Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowa kamera Action Cam dla prawdziwych poszukiwaczy przygód

Komunikat prasowy   •   Wrz 04, 2013 16:45 CEST

Firma Sony wprowadza do oferty nowy model miniaturowej kamery Action Cam, dostarczanej w komplecie ze smukłą obudową wodoodporną i przeznaczonej do filmowania przygód i wyczynów z niepowtarzalnej, os

Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ nowej kamery cechuje się większą światłoczułością i zapewnia znakomitą jakość nagrań nawet przy filmowaniu w bardzo pochmurne dni. W uzyskaniu stabilnego, przyjemnego w oglądaniu obrazu przy dokumentowaniu jazdy po wybojach, muldach itp. pomaga stabilizator obrazu SteadyShot. Dostępne są różne tryby nagrywania, między innymi Full HD 60p/50p, zapewniający płynność obrazu przy oglądaniu szybkich akcji, oraz dwa tryby zapisu w zwolnionym tempie, idealne do rejestracji wymachu w golfie albo ewolucji na rowerze BMX. Po raz pierwszy kamera Action Cam pozwala także na wykonywanie szczegółowych fotografii o rozdzielczości 11,9 megapiksela. Kolejną nowością jest możliwość obrócenia nagrywanego obrazu o 180°, bardzo przydatna przy montowaniu kamery spodem do góry.

Po zakończeniu nagrania można je natychmiast zaprezentować na smartfonie — wystarczy połączyć go z kamerą przez Wi-Fi i skorzystać z darmowej aplikacji Sony PlayMemories Mobile. Posiadacze sprzętu wyposażonego w technologię NFC, takiego jak smartfony i tablety Xperia™ oraz inne współpracujące urządzenia z systemem Android, mogą ponadto używać funkcji zdalnego sterowania jednym dotknięciem: wymaga to jedynie prostego zetknięcia urządzeń.

Technologia Wi-Fi zapewnia również łączność między kamerą Action Cam a sprzedawanym oddzielnie pilotem z funkcją podglądu na żywo RM-LVR1. Ten wodoodpornyii, przypominający zegarek na rękę pilot pozwala bezprzewodowo sterować kamerą zainstalowaną w trudno dostępnych miejscach: na kasku, kajaku lub desce surfingowej. Urządzenie jest wyposażone w kolorowy wyświetlacz LCD, który umożliwia sprawdzanie kompozycji ujęć, oraz duże przyciski, łatwe w użyciu nawet w rękawiczkach. Posiada tryby filmowania, zdjęć a także wiele innych użytecznych funkcji.

Nagrany materiał, wraz z automatycznie zapisanymi danymi GPS, można przesłać do komputera przez sieć Wi-Fi, a następnie poddać edycji i opublikować w Internecie przy użyciu najnowszej wersji programu Sony PlayMemories Homeiii.

Nowa wersja programu ma szereg nowych, atrakcyjnych funkcji. Tryb widoku mapy pozwala na śledzenie przebytej trasy z wykorzystaniem danych GPS rejestrowanych przez kamerę. Tryb Multi View wykorzystuje dane z modułu GPS do nałożenia na film „elektronicznego szybkościomierza”. W trybie Multi View z dwoma obrazami program łączy nagrania dokonane równocześnie dwiema kamerami, pozwalając obejrzeć na podzielonym ekranie obraz widziany z własnej perspektywy zestawiony z nagraniem dokonanym przez przyjaciół. Jeśli natomiast nagranie zostało dokonane kamerą obróconą o 90 lub 180 stopni, bardzo przyda się narzędzie pozwalające na obrót obrazu o 90, 180 lub 270 stopni.

Aby ułatwić wykorzystanie kamery Action Cam w najróżniejszych warunkach, Sony stale rozwija ofertę przeznaczonych do niej akcesoriów. Wśród nowości pojawił się pilot z funkcją podglądu na żywo RM-LVR1, uprząż na klatkę piersiową AKA-CMH1, uchwyt do montażu na rurkach VCT-RBM1, uniwersalny uchwyt na głowę BLT-UHM1, statyw VCT-AMP1, obudowę podwodną MPK-AS3, AKA-FL2 Float, ACC-DCBX Accessory Kit, oraz uchwyt z przyssawką VCT-SCM1, służący do montażu kamery na niemal dowolnym gładkim podłożu - np. na desce rozdzielczej samochodu.

Nowa kamera Action Cam Sony HDR-AS30V będzie dostępna w Europie od końca września 2013 r. Dalsze informacje można znaleźć tutaj.

Kamera Action Cam HDR-AS30V – najważniejsze dane techniczne

Model

HDR-AS30V

Przetwornik obrazu

Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1/2,3" (7,77 mm)

Liczba pikseli

Całkowita: około 16,8 megapiksela

Efektywna (film/fotografia): około 11,9 megapiksela (16:9)

Format zapisu filmu

MP4: MPEG-4 AVC/H.264

Tryby wideo (rozdzielczość)

(PS) 1920x1080 60p/50p / (HQ) 1920x1080 30p/25p / (STD) 1280x720 30/25p/ (SLOW) 1280x720 60p / (SSLOW) 1280x720 120p / VGA 640x480 30p/25p

Mikrofon / Głośnik

Wbudowany mikrofon stereo (oraz gniazdo mini jack stereo do podłączenia zewnętrznego mikrofonu) / Głośnik monofoniczny

Format zapisu dźwięku

MPEG-4 AAC-LC 2 kanały

Typ obiektywu

Carl Zeiss® Tessar® (maksymalna przysłona F2,8)

Ogniskowa (w przeliczeniu na format 35 mm) (tryb filmu)

f = 15,3 mm (170°), f = 21,3 mm (120°)

Minimalna odległość od obiektu

Około 30 cm

Stabilizator obrazu

SteadyShot (elektroniczny)

Tryby tematyczne

Automatyczny / Pod wodą

GPS

Wbudowany

Wi-Fi / NFC

Wbudowana technologia Wi-Fi / zgodność z typem 3 znaczników forum NFC; sterowanie jednym dotknięciem

Wymiary
(szer. x wys. x gł.)

Około 25,4 x 47,0 x 82,0 mm (z wystającymi elementami)

Współpraca z kartami pamięci

Memory Stick Micro™ (Mark 2) i microSD/microSDHC/microSDXC (klasa 4 lub wyższa)

Waga (sam korpus)

Około 65 g

Waga (z dostarczonym akumulatorem)

Około 90 g

Dostarczane wyposażenie

Akumulator NP-BX1, przewód USB micro, uchwyt samoprzylepny, obudowa wodoodporna SPK-AS2, instrukcja obsługi