Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Najnowszy radioodtwarzacz samochodowy AV Sony: większy ekran i unowocześniony system współpracy ze smartfonem

Komunikat prasowy   •   Sie 30, 2018 13:30 CEST

XAV-AX3005
  • Duży, czytelny i czuły ekran dotykowy 6,95"
  • Łatwa integracja ze smartfonem dzięki technologiom Apple CarPlay* i Android Auto™**: wolne ręce przy zarządzaniu komunikacją, nawigacją i słuchaną muzyką
  • Większy wybór stacji radiowych dzięki technologiom DAB/DAB+

Zwiększając różnorodność swojej oferty samochodowego sprzętu audio, firma Sony wprowadza nowy radioodtwarzacz XAV-AX3005DB. Jest on wyposażony we wszystko, czego potrzeba do przyjemnej i bezstresowej jazdy, w tym duży, czytelny i czuły ekran dotykowy o przekątnej 6,95".

Łatwiejsze podróżowanie dzięki współpracy ze smartfonem

Radioodtwarzacz AX3005DB tworzy lepsze warunki do jazdy. Pozwala używać komend głosowych, przez co upraszcza nawigację, komunikację i odtwarzanie muzyki z telefonu. Wszystko to jest możliwe dzięki technologiom Apple CarPlay* i Android Auto™**, jeszcze bardziej ułatwiającym użycie smartfona w ruchu drogowym.

Technologia Apple CarPlay integruje telefon iPhone z wyświetlaczem i elementami sterującymi radioodtwarzacza samochodowego, pozwalając używać funkcji smartfona w pomysłowy i bezpieczny sposób. Można więc rozmawiać przez telefon, wysyłać i odbierać wiadomości, wyznaczać optymalną trasę z uwzględnieniem aktualnego ruchu — a wszystko to bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze.

Posługiwanie się telefonem w samochodzie upraszcza także technologia Android Auto, stworzona z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie. Elementem tej technologii jest asystent Google, pozwalający używać komend głosowych. Aby utrzymać koncentrację, pozostać w kontakcie ze światem i bawić się, nie trzeba odrywać wzroku od drogi ani zdejmować rąk z kierownicy.

DAB: radio w nowym wydaniu

Nowy radioodtwarzacz samochodowy AX3005DB zapewni wysoką jakość odbioru ulubionych stacji radiowych nie tylko dziś, ale i w przyszłości. Wbudowany tuner DAB/DAB+ jest przygotowany na zmiany, jakie zajdą w sposobie nadawania radia.

Rozwiązania audio dla miłośników dźwięku o wysokiej jakości

Poza wzmacniaczem o dużej mocy wyjściowej — 4 x 55 W — radioodtwarzacz jest wyposażony w technologię EXTRA BASS™*****, dzięki której wyraźny dźwięk z głębokim, mocnym basem przebija się przez odgłosy silnika niezależnie od ustawionej głośności. Kolejną zaletę przy słuchaniu stanowi system optymalizacji dźwięku DSO (Dynamic Stage Organizer). Symuluje on obecność głośników przed słuchaczem, tworząc żywszy dźwięk. Możliwość przesyłania przez łącze USB plików audio w formacie FLAC eliminuje obniżenie jakości przy odtwarzaniu dźwięku poddanego kompresji. Konstruktorzy radioodtwarzacza pomyśleli również o rozbudowie zestawu w przyszłości: 3 wyjścia na wzmacniacz umożliwią stworzenie pełnego systemu audio z zewnętrznymi wzmacniaczami i subwooferami — oraz uzyskanie jeszcze głośniejszego i mocniejszego dźwięku.

Większa funkcjonalność

Urządzenie jest przeznaczone do montażu w pojedynczym otworze DIN, przez co pozostawia dużo miejsca na eleganckie wykończenie. Nowa funkcja szybkiego budzenia przyspiesza uruchamianie, dzięki czemu system jest gotowy do drogi natychmiast po włączeniu. Oznacza to, że nie trzeba już czekać na włączenie się wskazówek GPS lub radia. Z myślą o kierowcach zaprojektowano także ergonomiczny zespół przycisków, który ogranicza rozpraszanie uwagi podczas kierowania pojazdem.

Użycie tylnej kamery sprzężonej z biegiem wstecznym umożliwia bezstresowe parkowanie, zwłaszcza w ciasnych miejscach.

Dodatkowy model XAV-AX1000

Kierowcom, którzy nie potrzebują technologii Android Auto, Sony oferuje radioodtwarzacz XAV-AX1000 z dużym, czytelnym i czułym ekranem dotykowym 6,2", technologią Apple CarPlay oraz wszystkimi innymi unikatowymi rozwiązaniami Sony, jak moc wyjściowa 4 x 55 W, EXTRA BASS, DSO czy szybkie budzenie. Model ten zapewnia znakomitą jakość dźwięku i dużą funkcjonalność.

* Apple, iPad, iPhone, iPod, i iPod Touch są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.

** Wymagana jest aplikacja Android Auto z serwisu Google Play i smartfon z systemem Android 5.0 Lollipop lub nowszym. Technologia Android Auto może nie być dostępna we wszystkich urządzeniach ani we wszystkich krajach/regionach. Dostępność asystenta Google i technologii Android Auto™ zależy od kraju/regionu. Android, Android Auto, Google Play są znakami towarowymi Google LLC.

*** EXTRA BASS jest znakiem towarowym Sony Corporation.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audiowizualnego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki interaktywnej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku finansowym, który zakończył się 31 marca 2018 r., wyniósł w przybliżeniu 77 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net/