Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe gama słuchawek Sony h.ear: drzwi do świata fantastycznego dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Komunikat prasowy   •   Sty 06, 2016 02:00 CET

Sony wprowadza najmniejszy na świecie głośnik do słuchania dźwięku o wysokiej rozdzielczości[i], nowe, kolorowe słuchawki bezprzewodowe z pałąkiem na głowę oraz wygodne, bezprzewodowe słuchawki douszne z pałąkiem na szyję

  • h.ear go — najmniejszy na świecie[ii], przenośny głośnik bezprzewodowy do słuchania dźwięku o wysokiej rozdzielczości wyposażony w technologie Google CastTM[iii] i Spotify Connect oraz funkcję przesyłania dźwięku do wielu pomieszczeń
  • h.ear on Wireless NC[iv] — stylowe, wygodne słuchawki bezprzewodowe z pałąkiem na głowę, łączem Bluetooth, systemem cyfrowego osłabiania hałasów i wydajnym akumulatorem
  • h.ear in Wireless — stylowe, douszne słuchawki bezprzewodowe z łączem Bluetooth i pałąkiem na szyję
  • Technologia LDAC we wszystkich modelach — możliwość słuchania dźwięku w standardzie zbliżonym do wysokiej rozdzielczości[v]

Firma Sony wprowadza kolejne produkty z serii h.ear™, przeznaczone do słuchania dźwięku w standardzie wysokiej rozdzielczości: atrakcyjnie wyglądające słuchawki i najmniejszy na świecie głośnik bezprzewodowy.

Modele h.ear doskonale współpracują z odtwarzaczami Walkman® i MP3, telefonami, tabletami itp. Łączą styl, wygodę, funkcjonalność w ruchu — i nadzwyczajną jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Nowe modele są wyposażone w technologię kodowania audio LDACTM, która służy do przesyłania nagrań o wysokiej rozdzielczości. Obsługiwane są różne prędkości transmisji, dzięki czemu LDAC działa także w gorszych warunkach łączności. Technologia ta pozwala słuchać nagrań High-Res Audio w standardzie zbliżonym do wysokiej rozdzielczości: maksymalna prędkość transmisji wynosi 990 kb/s i jest około trzech razy większa niż przez standardowe łącze Bluetooth®. LDAC ułatwia więc słuchanie bez kabli w taki sposób, jak tego chciał artysta tworzący muzykę.

Wyróżnikiem wszystkich modeli z serii h.ear jest pięć żywych odmian kolorystycznych: antracytowa, cyrankowa, ceglastoczerwona, ciemnoróżowa i limonkowa. Mimo że obudowa i przewód są wykonane z różnych materiałów i wykończone różnymi metodami, jednolity kolor wszystkich elementów nadaje urządzeniu prosty, subtelny wygląd, który łatwo można dobrać do indywidualnego stylu.

h.ear go — przenośny głośnik bezprzewodowy do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości

h.ear go to najmniejszy na świecie przenośny głośnik bezprzewodowy[vi] zgodny z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie to pozwala uzyskać doskonałe brzmienie w domu i poza nim.

Głośnik h.ear go reprodukuje mocny dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Jego źródłem jest nowo opracowana, pełnozakresowa jednostka głośnikowa o średnicy 35 mm. Komory na jednostki lewego i prawego kanału zostały uzupełnione dwiema membranami biernymi, które rozszerzają pasmo niskich częstotliwości. Mimo małych wymiarów obudowy system EXTRA BASS[vii]TM gwarantuje solidną porcję niskich dźwięków.

Dostępny wachlarz źródeł muzyki rozszerzają technologie Google CastTM i Spotify Connect.

Kompaktowy głośnik h.ear go nie będzie dla nikogo ciężarem, a jego wydajny akumulator wystarcza na 12 godzin pracy. Urządzenie jest wyposażone w łącze bezprzewodowe Bluetooth® oraz technologię NFCTM, pozwalającą na rozpoczęcie słuchania jednym dotknięciem. Dostępne są też połączenia przewodowe: USB-B oraz wejście audio.

