Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowa seria E odtwarzaczy WALKMAN®: większa dawka muzyki

Komunikat prasowy   •   Lip 10, 2013 09:00 CEST

Firma Sony zaprezentowała nowe odtwarzacze WALKMAN® z serii E580 i E380.Modele z nowej serii E cechują się mocnym, finezyjnym brzmieniem. Choć swobodnie mieszczą się w kieszeni lub torebce, ich wyróżnikiem jest niezwykła wydajność akumulatora.

Oba nowe odtwarzacze wideo MP3 zagwarantują słuchaczom znakomite wrażenia. Dzięki firmowym technologiom Clear Audio cechują się szczegółowym brzmieniem z mocnym basem, krystalicznie czystymi tonami wysokimi i zredukowanymi przesłuchami między kanałami stereo.

Przesyłanie nagrań do odtwarzacza jest bardzo łatwe: wystarczy przeciągać i upuszczać żądane pliki — muzykę, zdjęcia, filmy, podcasty lub listy odtwarzania (bez DRM) — z Eksploratora Windows® albo biblioteki iTunes.WALKMAN® E580 z systemem cyfrowego osłabiania zewnętrznych hałasów

Nowy, elegancki WALKMAN® E580 pracuje bez ładowania nawet przez 77 godzin. Doskonale sprawdzi się na urlopie, podczas wypełnionego atrakcjami weekendowego wyjazdu, a także na co dzień, w drodze do pracy i do domu.

Bogaty dźwięk o wysokiej jakości od lat jest wizytówką całej rodziny produktów WALKMAN®. Po włączeniu trybu ClearAudio+ muzyka z odtwarzacza brzmi dokładnie tak, jak życzyliby sobie jej wykonawcy: z wyraźnym efektem stereo, krystalicznie czystymi tonami wysokimi i mocnymi, ale niezniekształconymi basami. Aby słuchanie sprawiało jak najwięcej przyjemności, w odtwarzaczu zastosowano szereg firmowych technologii audio, takich jak Clear Bass, Clear Stereo i Clear Phase. System DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) przywraca nawet subtelne niuanse brzmieniowe w paśmie tonów wysokich, które ulegają stłumieniu w wyniku silnej kompresji plików z muzyką. Nad zapewnieniem autentycznej akustyki studia, klubu czy sceny czuwa natomiast unikatowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology).

Po założeniu dostarczonych słuchawek dousznych natychmiast można docenić zalety wydajnego systemu osłabiania zewnętrznych hałasów, który eliminuje nawet 98% odgłosów z otoczenia. Dzięki niemu WALKMAN® E580 pozwala pozostawać sam na sam z muzyką w samolocie, w autobusie, w pociągu czy biurze.

Nowością w serii E jest obsługa nowego, popularnego formatu plików audio FLAC.

Nowy WALKMAN® charakteryzuje się nie tylko fantastycznym brzmieniem, lecz także smukłą, atrakcyjną, obudową z aluminium.WALKMAN® E380


Przeznaczone dla osób młodych, kolorowe i nieduże odtwarzacze WALKMAN® E380 pozwalają odkryć wszystkie możliwości dźwiękowe rodziny produktów WALKMAN®.

Najlepsze brzmienie nagrań to zasługa takich technologii, jak Clear Bass, której zadaniem jest zapewnienie mocnego, pozbawionego zniekształceń basu, oraz Clear Stereo, gwarantującej skuteczną separację kanałów. Podczas odtwarzania w losowej kolejności dużą zaletą okaże się kompresor dynamiki, kompensujący niespodziewane i niemiłe dla ucha skoki głośności między utworami. Użytkownik ma również do dyspozycji 5-pasmowy korektor, pozwalający na wybór własnych i fabrycznie zaprogramowanych ustawień brzmienia.

Wyświetlanie zdjęć i filmów umożliwia jasny, czytelny ekran LCD. Odtwarzacz jest również wyposażony w odbiornik radiowy FM, a jego akumulator po jednym ładowaniu wystarczy nawet na 30 godzin słuchania.

Sprzedaż nowych odtwarzaczy wideo MP3 WALKMAN® NWZ-E580 i NWZ-E380 firmy Sony rozpocznie się w sierpniu.

Odtwarzacze WALKMAN® z serii E: najważniejsze dane techniczne

NWZ-E580

NWZ-E380

Pojemność pamięci

NWZ-E584: 8 GB

NWZ-E383: 4 GB

NWZ-E384: 8 GB

Pojemność (liczba utworów)*

NWZ-E584: 1800 utworów

NWZ-E383: 950 utworów

NWZ-E384: 1950 utworów

Wyświetlacz

2" (5,1 cm)

1,77" (4,5 cm)

Formaty plików audio

MP3, WMA (bez DRM), Linear PCM, AAC, HE-AAC, FLAC, Apple Lossless

MP3, WMA (non DRM), AAC-LC, Linear PCM

Formaty plików wideo

AVC, MPEG4, WMV 9

WMV 9

Czas pełnego ładowania

Około 4 godzin

Około 2 godzin

Czas pracy baterii/akumulatora

77 godzin odtwarzania dźwięku**

14 godzin odtwarzania filmu***

30 godzin odtwarzania dźwięku**

4 godziny odtwarzania filmu****

Dostarczane słuchawki

MDR-NC31 (z systemem osłabiania zewnętrznych hałasów)

MDR-E804YLA (douszne)

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

42,1 x 92,1 x 8 mm

43,4 x 87,7 x 9,9 mm

Waga (bez dostarczonych słuchawek)

49 g

52 g

* Przy odtwarzaniu 4-minutowych utworów z plików audio MP3 o przepływności 128 kb/s

** Przy odtwarzaniu plików audio w formacie MP3 przy przepływności 128 kb/s

*** Przy odtwarzaniu plików wideo w formacie MPEG-4 przy przepływności 384 kb/s

**** Przy odtwarzaniu plików wideo w formacie WMV9 przy przepływności 384 kb/s

iTunes jest zastrzeżonym znakiem handlowym Apple Inc.

Microsoft, Windows i logo Windows są zastrzeżonymi znakami handlowymi lub znakami handlowymi Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i / lub innych krajach.