Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nie tylko jakość obrazu: nowe, świeże spojrzenie Sony na telewizory

Komunikat prasowy   •   Sty 07, 2014 02:00 CET

Firma Sony zaprezentowała nową ofertę telewizorów BRAVIA z dużym ekranem. Wyróżniają się one nie tylko doskonałym obrazem i dźwiękiem, lecz także innowacyjnym wzornictwem. Dodatkowym atutem będą nowe sposoby wykorzystania telewizora. Oferta telewizorów 4K powiększy się do 3 serii liczących łącznie 7 modeli, a w rodzinie produktów Full HD znajdzie się 14 modeli w 6 seriach. Wszystkie serie trafią do sprzedaży wiosną 2014 r.

Szczegółowy obraz o dużym kontraście

Twórcy nowych

Ważnym elementem w telewizorach 4K Sony jest wydajny procesor obrazu 4K X-Reality™ PRO. Odpowiada on między innymi za interpolację źródłowego obrazu do rozdzielczości zbliżonej do 4K, a dzięki stworzonej przez Sony bazie obrazów 4K gwarantuje naturalny wygląd faktur, żywe kolory i mocny kontrast.

Dzięki unikatowemu wyświetlaczowi Sony TRILUMINOS™ Display każdy obraz na ekranie — niebo, morza, łąki, twarze — wygląda dokładnie tak jak we wspomnieniach. Wyświetlacz ten jest bowiem w stanie zreprodukować wyjątkowo bogate, żywe odcienie czerwieni i szmaragdu, również przy wyświetlaniu zdjęć i filmów z najnowszych aparatów i kamer Sony, zgodnych z technologią TRILUMINOS™ Colour.

Innowacyjna konstrukcja „Wedge”

Nowa konstrukcja „Wedge” łączy świeżość wyglądu z większą stabilnością modeli z dużym ekranem, uzyskaną dzięki obniżeniu środka ciężkości. Większa stabilność pozwala na zmniejszenie wymiarów podstawy i ułatwia ustawienie telewizora przy ścianie albo na płytkim stoliku.

Nowa stylistyka umożliwiła również zastosowanie większych, dwudrożnych głośników typu Long Duct. Ich specjalnie ukształtowane obudowy mają większą objętość, co przekłada się na bogatszy, mocniejszy bas i mniejsze zniekształcenia. Seria BRAVIA X9 zachwyci brzmieniem najbardziej wymagającego słuchacza. Jej głośniki, oparte na oferowanej wyłącznie przez Sony technologii Magnetic Fluid, nie zawierają amortyzatorów membran, dzięki czemu odznaczają się nadzwyczaj czystą i mocną reprodukcją pełnego pasma częstotliwości. Nowość w konstrukcji stanowi natomiast wzmacniane miką włókno szklane, które zmniejsza zniekształcenia. Jego obecność przejawia się w niezwykłej czystości tonów średnich i wysokich, zarówno przy słuchaniu solistów, jak i na przykład dynamicznego rocka.

Wybrane modele są ponadto wyposażone w nowy replikator portów, dzięki któremu można usunąć z widoku kable od konsoli do gier, odtwarzacza Blu-ray Disc i innych urządzeń — wszystkie bowiem są elegancko poprowadzone z tyłu.

Mocniejsze, wyraźniejsze brzmienie

Znakomita większość tegorocznych modeli BRAVIA[iii] jest wyposażona w technologię „ClearAudio+”. Zwiększa ona czystość reprodukcji partii wokalnych oraz innych dźwięków, wykorzystując w tym celu różne opracowane przez Sony techniki przetwarzania cyfrowego sygnału audio.

Z myślą o miłośnikach mocnego basu do oferty wprowadzono również bezprzewodowy, bardzo prosty w użyciu subwoofer SWF-BR100. Cała jego konfiguracja polega na podłączeniu nadajnika-odbiornika bezprzewodowego do odpowiedniego portu telewizora: urządzenie automatycznie odczytuje i wprowadza ustawienia częstotliwości odcięcia i fazy.

Dla uzyskania jeszcze pełniejszego brzmienia, Sony zaleca połączenie telewizora z listwą głośnikową

Telewizor BRAVIA uruchamia się teraz w niespełna dwie sekundy[iv], a aplikacje takie jak YouTube można wybrać bezpośrednio z ekranu początkowego. W rezultacie czas potrzebny na wyszukiwanie i wyświetlenie żądanego materiału skrócił się do zupełnego minimum.

