wspomaga lokalną społeczność działalnością dobroczynną i mecenatem.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.sonypencoed.co.uk

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net