Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Muzyka bez kabli z przenośnego głośnika bezprzewodowego Sony SRS-BTS50

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Z muzyką na świeżym powietrzu

Spotkanie z przyjaciółmi na powietrzu nie musi oznaczać rozstania z muzyką ani konieczności jej słuchania przez głośniczek smartfona: można przecież wziąć ze sobą poręczny, przenośny głośnik bezprzewodowy Sony SRS-BTS50.

Urządzenie łączy lekkość z dużą trwałością i doskonale nadaje się do zabrania na spacer ze znajomymi, zabawę na powietrzu albo na wyjście do skateparku.

W łączności z muzyką

Do słuchania muzyki nie są potrzebne żadne przewody: łączność ze smartfonem i tabletem zapewniają technologia łączeniem jednym dotknięciem przez NFC oraz łącze Bluetooth®.

Głośnik jest też wyposażony w przycisk trybu głośnomówiącego, zatem kiedy dzwoni telefon, nie trzeba sięgać po smartfon ani włączać pauzy w odtwarzaniu muzyki.

Kształt ułatwiający wspólne słuchanie

Głośnik SRS-BTS50 ma niepowtarzalny kształt sześciokąta, wybrany nie tylko ze względów estetycznych. Przy słuchaniu w mniejszym gronie idealny jest kierunkowy tryb pracy głośnika — a gdy zbierze się więcej osób, głośnik można odchylić w górę i słuchać bogatego dźwięku przestrzennego.

Jak przystało na urządzenie przeznaczone do użytku na powietrzu, obudowa głośnika jest odporna na zachlapanie wodą[1] — na przykład w razie nagłego deszczu. Wewnętrzny akumulator wystarcza po naładowaniu nawet na 10 godzin pracy.

Głośnik bezprzewodowy SRS-BTS50 będzie dostępny w Europie od października.


Głośnik bezprzewodowy SRS-BTS50

Najważniejsze cechy:

Stworzony do słuchania muzyki na powietrzu — ten lekki, trwały i niezwykle łatwy do przenoszenia głośnik pozwala nie rozstawać się z muzyką nawet poza domem

Łatwe podłączanie smartfona — do podłączenia smartfona lub tabletu można wykorzystać łącze Bluetooth® i technologię łączenia jednym dotknięciem przez NFC

Kształt zapewniający optymalne brzmienie — leżący na boku głośnik kieruje dźwięk w stronę słuchacza; po odchyleniu w górę włącza się tryb dźwięku przestrzennego

Dane techniczne:

  • Głośnik o mocy wyjściowej 5 W
  • Funkcja łączenia jednym dotknięciem przez NFC i łącze Bluetooth®
  • Tryb głośnomówiący do odbierania telefonów i włączania pauzy w odtwarzaniu muzyki
  • Odporność na zachlapanie (IPX2)1
  • Funkcja potwierdzenia głosowego – muzyka prowadząca przez menu
  • Wejście audio / wyjście audio (*wyjście sygnału audio, gdy głośnik odbiera sygnał Bluetooth©)
  • Wydajność akumulatora — około 10 h
  • Tryb dźwięku przestrzennego

[1] IPX2. Pionowo spadające krople nie stanowią zagrożenia nawet jeśli urządzenie jest odchylone od pionu w granicach 15°.

[1] IPX2. Pionowo spadające krople nie stanowią zagrożenia nawet jeśli urządzenie jest odchylone od pionu w granicach 15°.