Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe głośniki bezprzewodowe firmy Sony: zawsze z piękną muzyką

Komunikat prasowy   •   Sty 06, 2016 02:00 CET

Nowe możliwości dla melomana: dźwięk o wysokiej rozdzielczości, system odtwarzania w wielu pomieszczeniach i słuchanie poza domem

  • Bezprzewodowe głośniki SRS-ZR7SRS-ZR5: dźwięk o wysokiej rozdzielczości (ZR7), aplikacja SongPal Link i dostęp do wielu aplikacji umożliwiających strumieniową transmisję muzyki
  • Bezprzewodowe głośniki SRS-XB3SRS-XB2: wodoodporne, przenośne i wyposażone w technologię EXTRA BASS[i]
  • h.ear go: najmniejszy na świecie przenośny głośnik bezprzewodowy obsługujący dźwięk o wysokiej rozdzielczości[ii]

W każdym domowym pomieszczeniu, na dworze, w podróży... Najnowsze bezprzewodowe głośniki firmy Sony pozwalają nie rozstawać się z ulubioną muzyką.

Dzięki nowo wprowadzonym modelom można jeszcze pełniej docenić niezwykłą czystość dźwięku o wysokiej rozdzielczości i usłyszeć muzykę dokładnie tak, jak chcieli tego jej twórcy. Podczas odtwarzania utworów ze skompresowanych plików MP3 technologia DSEE HXTM firmy Sony optymalizuje częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitową. Zapewnia w ten sposób dźwięk o większej wierności i szerszym zakresie dynamicznym, zbliżony do nagrań o wysokiej rozdzielczości.

Aby rozpocząć strumieniową transmisję czystego, cyfrowego dźwięku, wystarczy przyłożyć odtwarzacz Walkman®, smartfon lub tablet wyposażony w technologię NFC do niewielkiej, atrakcyjnie wyglądające obudowy głośnika.

Bezprzewodowe słuchanie muzyki sprawi obecnie jeszcze więcej przyjemności: technologia LDAC umożliwia przesyłanie trzykrotnie większej ilości danych niż przy standardowej transmisji Bluetooth® i zapewnia czysty, szczegółowy dźwięk bez żadnych opóźnień. Funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach i aplikacja SongPal Link pozwalają połączyć współpracujące głośniki i listwy głośnikowe firmy Sony w grupy, obsługiwać je za pomocą urządzenia mobilnego — i słuchać muzyki zgodnie z własnymi upodobaniami.

Głośniki bezprzewodowe SRS-ZR7 i SRS-ZR5

Głośnik SRS-ZR7 umożliwia słuchanie niezwykle czystego dźwięku o wysokiej rozdzielczości, a dzięki eleganckiemu wzornictwu doskonale pasuje do każdego pomieszczenia. Modele SRS-ZR7 i SRS-ZR5 wyposażone są w najnowsze, pełnozakresowe głośniki o szerokiej charakterystyce częstotliwościowej. Głęboki, dźwięczny bas zapewniają dwa subwoofery i membrany bierne.

Pięknie wyglądający głośnik SRS-ZR7 daje wiele ciekawych możliwości słuchania. Przykładając do niego urządzenie mobilne z technologią NFC, można nawiązać połączenie bezprzewodowe. Głośnik pozwala także słuchać utworów z domowego serwera multimedialnego za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Dzięki technologii Google Cast[iii]™ można przesyłać muzykę, audycje radia internetowego i podcasty z urządzenia mobilnego. Technologia Spotify Connect umożliwia z kolei słuchanie muzyki z Internetu i sterowanie odtwarzaniem za pomocą aplikacji Spotify na urządzeniu mobilnym.

Konfigurację wielu głośników ułatwia przejrzysty, wygodny system obsługi wprowadzony w najnowszej wersji aplikacji Sony SongPal (na urządzenia z systemem iOS lub Android).

Funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach pozwala domownikom i gościom słuchać idealnie czystych dźwięków przesyłanych przez sieć Wi-Fi do każdego pokoju, w którym znajduje się głośnik bezprzewodowy. Tryb Wireless Surround pozwala w prosty sposób uzupełnić kanały telewizora lub listwy głośnikowej dodatkowymi tylnymi kanałami dźwięku. Aby uzyskać przestrzenny dźwięk poprawiający jakość odbioru filmów, seriali i gier wideo, wystarczy umieścić dwa bezprzewodowe głośniki z tyłu pokoju. Tryb Wireless Stereo umożliwia połączenie dwóch głośników i uzyskanie szerokiego, 2-kanałowego dźwięku stereofonicznego.

