Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Ładowarka przenośna Sony CP-V3: stylowe źródło energii do wykorzystania w każdym miejscu

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Firma Sony wprowadza do oferty nową, superminiaturową ładowarkę przenośną CP-V3, przeznaczoną do szybkiego ładowania szerokiej gamy smartfonów, w tym telefonów iPhone, Windows Phone, Blackberry® i urządzeń z systemem Android.

Wyczerpanie się akumulatora w smartfonie nie oznacza już utraty łączności ze światem. Ładowarki CP-V3 można użyć dosłownie wszędzie, by wkrótce z powrotem rozmawiać, wysyłać maile i wiadomości tekstowe oraz korzystać z Internetu. Takie rozwiązanie zapewnia spokój ducha w podróży oraz wtedy, gdy ważne jest utrzymanie kontaktu z najbliższymi.

Ładowarka CP-V3 jest gotowa do użytku natychmiast po wyjęciu z pudełka. Wewnętrzny akumulator o pojemności 2800 mAh zapewnia znaczny prąd wyjściowy (1,5 A), umożliwiający ładowanie w krótkim czasie. Dzięki technologii litowo-polimerowej Sony, w rok po naładowaniu akumulator zachowuje aż 90% początkowego zapasu energii. Można go naładować nawet 1000 razy.

Poręczna konstrukcja, stylowy wygląd

Smukła ładowarka CP-V3 waży tylko 84 g i ma niewielkie wymiary (38,8 x 99 x 19 mm). Dzięki dostępności trzech odmian kolorystycznych — klasycznej bieli, pastelowego błękitu oraz fioletu — każdy może wybrać wersję dopasowaną do własnego stylu.

Łatwość użycia

Dostarczany w komplecie z ładowarką CP-V3 przewód micro-USB pozwala na ładowanie większości urządzeń mobilnych, w tym telefonów iPhone, Windows Phone, Blackberry® i urządzeń z systemem Android, zatem ewentualny brak gniazdka sieciowego nie będzie utrudnieniem w komunikacji. Wewnętrzny akumulator ładowarki można natomiast ładować z każdego komputerowego portu USB — a także ze sprzedawanego oddzielnie zasilacza sieciowego USB.

— Nie ma chyba posiadacza smartfona, któremu nie przydarzyłoby się wyczerpanie baterii i związane z tym niedogodności — mówi Sebastien Musq, starszy menedżer ds. marketingu europejskiego w Sony Essentials. — Nasza nowa ładowarka przenośna pozwala podładować telefon w dowolnym miejscu i idealnie nadaje się dla osób, które dużo przemieszczają się służbowo lub w ramach wolnego czasu, by nie wspomnieć o jej wartości w sytuacjach kryzysowych.

Dane techniczne

* Czas zasilania zależy od stanu akumulatora, warunków przechowywania i właściwości urządzenia przenośnego.

Model

CP-V3

Wejście

Napięcie stałe 5 V, 0,5 A – 1 A

Wyjście

Napięcie stałe 5 V

1,5 A (maks.)

Wymiary (szer. x wys. x gł., mm)

38,8 x 99,0 x 19,0

Waga

Około 84 g

Czas zasilania*

Około 60 min
(maks. 1,5 A)

Pojemność akumulatora

2800 mAh

Czas ładowania

Zasilacz sieciowy

Około 3,5 godziny

Port USB

Około 6 godzin

Temperatura w środowisku pracy

0°C – 35°C