Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Sony umożliwi wykonywanie fotografii w 14-bitowym formacie RAW bez kompresji aparatami Sony α7 II

Komunikat prasowy   •   Lis 04, 2015 18:00 CET

Nowa funkcja będzie dostępna po zainstalowaniu nowej wersji wewnętrznego oprogramowania od 18 listopada 2015.

Firma Sony poinformowała, że 18 listopada 2015 r. opublikowana zostanie bezpłatna aktualizacja wewnętrznego oprogramowania korpusów α7 II. Wprowadzi ona możliwość rejestracji 14-bitowego obrazu RAW bez kompresji oraz użycia systemu AF opartego na detekcji fazy. Ten ostatni przyczyni się do zwiększenia szybkości i dokładności ustawiania ostrości podczas pracy, w tym również z obiektywami zaprojektowanymi do innych typów aparatów.

Model α7 II będzie więc kolejnym — po α7S II, α7R II i RX1R II — pełnoklatkowym aparatem Sony z dostępną w menu[i] opcją zapisu w formacie RAW bez kompresji.

To również drugi aparat Sony, który tak jak flagowy model α7R II pozwala w pełni wykorzystywać system AF oparty na detekcji fazy użytkownikom obiektywów z mocowaniem typu A i typu E. Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania uaktywni 117-polowy, umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej czujnik AF modelu α7 II. Zapewni to obsługę obiektywów innych niż Sony FE, między innymi obszernej kolekcji szkieł Sony z mocowaniem typu A, których zamontowanie umożliwia adapter LA‑EA3.

Oprócz tego pojawi się możliwość przypisania funkcji rejestracji filmu do przycisku funkcji użytkownika.

Nowe oprogramowanie wewnętrzne w wersji 2.0 będzie można bezpłatnie pobrać ze strony z opisem produktu ILCE-7M2 za pośrednictwem witryny pomocy technicznej Sony (www.esupport.sony.com).

Korpus α7 II współpracuje z systematycznie rozwijaną rodziną obiektywów do systemu α. Obecnie tworzą ją 64 modele, w tym 13 obiektywów „FE” przeznaczonych do aparatów z mocowaniem typu E wyposażonych w pełnoklatkowy przetwornik obrazu. W 2016 roku firma Sony zamierza powiększyć serię FE do ponad 20 modeli.

[i] RAW bez kompresji / RAW z kompresją

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net