Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Kup produkt Sony Hi-Res Audio i odbierz 100 zł na muzykę w wysokiej rozdzielczości

Komunikat prasowy   •   Lis 16, 2015 15:00 CET

Firma Sony przygotowała wyjątkową propozycję dla osób ceniących najwyższą jakość dźwięku, które dokonają zakupu wybranych modeli produktów audio Sony wspierających dźwięk wysokiej rozdzielczości (ang. Hi-Res Audio).

Dźwięk Hi-Res jest dla muzyki tym, czym technologia 4K Ultra HD dla obrazu. Stale powiększająca się rodzina produktów Sony do słuchania nagrań o wysokiej rozdzielczości wykorzystuje technologie inżynierii akustycznej, by umożliwić reprodukcję muzyki zgodnie z zamysłem jej wykonawców, w jakości lepszej niż z płyty CD.

Rozdzielczość pliku tożsama z rozdzielczością popularnej płyty CD, uznawanej do niedawna za najwyższą jakość w reprodukcji dźwięku, jest dla Sony i Gaude.pl jakością podstawową, wyjściową. Najbardziej wymagający użytkownicy urządzeń Sony mogą się cieszyć jakością określoną jako Hi-Res, zwaną też Studio Master, a to już rozdzielczość nieosiągalna dla nośnika CD. Za wysoką rozdzielczość pliku, czyli tzw. plik Hi-Res, uznajemy plik o parametrach powyżej lub od 44,1kHz/16bit. Takimi właściwościami charakteryzuje się właśnie dźwięk nagrany na CD. Wszystko co powyżej, to pliki Hi-Res Studio Master – tłumaczy Arek Pruszczyński z portalu Gaude.pl, współorganizator promocji.

Sony umożliwia swoim klientom odczyt formatu FLAC Hi-Res już w przypadku najtańszej linii urządzeń. Pliki FLAC w nieodległej przyszłości mają szansę zastąpić popularne mp3 i nośnik CD. Sprawia to, że zakupy muzyki w Internecie zaczynają mieć więcej wspólnego z jakością niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby wziąć udział w akcji promocyjnej Sony wystarczy po zakupie jednego z modeli objętych promocją wysłać SMS z numerem seryjnym produktu oraz numerem paragonu na numer +48 600 206 104. Pełna lista produktów objętych promocją znajduje się na stronie www.promocjahires.pl.

Nagrodą jest kod promocyjny o wartości 100 zł na muzykę w wysokiej rozdzielczości do wykorzystania w serwisie www.gaude.pl. Nagroda zostanie przesłana SMSem na numer telefonu, z którego zostało dokonane zgłoszenie. Aby skorzystać z nagrody wystarczy zarejestrować się w serwisie Gaude.pl i w zakładce „Twój Profil” wpisać kod promocyjny w polu widocznym po prawej stronie ekranu i potwierdzić przyciskiem „Zapisz”.

Promocja trwa od 14 listopada 2015 do 31 grudnia 2015 lub do wyczerpania zapasów produktów promocyjnych.

Sony regularnie wprowadza do sprzedaży nowe produkty wspierające dźwięk o wysokiej rozdzielczości, takie jak słuchawki z pałąkiem „h.ear on”, słuchawki douszne z cyfrowym systemem osłabiania zewnętrznych hałasów „h.ear in NC” czy odtwarzacze Walkman NW-A25HN/NW-A27HN. Dzięki połączeniu wysokiej jakości i efektownego wzornictwa pozwalają one pokazać nie tylko dbałość o muzykę, ale i własną osobowość.

Gaude.pl jest pierwszym polskim serwisem internetowym zajmującym się sprzedażą̨ plików w wysokiej rozdzielczości (FLAC i Studio Master). Serwis został podzielony na ponad 70 kategorii, tak więc każdy miłośnik muzyki coś interesującego w dowolnym gatunku muzycznym.

Więcej informacji na temat promocji oraz szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.promocjahires.pl.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net