Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe głośniki z serii ES: znów zakochasz się w muzyce

Komunikat prasowy   •   Sie 29, 2012 16:45 CEST

Zbudowane na solidnych fundamentach

Głośniki ES firmy Sony łączą ekskluzywną jakość wykonania i innowacyjną konstrukcję z nadzwyczajnymi możliwościami reprodukcji dźwięku. Stanowią kolejny krok naprzód w porównaniu z parametrami akustycznymi uznanej serii SS-AR1.

Innowacyjna, dwuczęściowa obudowa nowych głośników podłogowych SS‑NA2ES stanowi powtórzenie rozwiązań konstrukcyjnych przyjętych w poprzednim, niezwykle udanym modelu. Zastosowanie dwóch niezależnych obudów — jednej dla jednostki niskotonowej i jednej dla jednostek średnio- i wysokotonowej — zapobiega rozprzestrzenianiu się wibracji i zapewnia czyste, spójne brzmienie.

Luksusowe materiały, wysoka jakość wykonania

Do budowy głośników z serii ES wykorzystywane jest drewno brzóz z północy Europy, bardzo cenione za właściwości akustyczne. Dla zapewnienia optymalnego brzmienia, zastosowano je nie tylko do wykonania obudów, ale i wewnętrznych wsporników i przegród akustycznych. Serię ES, podobnie jak SS-AR1, zaprojektowali mistrzowie w swoim fachu, obeznani z tradycyjnymi japońskimi metodami projektowania obudów i obróbki drewna.Wierność duchowi muzyki

Konstruktorzy serii ES dążyli do uzyskania maksymalnie naturalnego brzmienia. Aby osiągnąć zamierzony cel, nie ograniczali się do pomiaru „twardych” parametrów audio, lecz przeprowadzali kolejne testy odsłuchowe. Przejawem ich dbałości o szczegóły jest nowy system I‑ARRAY™, na który składa się główna, kopułkowa jednostka wysokotonowa oraz dwie wspomagające ją mniejsze jednostki. Dzięki zastosowaniu trzech jednostek wysokotonowych system I-ARRAY™ rozszerza strefę reprodukcji wyższych częstotliwości. W rezultacie jest ona zbliżona do strefy reprodukcji naturalnego głosu.

Głośniki podłogowe SS-NA2ES zawierają jednostkę niskonotową ze stożkiem z aluminium, jednostkę tonów średnich z nieco bardziej elastycznym, spiralnym stożkiem z tłoczonego papieru oraz kopułkowe jednostki wysokotonowe z tkaniny. Zróżnicowanie użytych materiałów zapewnia spójne brzmienie w całym zakresie częstotliwości.

Stworzone do filmów

Finezja nowych głośników ES ujawnia się także przy oglądaniu filmów. Kiedy zestaw kina domowego zawiera pełną gamę tych głośników — podłogowe, regałowe, centralny oraz aktywny subwoofer — brzmienie ścieżki dźwiękowej staje się naprawdę wyjątkowe.Aktywny subwoofer SA-NA9ES może nawet pracować w dwóch trybach: jednym służącym do bardziej rytmicznej reprodukcji basu, a drugim umożliwiającym uzyskanie głębszych i bogatszych tonów niskich. Eksperymentowanie z nimi przy oglądaniu głośnych, dynamicznych produkcji z Hollywood będzie prawdziwą przyjemnością.

Przemyślane w każdym szczególe

— Konstruktorzy głośników z serii ES zrobili wszystko, by uzyskać maksymalne bogactwo, precyzję i naturalność brzmienia — mówi Hiromasa Miyamoto, dyrektor generalny działu Strategic Product Management w Sony Europe. —Starannie wyselekcjonowane drewno brzozowe i pomysłowa, podzielona na segmenty konstrukcja głośników podłogowych to tylko dwa przykłady. A różnicę w brzmieniu usłyszy zarówno dojrzały audiofil, jak i zwyczajny miłośnik muzyki.

-KONIEC-

Seria ES: informacje szczegółowe

SS-NA2ES
Głośnik podłogowy

SS-NA5ES

Głośnik na regał

SS-NA8ES

Głośnik centralny

SA-NA9ES
Subwoofer

System

Trójdrożny

Dwudrożny

Dwudrożny

Jednostki składowe

Niskotonowa: 165 mm, stożkowa x 2

Średniotonowa: 130 mm, stożkowa x 1

Wysokotonowa: 25 mm z miękką kopułką x 1, 19 mm z miękką kopułką x 2

Niskotonowa: 130 mm, stożkowa x 1

Wysokotonowa: 25 mm z miękką kopułką x 1, 19 mm z miękką kopułką x 2

Niskotonowa: 130 mm, stożkowa x 2

Wysokotonowa: 25 mm z miękką kopułką x 1, 19 mm z miękką kopułką x 2

Niskotonowa: 250 mm, stożkowa x 2

Pasmo przenoszenia

20 – 200 Hz

Częstotliwość odcięcia filtra dolno­przepustowe­go

40 – 200 Hz

Typ obudowy

BassReflex

BassReflex

BassReflex

Impedancja

4W

4W

4W

Maksymalna moc wejściowa

100 W

70 W

100 W

Maksymalna moc wyjściowa

500 W

Zasilanie

Napięcie przemienne 220 – 240 V, 50/60 Hz

Pobór mocy

100 W

Czułość

90 dB

86 dB

88 dB

Pasmo przenoszenia

45 – 45 000 Hz

45 – 45 000 Hz

45 – 45 000 Hz

Wymiary

255 x 990 x 415 mm (szer. x wys. x gł.)

205 x 355 x 325 mm (szer. x wys. x gł.)

490 x 205 x 325 mm (szer. x wys. x gł.)

375 x 450 x 495 mm (szer. x wys. x gł.)

Waga

32 kg

10 kg

17 kg

36 kg