Tryby Wireless Stereo / Wireless Surround będą obsługiwane po zaplanowanej na czerwiec 2016 r. aktualizacji aplikacji SongPal.

Wodoodporne, przenośne głośniki bezprzewodowe SRS-XB3 i SRS-XB2

Oto niewielkie głośniki o naprawdę wielkim brzmieniu. Modele SRS-XB3 i SRS-XB2, zaprojektowane z myślą o miłośnikach słuchania muzyki także poza domem, wyróżniają się długim czasem pracy akumulatorów (XB3: do 24 godzin, XB2: do 12 godzin). Zamiast szukać gniazdka, można więc po prostu cieszyć się muzyką. Oba głośniki są wodoodporne (zgodnie z klasą ochrony IPX5[iv]), dzięki czemu równie dobrze sprawdzają się w kuchni, jak i na dworze czy przy rozkręcaniu nieplanowanej imprezy w plenerze.

Uzupełnieniem nowo opracowanych, pełnozakresowych jednostek głośnikowych oraz membran biernych[v] jest pogłębiający brzmienie, cyfrowy system przetwarzania sygnału (DSP) firmy Sony. Oparta na nim nowa technologia EXTRA BASS zapewnia doskonałą reprodukcję częstotliwości, które decydują o charakterze współczesnej muzyki dance. Niezależnie od gustu muzycznego niewielkie głośniki imponują głębokim, doskonale brzmiącym basem.

Ułożony poziomo głośnik XB3 wypełnia całe pomieszczenie czystym, głośnym dźwiękiem stereo. W przypadku ograniczonej ilości miejsca można ustawić go pionowo: dźwięk nadal będzie czysty, a nagłośnienie równomierne.

Wygodna funkcja Speaker Add umożliwia podłączenie drugiego głośnika XB3/XB2 i odtwarzanie muzyki z podwójną mocą w trybie Double lub Stereo.

Model XB3 umożliwia ładowanie akumulatora podłączonego smartfona — to bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli impreza odbywa się w ogrodzie lub w plenerze, gdzie nie ma dostępu do gniazdka zasilającego.

h.ear go: przenośny głośnik bezprzewodowy do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Dzięki h.ear go — najmniejszemu na świecie przenośnemu głośnikowi bezprzewodowemu obsługującemu dźwięk o wysokiej rozdzielczości — muzyki w najwyższej jakości można słuchać nie tylko w domu, ale i w plenerze.

To niewielkie, eleganckie urządzenie reprodukuje mocny, pełen szczegółów dźwięk o wysokiej rozdzielczości z głębokim, dźwięcznym basem. Dzięki wbudowanemu łączu Wi-Fi oraz technologiom Google CastTM i Spotify Connect można używać aplikacji obsługujących strumieniową transmisję muzyki. Dodatkowe możliwości daje aplikacja Sony SongPal i funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach. Parę głośników można połączyć w bezprzewodowy zestaw głośnikowy stereo lub wykorzystać w kinie domowym w roli pomocniczych głośników dźwięku przestrzennego. A ponieważ naładowany akumulator wystarcza nawet na 12 godzin pracy, impreza może trwać dotąd, aż ostatni gość postanowi pójść do domu.

Informacja prasowa o linii produktów h.ear

Nowe głośniki bezprzewodowe SRS-XB3, SRS-XB2 i h.ear go będą dostępne w Europie w kwietniu 2016 w cenach ok. €170 (SRS-XB3), ok. €120 (SRS-XB2) i ok. €250 (h.ear go). Głośniki SRS-ZR7 i SRS-ZR5 będą dostępne w Europie w czerwcu 2016 w cenach ok. €350 (SRS-ZR7) i ok. €230 (SRS-ZR5). Szczegółowe specyfikacje techniczne produktów można znaleźć pod tymi linkami: SRS-ZR7, SRS-ZR5, SRS-XB3, SRS-XB2, h.ear go.

[i] EXTRA BASS jest znakiem towarowym firmy Sony.

[ii] Na podstawie badań przeprowadzonych wewnętrznie przez Sony, stan z daty publikacji tej informacji prasowej.

[iii]Google Cast jest znakiem towarowym Google Inc.

[iv] Urządzenie nie jest w pełni wodoodporne. Nie zanurzać głośnika w wodzie i nie narażać go na działanie wody morskiej.

[v] Tylko XB3. Model XB2 ma pojedynczą membranę bierną.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net