Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Najnowsza kamera Sony Action Cam: każdy dzień zmienia się w przygodę

Komunikat prasowy   •   Sty 06, 2016 02:00 CET

Kamera Action Cam z nowymi funkcjami filmowania i ulepszeniami ułatwiającymi uchwycenie każdej akcji

  • Stabilizator Advanced SteadyShot™ zwiększający płynność i stabilność obrazu rejestrowanego przez 11,1-megapikselowy przetwornik CMOS wykonany w technologii BSI oraz obiektyw ZEISS® Tessar
  • Bezstopniowy zoom 3x i dwa ustawienia kąta widzenia: możliwość doboru optymalnego kąta obiektywu
  • Bardziej funkcjonalny, udoskonalony korpus kamery i dostarczana w zestawie obudowa podwodna do filmowania na głębokości do 60 m
  • Zaawansowane funkcje filmowania: nagrywanie w formacie XAVC S[i] przy przepływności 50 Mb/s, zapis materiału 120p/100p do wyświetlenia w zwolnionym tempie oraz tworzenie animacji poklatkowych 4K w programie Action Cam Movie Creator

Najnowsza kamera Sony Action Cam HDR-AS50 pozwala utrwalać niezwykłe, oglądane na własne oczy obrazy z podróży, uprawianie sportów wodnych, jazdę na rowerze lub codzienne spacery — by potem ponownie przeżywać przygody uwiecznione na filmach HD.

Model HDR-AS50 jest wyposażony w 11,1-megapikselowy, wykonany w technologii BSI przetwornik CMOS oraz obiektyw ZEISS® Tessar. Takie połączenie umożliwia rejestrację idealnie wyraźnego materiału w rozdzielczości HD. W urządzeniu wykorzystano też stabilizator Advanced SteadyShot, zastosowany wcześniej w kamerze FDR-X1000V. Jest on trzykrotnie bardzie wydajny od swojego poprzednika[ii], dzięki czemu gwarantuje stabilny obraz w każdych warunkach, od motokrosu po zdjęcia z lotu ptaka. Stabilizator ten szczególnie skutecznie radzi sobie z wibracją o małej amplitudzie, która występuje między innymi po podwieszeniu kamery do sterowanego radiem drona bądź helikoptera. Teraz uzyskanie wyraźnego i stabilnego nagrania akcji w sporcie nie jest już problemem: kamera skutecznie kompensuje drgania i zamazywanie się obrazu podczas skoków spadochronowych, biegania lub jazdy na rowerze.

Użytkownik kamery HDR-AS50 ma do dyspozycji dwa narzędzia zmieniające kąt widzenia: „ustawienie kąta” i „ustawienie zoomu”. Dwa ustawienia kąta[iii] umożliwiają idealne skadrowanie każdej sceny i uzyskanie świetnego obrazu z mniejszą ilością zniekształceń. Urządzenie jest także wyposażone w 3-krotny, bezstopniowy zoom, który pozwala pokazać akcję w zbliżeniu.

Modyfikacje wprowadzono także w korpusie, co zwiększyło jego funkcjonalność. Nowy, ulepszony system obsługi skraca wybieranie potrzebnych ustawień i umożliwia intuicyjne sterowanie z użyciem ikon i przycisków. Do obsługi kamery Action Cam można także użyć smartfona lub tabletu. Aplikacja PlayMemories Mobile[iv] daje ponadto możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzenia.

Znajdujący się z tyłu kamery port USB umożliwia podłączenie kabla nawet po zainstalowaniu akcesoriów. Kamerę można więc zasilać z akumulatora przenośnego nawet w czasie zdjęć. Nowością jest gniazdo statywu na korpusie. Dzięki niemu nie trzeba już używać adaptera do statywu.