Dzięki nowemu, wyposażonemu w gładzik pilotowi One-Flick Remote wybieranie poszczególnych opcji z ekranu odbywa się niezwykle szybko i intuicyjnie. Leżąc wygodnie na kanapie, nie trzeba nawet kierować pilota w stronę telewizora. Wbudowana w pilot technologia NFC ułatwia bezprzewodowe podłączanie urządzeń mobilnych. Dzięki niej można między innymi pokazać na dużym ekranie zawartość wyświetlacza swojego smartfona[v].

Zupełną nowością jest funkcja Social Viewing, dzięki której telewizor nabiera wymiaru interaktywnego i społecznościowego — umożliwia ona bowiem śledzenie tweetów z opiniami o oglądanej właśnie audycji telewizyjnej. Wbudowana kamera z mikrofonem pozwala natomiast na prowadzenie ze znajomymi rozmów przez Skype, bez przerywania odbioru telewizji. Jakość obrazu będzie zadowalająca nawet przy stonowanym oświetleniu, a dobrą słyszalność głosu rozmówcy zapewni specjalny system osłabiania pogłosu.

W dniu meczu tryb „Futbol na żywo” przeniesie widza wprost na trybuny. Optymalizacja obrazu i dźwięku, żywa zieleń murawy, idealna płynność akcji, wrzawa rozemocjonowanych kibiców... Wszystko to złoży się na klimat prawdziwego stadionu, a nowy system graficzny dostarczy nawet wiadomości o imprezach FIFA. Co więcej, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by wyciszyć głos komentatora, skupić się na samej akcji — i poczuć się, jak na prawdziwym meczu.

Możliwe jest wyświetlanie na dużym ekranie zdjęć i filmów[vi] przesłanych ze smartfona, tabletu lub komputera do serwisu chmurowego Sony „PlayMemories Online”. Modele 4K pozwalają nawet wyświetlać fotografie z maksymalną ilością szczegółów, w formacie 4K. Oglądając z rodziną lub znajomymi zdjęcia z wakacji, można wybrać tryb pokazu slajdów i uzupełnić go wybranym podkładem muzycznym.

Nabywcy nowych telewizorów uzyskają również dostęp do serwisu „500px”[vii] zawierającego wiele wysokiej jakości zdjęć 4K z całego świata.

Sprzedaż nowej gamy telewizorów BRAVIA 4K Ultra HD i Full HD LCD firmy Sony rozpocznie się wiosną 2014 r.


[i] Dynamiczny zakres jasności nie oznacza luminancji; jest to szerszy wskaźnik, opisujący luminancję, reprodukcję przejść tonalnych i poziom czerni.

[ii] Obecnie z serwisu Netflix mogą korzystać mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii, Holandii oraz wszystkich krajów w Ameryce Północnej i Południowej. Więcej informacji o serwisie Netflix można znaleźć pod adresem https://signup.netflix.com/MediaCenter

Oferta telewizorów LCD BRAVIA na wiosnę 2014 r.: najważniejsze informacje

[iii] Oprócz BRAVIA R4

[iv] Przy włączonej funkcji Auto Start

[v] Dotyczy smartfonów z funkcją kopiowania obrazu jednym dotknięciem

[vi] Dotyczy filmów w formacie Full HD

[vii] Więcej informacji o serwisie 500px można znaleźć pod adresem http://500px.com/about

X95

X9

X85

W95

W85

W8

W7

W6

R4

Wielkość

85

79/
65/

55

65/

55/
49

65/
55

60

55/
50/

42
50/
42/ 32
60/
48/ 40

40/
32

Rozdziel­czość

4K

Full HD

Full HD HD:32”

Wzor­nictwo

Wedge

Wedge

Procesor obrazu

4K X-Reality PRO

X-Reality PRO

Clear

Resolution Enhancer

Kolor

TRILUMINOS Display

Jasność

i kontrast

X-tended Dynamic Range

PRO

X-tended Dynamic Range

X-tended Dynamic Range

Głośniki

Long Duct

Magnetic Fluid

Bass Reflex

Long Duct

Bass Reflex

One-Flick Entertainment

Szybkie uruchamianie i odtwarzanie,

Bezpośredni dostęp
przez nowy system obsługi

Intuicyjna obsługa pilotem
One-Flick Remote

Szybkie uruchamianie,

Bezpośredni dostęp
przez nowy system obsługi

Wrażenia użytkow­nika

Social Viewing

Tryb „Futbol na żywo”

Kopia obrazu jednym dotknięciem

Udostęp­nianie fotografii

Social Viewing (wyświetlanie tweetów)

Tryb „Futbol na żywo”

Kopia zawartości ekranu

Udostęp­nianie fotografii

Udostęp­nianie fotografii