Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowa kamera Sony Action Cam HDR-AS20: przygody opowiedziane w pierwszej osobie

Komunikat prasowy   •   Cze 11, 2014 09:00 CEST

Nadchodzi lato: czas wakacji, urlopów, przygód i szaleństw — w których utrwaleniu pomoże nowa kamera Sony Action Cam AS20.

Okiem nowej kamery jest obiektyw ZEISS Tessar o niezwykle szerokim kącie widzenia: 170° (120° przy włączonej stabilizacji SteadyShot). Ochronę nagrywanego obrazu przed skutkami skoków i wibracji zapewnia stabilizator obrazu SteadyShot, niezastąpiony na górskich szlakach i niespokojnych wodach. Urządzenie jest także wyposażone w stereofoniczny mikrofon, dzięki któremu zapis przygód staje się jeszcze bardziej realistyczny.

Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ rejestruje piękne filmy Full HD i fotografie nawet o zmierzchu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla mniej zaawansowanych urządzeń. Zapis obrazu odbywa się przy przepływności do 28 Mb/s, co przekłada się na dużą ilość szczegółów nawet w scenach przesyconych ruchem.

Kamera jest wyposażona w łącze Wi-Fi, umożliwiające między innymi bezprzewodową komunikację z zakładanym przegub dłoni pilotem RM-LVR1. Ten oferowany oddzielnie wodoodporny pilot może współpracować nawet z pięcioma kamerami naraz. Umożliwia podgląd rejestrowanego obrazu i sterowanie kamerami, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach: na kasku, desce surfingowej itp.

Posługiwanie się kamerą ułatwia dodatkowo funkcja obrotu, która zapewnia prawidłowy obraz z obróconej o 180° kamery na motolotni itp.

Nowy model Action Cam jest na tyle smukły i nieduży, że można go zabierać praktycznie wszędzie — na przykład na deskę surfingową i do skateparku. Aerodynamiczny kształt nie utrudnia przepływu powietrza przy dużej prędkości: podczas jazdy z góry na rowerze, pierwszego w życiu skoku na spadochronie itp.

W porównaniu z poprzednim modelem wydłużył się czas pracy: kamera umożliwia obecnie filmowanie non stop przez 130 minut[i] (z włączonym Wi-Fi, bez Wi-Fi: 150 min[ii]), czyli wystarczająco długo, by udokumentować wypad na rowerze lub nurkowanie w masce.

Aby po powrocie do domu jak najszybciej zmontować film i udostępnić go użytkownikom serwisu Facebook® lub YouTube™, można skorzystać z bezpłatnego programu Sony PlayMemories Home. Program ma obecnie nową funkcję łączenia filmów*, służącą do prezentowania na podzielonym ekranie obrazów z maksymalnie czterech kamer. (Wymagany jest program PlayMemories Home 3.1.10 lub nowszy dla Windows i 1.1.10 lub nowszy dla Mac OS).

HDR-AS20 – dane techniczne:

Przetwornik obrazu

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ typu 1/2,3"

(7,77 mm) wykonany w technologii BSI,

rozdzielczość 11,9 megapiksela

(efektywnie, w przybliżeniu)

Procesor obrazu

BIONZ®

Formaty wideo

MP4: MPEG-4 AVC/H.264

Tryby wideo
(rozdzielczość)

PS: 1920 x 1080 60p/50p

HQ: 1920 x 1080 30p/25p

STD: 1280 x 720 30p/25p

SLOW: 1280 x 720 60p/–

SSLOW: 1280 x 720 120p/–

VGA: 640 x 480 30p/25p

Typ obiektywu

ZEISS Tessar® F2,8

Ogniskowa
(w przeliczeniu
na format 35 mm)

SteadyShot wyłączony: 15,3 mm (170°)

SteadyShot wyłączony: 21,3 mm (120°)

Stabilizacja obrazu

SteadyShot (elektroniczny)

Sterowanie
wieloma kamerami

Maksymalnie 5 urządzeń

Tryby tematyczne

Automatyczny / Pod wodą

GPS

Nie

Ładowanie przez USB

Tak

Złącze
Multi Terminal/Micro USB

Tak (współpraca z urządzeniami zgodnymi
ze standardem Micro USB)

Wi-Fi

Tak

NFC

Nie

Wymiary (szer. x wys. x gł.) (z dostarczonym
akumulatorem)

Około 24,5 x 47,0 x 82,0 mm

Współpraca
z kartami pamięci

Memory Stick Micro™ (Mark 2)

Karta pamięci microSD/microSDHC/

microSDXC (klasa 4 lub wyższa)

Waga (sama kamera)

Około 58 g

Waga (z dostarczonym akumulatorem)

Około 83 g (z akumulatorem NP-BX1)

Dostarczane
wyposażenie

Akumulator (NP-BX1)

Przewód USB micro

Instrukcja obsługi

Obudowa wodoodporna (SPK-AS2)

Uchwyt samoprzylepny (VCT-AM1)

[i] Wartość przybliżona

[ii] Wartość przybliżona


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net