Konstruktorzy nowego modelu wprowadzili w nim pewne zmiany, uwzględniające opinie sportowców oraz innych użytkowników. W rezultacie w kamerze pojawiły się nowe i ulepszone funkcje. Należą do nich regulowana i udoskonalona sygnalizacja dźwiękowa oraz trzy lampki kontrolne: u góry, z przodu i z tyłu. Rozwiązania te zapewniają lepszą kontrolę nad stanem nagrywania i innych funkcji przy noszeniu kasku, gdy kamera jest zamocowana na kierownicy, zainstalowana na monopodzie itp.

Kamera HDR-AS50 pozwala na użycie szeregu niecodziennych funkcji, które pomagają uzyskać jeszcze bardziej atrakcyjne filmy. Funkcja Time‑lapse Capture umożliwia nagrywanie interwałowe fotografii o rozdzielczości 8 megapikseli. Oznacza to, że choć sama kamera nagrywa w jakości HD, to w wyniku edycji obrazów w programie Action Cam Movie Creator[v] można uzyskać film poklatkowy o rozdzielczości 4K. Można też tworzyć filmy poklatkowe w rozdzielczości Full HD, przy użyciu aplikacji Action Cam[vi].

Kamera HDR-AS50 umożliwia nagrywanie w formacie XAVC S przy przepływności 50 Mb/s. Zapewnia dzięki temu imponującą szczegółowość złożonych scen, przedstawiających na przykład pryskającą wodę czy tłum ludzi. Ulotne chwile zasługujące na szczególne podkreślenie, można je teraz rejestrować na kinowych ujęciach w zwolnionym tempie. Pozwala to nadać nagraniu indywidualny, twórczy rys.[vii]

Wbudowana w kamerę firmowa funkcja automatycznego montażu Highlight Movie Maker[viii] wykorzystuje obecnie technologię rozpoznawania twarzy. Funkcja ta automatycznie generuje krótki film złożony z najlepszych scen, który można natychmiast wyświetlić i opublikować. Uzupełnieniem wypełnionego akcją materiału filmowego jest czysty i żywy dźwięk z mikrofonu stereofonicznego o wysokiej jakości. Ułatwia on wierne przedstawienie fal rozbijających się o brzeg czy śmiejących się dzieci.

Model HDR-AS50 pozwala na korzystanie z szerokiego wachlarza akcesoriów, dodatkowo pomagających w utrwaleniu ważnych chwil z życia. Amatorom pływania i nurkowania przyda się dostarczana w zestawie obudowa podwodna, która umożliwia filmowanie na głębokości do 60 m. Jej zadaniem jest ochrona kamery Action Cam przed uszkodzeniem. Z tego powodu obudowa wyróżnia się nie tylko wyjątkową wytrzymałością, lecz także odpornością na pył, uderzenia i wodę. W uzyskaniu idealnie wyraźnych nagrań podwodnych pomaga dedykowany, płaski obiektyw. Oferowany oddzielnie zaczep do przykrywki (AKA-CAP1) idealnie sprawdzi się w wielu typowych zastosowaniach, takich jak podróż czy wędkowanie.

Nowa kamera Action Cam HDR-AS50 firmy Sony pojawi się w Europie w lutym 2016 r.

Pełne dane techniczne kamery HDR-AS50 są dostępne tutaj.

[i]Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci microSDHC/microSDXC (klasa 10).

[ii] W porównaniu z modelami HDR-AS20, HDR-AS30V, HDR-AZ1 i HDR-AS100V

[iii] Szeroki/wąski. Szeroki kąt jest dostępny tylko przy wyłączonej stabilizacji SteadyShot.

[iv] Od wersji 5.5. Do włączania/wyłączania kamery wymagany jest smartfon lub tablet kompatybilny z Bluetooth 4.0 (z systemem Android 5.0 lub nowszym / iOS).

[v] W wersji.5.1 dla Windows i 3.1 dla Mac

[vi] Od wersji 2.0 wzwyż. Dostępna w wersji na urządzenia z systemem Android i iOS.

[vii]Do edycji efektu zwolnionego tempa można użyć aplikacji Action Cam lub programu Action Cam Movie Creator.

[viii] Niedostępna w trybie XAVC S 24p i przy nagrywaniu z dużą liczbą klatek na sekundę.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net