Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Najnowsze odtwarzacze Walkman®: jakość dźwięku, łączność, komfort słuchania

Komunikat prasowy   •   Lip 18, 2012 09:00 CEST

  • Seria Walkman® F800: współpraca z Internetem dzięki platformie Android, dotykowy ekran LCD 8,9 cm/3,5” multi-touch z obsługą gestów i wzmacniacz cyfrowy S-Master MX
  • Seria Walkman® E570: cudowna czystość brzmienia dzięki cyfrowemu systemowi osłabiania zewnętrznych hałasów
  • Seria Walkman® E470: żywe kolory i do 36 godzin pracy po jednym ładowaniu1

Sony wprowadza nowe odtwarzacze Walkman®. Nowe modele kontynuują tradycję doskonałego brzmienia odtwarzaczy Walkman®. Dzięki firmowym technologiom Clear Audio cechują się szczegółowym brzmieniem z mocnym, głębokim basem, kryształowo czystymi tonami wysokimi i osłabionymi przesłuchami między kanałami stereo. Przywracają nawet subtelne niuanse brzmieniowe w paśmie tonów wysokich, które ulegają stłumieniu przy silnej kompresji plików muzycznych.

Poza świetnym dźwiękiem, nowe odtwarzacze kuszą atrakcyjnym wyglądem, a w przypadku serii E570/470 również najmniejszą jak dotąd grubością, wynoszącą zaledwie 7 mm. Jedno ładowanie wystarcza nawet na 36 godzin odtwarzania1. Wielbicielom najwyższej jakości wrażeń dźwiękowych seria Walkman® F800 zapewni niezwykle szczegółowy dźwięk hi-fi, a ponadto łączność przez Wi-Fi i dostęp do aplikacji.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wykorzystać zgromadzoną wcześniej kolekcję multimediów: nowe odtwarzacze Walkman® obsługują przysłanie techniką „przeciągnij i upuść” zdjęć, filmów, podcastów i list odtwarzania z biblioteki (tylko treści bez DRM) lub Eksploratora Windows®.

Seria Walkman® F800


Oparta na platformie AndroidTM 4.0 („Ice Cream Sandwich”) seria Walkman® F800 umożliwia korzystanie z zasobów Internetu przy użyciu szeregu fabrycznie zainstalowanych aplikacji, od maila przez mapy do galerii multimediów. Co więcej, łącza Wi-Fi i Bluetooth® umożliwiają pobieranie dodatkowych aplikacji ze stale powiększającej się oferty serwisu Google PlayTM. Korzystanie z kolekcji multimediów, aplikacji i gier to prawdziwa przyjemność dzięki dużemu, obsługującemu gesty multi-touch wyświetlaczowi 8,9 cm/3,5” oraz wydajnemu, zapewniającemu dużą szybkość reakcji procesorowi.

Oparta na platformie Android 4.0 („Ice Cream Sandwich”) seria Walkman® F800 umożliwia korzystanie z zasobów Internetu przy użyciu szeregu fabrycznie zainstalowanych aplikacji, od maila przez mapy do galerii multimediów. Co więcej, łącza Wi-Fi i Bluetooth® umożliwiają pobieranie dodatkowych aplikacji ze stale powiększającej się oferty serwisu Google Play. Korzystanie z kolekcji multimediów, aplikacji i gier to prawdziwa przyjemność dzięki dużemu, obsługującemu gesty multi-touch wyświetlaczowi 8,9 cm/3,5” oraz wydajnemu, zapewniającemu dużą szybkość reakcji procesorowi.

Czyste tony wysokie i pełny, mocny bas są zasługą wzmacniacza cyfrowego S-Master MX i pięciu technologii Clear Audio. Do odtwarzania nagrań można nawet użyć wbudowanego systemu głośnikowego xLOUD®, który eliminuje zniekształcenia i nieprzyjemne dla ucha „obcinanie” słuchanego dźwięku.

Seria Walkman® E570


Seria Walkman® E570 to wymarzone rozwiązanie dla tych, którzy chcą słyszeć wyłącznie czysty dźwięk — nie tylko w czasie relaksu w domowym zaciszu, ale i podczas dojazdów do szkoły czy pracy. Dzięki połączeniu technologii cyfrowego osłabiania zewnętrznych hałasów z dostarczanymi słuchawkami o wysokiej jakości, odtwarzacze z tej serii eliminują do 98%2 dźwięków z zewnątrz.

Seria Walkman® E470

Smukłe, różnokolorowe odtwarzacze z serii Walkman® E470 znakomicie nadają się dla każdego, kto dopiero zaczyna poznawać słynne brzmienie Walkman®. Z myślą o zabawie w większym gronie, wyposażono je w tryb Karaoke i funkcję synchronizowanego wyświetlania tekstu. Nowością w rodzinie Walkman® są gry, które w czasie odtwarzania można uruchomić na jasnym, szczegółowym ekranie LCD o przekątnej 5,1 cm/2".

Nowe odtwarzacze Walkman® trafią do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie sierpnia (F800 i E570) i w połowie września (E470).

-koniec-

iTunes jest zastrzeżonym znakiem handlowym Apple Inc.

Android i Google Play są znakami handlowymi Google Inc.

Microsoft, Windows i logo Windows są zastrzeżonymi znakami handlowymi lub znakami handlowymi Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i / lub innych krajach.

Znak słowny i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami handlowymi stanowiącymi własność Bluetooth SIG Inc., a ich dowolne wykorzystanie przez Sony Corporation odbywa się na zasadzie licencji.

1 Przy odtwarzaniu plików audio w formacie MP3 przy przepływności 128 kb/s
2 Odpowiednik obniżenia energii dźwięku o około 98,0% w porównaniu z brakiem słuchawek (środowisko NC: samolot)

Najważniejsze cechy

Seria NWZ-F800

Seria NWZ-E570

Seria NWZ-E470

Pojemność pamięci

NWZ-E474: 8 GB

NWZ-F805: 16 GB

NWZ-E574: 8 GB

Pojemność (liczba utworów)*

16 GB: 3300 utworów

8 GB: 1750 utworów

8 GB: 1750 utworów

Wyświetlacz

LCD 8,9 cm/3,5" z obsługą gestów multi-touch

QVGA LCD 5,1 cm/2"

Formaty plików audio

MP3;

WMA (bez DRM); AAC―LC (bez DRM); HE-AAC; Linear PCM; FLAC

MP3; WMA (bez DRM); AAC-LC (bez DRM); Linear PCM

Formaty plików wideo

MPEG4; AVC (H.264/AVC); WMV9 (bez DRM)

Czas pełnego ładowania (przez USB)

Około 4 godzin

Około 3 godzin

Szybkie ładowanie

N/D

Czas pracy akumulatora

25 godzin odtwarzania dźwięku**

36 godzin odtwarzania dźwięku**

4,5 godziny odtwarzania filmu***

6 godzin odtwarzania filmu***

Osłabianie hałasów

N/D

TAK

N/D

Łączność bezprzewodowa Bluetooth®

TAK

N/D

Dostarczane słuchawki

Słuchawki douszne MDR-EX0300E

Słuchawki NC MDR-NC033E

Słuchawki douszne MDR-EX083E

* Dla 4-minutowych utworów o przepływności 128 kb/s

** Przy odtwarzaniu plików audio w formacie MP3 przy przepływności 128 kb/s

*** Przy odtwarzaniu plików wideo w formacie MPEG-4 przy przepływności 384 kb/s