Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowa wersja przeznaczonej na smartfony aplikacji Sony PlayMemories Mobile: fantastyczne zdjęcia w zasięgu ręki

Komunikat prasowy   •   Wrz 03, 2014 16:45 CEST

Firma Sony wydała nową wersję (5.0) aplikacji PlayMemories Mobile — przeznaczonej dla użytkowników smartfonów, którzy chcą robić i udostępniać lepsze zdjęcia.

Nową wersję, dostępną na urządzenia z systemem iOS i Android, będzie można bezpłatnie pobrać od 4 września 2014 r. Zapewni ona obsługę wszystkich oferowanych przez Sony aparatów Smart-shot — QX1, QX10, QX30 i QX100 — umożliwiających użytkownikom smartfonów i tabletów wykonywanie zdjęć o wysokiej jakości.

Na połączenie telefonu z aparatem przy użyciu technologii NFC czeka się teraz krócej niż poprzednio — różnica jest szczególnie widoczna w przypadku smartfonów Xperia [i]. Podłączony telefon może służyć do komponowania, przeglądania i udostępniania zdjęć, jak również do zmieniania ustawień aparatu — wszystko odbywa się na ekranie telefonu. 

Aplikacja otrzymała nowy, szybki system obsługi, stworzony z myślą o wybieraniu wszystkich funkcji jedną ręką. Nowością jest funkcja migawki dotykowej, która umożliwia wyzwalanie migawki w aparacie QX przez dotknięcie ekranu telefonu.

Nowe, zaawansowane funkcje wzmacniają wrażenie wykonywania zdjęć zaawansowanym aparatem — w przeciwieństwie do pstrykania na chybił-trafił smartfonem.

Wyświetlane na ekranie ramki ostrości pozwalają sprawdzić, czy wydajny system AF aparatu QX nastawił ostrość na właściwy obiekt — na przykład na wiele twarzy przy zdjęciu grupowym.

Kolejnym rozwiązaniem zapożyczonym z profesjonalnych aparatów jest wyświetlana na ekranie siatka linii pomocniczych, która pozwala uniknąć zdjęć z przekrzywionym horyzontem, walącymi się budynkami itp.

Dzięki nowemu trybowi odbicia lustrzanego jeszcze łatwiej jest komponować grupowe selfie: można je wygodnie wykonywać aparatem trzymanym w wyprostowanej ręce.

Wprowadzono również obsługę odbiornika GPS [ii], automatycznie dodającego dane geolokalizacyjne do zdjęć z nowego modelu QX1.

Bezpłatna aplikacja PlayMemories Mobile 5.0 w wersji na urządzenia z systemem iOS i Android jest już dostępna do pobrania.


[i] Informacje o zgodności z poszczególnymi telefonami Xperia można znaleźć na www.sony.pl

[ii] Program PMM 5.0 wykorzystuje dane GPS ze smartfona


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2014, wyniósł w przybliżeniu 75 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net