Po powrocie do domu głośnik h.ear go może być używany samodzielnie lub wejść w skład zestawu głośników odtwarzającego dźwięk w wielu pomieszczeniach. W tym drugim przypadku użytkownik może skorzystać z dodatkowych możliwości odtwarzania, jakie daje aplikacja Sony SongPal. Urządzenia h.ear go można połączyć w bezprzewodowy zestaw głośnikowy stereo lub wykorzystać w kinie domowym w roli pomocniczych głośników dźwięku przestrzennego[viii].

h.ear on Wireless NC — słuchawki Bluetooth z systemem cyfrowego osłabiania hałasów

Nowe słuchawki h.ear on Wireless NC to propozycja dla melomanów, którzy szukają produktu łączącego precyzję brzmienia z efektownym wyglądem.

Cyfrowy system osłabiania zewnętrznych hałasów eliminuje dźwięki z tła, pozwalając skupić się wyłącznie na muzyce. Oparty na sztucznej inteligencji (AI) system osłabiania hałasów stale analizuje odgłosy z otoczenia i samoczynnie dostosowuje ustawienie tłumienia do panujących warunków. Wbudowany akumulator umożliwia 20 godzin słuchania nawet przy włączonej funkcji Bluetooth i osłabianiu hałasów. Wystarcza więc na lot międzykontynentalny — i na relaks podczas intensywnego dnia.

Wygodne, zakładane na uszy słuchawki h.ear on Wireless NC są wyposażone w 40-milimetrowy przetwornik akustyczny HD, który pozwala słuchaczowi zanurzyć się w kryształowo czystym dźwięku o wysokiej rozdzielczości — z mocnym basem i klarownymi tonami wysokimi. Do polepszenia jakości dźwięku przyczynia się też tytanowa powłoka na kopułkach membran. Tłumi ona niepożądane wibracje i nadaje dźwiękowi bardziej liniową charakterystykę. Specjalnie zaprojektowane nauszniki zwiększają wygodę słuchania i zapobiegają przedostawaniu się dźwięku na zewnątrz.

Te gładkie, smukłe słuchawki bezprzewodowe wyróżniają się niezwykle dokładnym trzymaniem się i przyleganiem do głowy.

h.ear in Wireless — douszne słuchawki Bluetooth z pałąkiem na szyję

Słuchawki h.ear in Wireless to elegancki produkt do codziennego użytku. Wyróżnia go lekka, wygodna konstrukcja z pałąkiem na szyję.

Te douszne słuchawki mogą bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem albo odtwarzaczem MP3. Zapewniają fantastyczne brzmienie i doskonałą równowagę między instrumentami a partiami wokalnymi. Ich niewielki przetwornik akustyczny 9 mm odznacza się dużą czułością, a dzięki obwodowi magnetycznemu z zewnętrzną ścieżką ma również większą wydajność. Słuchawki h.ear in Wireless są również wyposażone w mikrofon, a dzięki zgodności z transmisją głosu w jakości HD zapewniają dobrą słyszalność rozmówcy.

Użytecznym dodatkiem jest też standardowe gniazdo mini jack. Można do niego podłączyć telefon lub odtwarzacz MP3 — i słuchać muzyki nawet po wyczerpaniu wbudowanego w słuchawki akumulatora.

Nowa seria słuchawek h.ear oraz bezprzewodowy głośnik h.ear go firmy Sony będą do nabycia w kwietniu 2016 w cenach ok. €300 (h.ear on Wireless NC), ok. €180 (h.ear in Wireless) i ok. €250 (h.ear go). Szczegółowe dane techniczne produktów są dostępne pod linkami: h.ear go, h.ear on Wireless NCh.ear in Wireless.

[i] Jako produkt zgodny z definicją Japan Audio Society (JAS)

[ii] Stan na styczeń 2016 r. Na podstawie badania Sony Corporation.

[iii] Google Cast jest znakiem towarowym Google Inc.

[iv] Noise Cancelling (osłabianie hałasów)

[v] Materiały Hi-Res Audio są transmitowane przy 990 kb/s

[vi] Stan na styczeń 2016 r. Na podstawie badania Sony Corporation.

[vii] EXTRA BASS jest znakiem towarowym Sony Corporation

[viii] Po aktualizacji wersji przewidzianej na czerwiec 2016 r. 

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net