Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe modele VAIO z ekranami dotykowymi

Komunikat prasowy   •   Sie 29, 2012 16:45 CEST

Sony wprowadza do oferty nową rodzinę komputerów VAIO, których ważnym elementem będzie obsługa przez dotyk.

Najnowszą kolekcję modeli VAIO zdominowały jasne, szybko reagujące, 10-punktowe ekrany dotykowe. Obok stylowych notebooków, w ofercie pojawi się innowacyjny model typu slider, komputer przeznaczony dla całej rodziny oraz elegancki Ultrabook. Nowe modele VAIO wykorzystują potencjał systemu Windows 8 i są niezwykle intuicyjne w użyciu — podczas pracy i przy zabawie, w domu i poza nim.

— Poprzez dodanie intuicyjnego w użyciu rozwiązania dotykowego Sony wzmocniło i rozwinęło swoją ofertę produktów VAIO — wyjaśnia Ryosuke Akahane, starszy wiceprezes i prezes VAIO & Mobile Business Group w Sony Corporation. — W efekcie urządzenia te będą dla użytkowników źródłem jedynych w swoim rodzaju wrażeń połączonych z fascynującymi aplikacjami, serwisami sieciowymi Sony oraz możliwościami łączenia urządzeń.

— Cieszymy się, że we wprowadzanych niedługo do sprzedaży komputerach Sony z Windows 8 pojawią się rozwiązania dotykowe — powiedział Nick Parker, Corporate Vice President działu OEM Microsoft. — Połączenie efektów współpracy inżynierów Microsoft i Sony z innowacyjnymi rozwiązaniami sprzętowymi Sony zaowocuje nowymi, bogatymi wrażeniami dotykowymi przy korzystaniu z interaktywnych aplikacji, używaniu komputera przez całą rodzinę oraz zwiększaniu wydajności w zastosowaniach mobilnych.

VAIO™ Duo 11Komputer VAIO™ Duo 11 waży około 1,3kg i ma 17,85mm grubości. Może pełnić rolę zarówno wydajnego Ultrabooka, jak i wygodnego tabletu. Pisanie, szkicowanie oraz posługiwanie się multimediami i aplikacjami umożliwia jasny, szczegółowy ekran dotykowy Full HD o przekątnej 29,4cm (11,6"). Unikatowy, reagujący na nacisk rysik cyfrowy daje zadowalające wrażenie zwykłego pisania odręcznego. Podczas pracy w biurze użytkownik może wysunąć wyświetlacz LCD i odsłonić podświetlaną klawiaturę, aby wten sposób zwiększyć wydajność swojej pracy na w pełni wyposażonym komputerze z procesorem Intel® Core™ najnowszej generacji.Przenośny, zasilany z akumulatora model VAIO™ Tap 20 to świeża koncepcja wśród komputerów domowych. Urządzenie może pełnić funkcję rodzinnego komputera stołowego, ale jego możliwości są znacznie większe. Leżący płasko na stoliku, duży ekran dotykowy będzie się doskonale nadawał do wspólnej gry. Odchylając wbudowaną podstawkę, można wybrać odpowiednie nachylenie urządzenie i użyć go do wyświetlania filmu, przeglądania Internetu lub zastosowań rozrywkowych. A kiedy ekran zostanie ustawiony pionowo, urządzenie staje się w pełni funkcjonalnym komputerem stacjonarnym z wyświetlającym czysty, wyraźny obraz 20-calowym (50,8cm) monitorem o szerokim kącie widzenia. 10-punktowy panel dotykowy umożliwia wszystkim domownikom wspólne granie oraz posługiwanie się wygodnymi aplikacjami, takimi jak Family Paint, a wbudowany akumulator pozwala na łatwe przenoszenie urządzenia w całym domu.Wykonana z użyciem luksusowych materiałów — magnezu i aluminium — seria Ultrabooków VAIO T 13 łączy obecnie elegancki wygląd z nowymi funkcjami dotykowymi. Wyposażenie tych modeli obejmuje między innymi szybko reagujący ekran dotykowy 33,7cm (13,3"), procesory Intel® Core™ najnowszej generacji oraz szybkie dyski SSD lub hybrydowe nośniki HDD/SSD. Przeglądanie stron www, dokumentów czy kolekcji multimediów jest łatwe i intuicyjne, zwłaszcza przy korzystaniu z dotykowych funkcji systemu Windows 8. Wydajność poprawia również funkcja Rapid Wake + Eco: wystarczy bowiem unieść pokrywę, by wciągu kilku sekund urządzenie było gotowe do pracy.

Seria VAIO E 14PFunkcje dotykowe pojawiły się również w łatwej w użyciu serii VAIO E. Do obsługi gier, programów i kolekcji multimediów można teraz używać 14-calowego (35,5cm) ekranu dotykowego. Nie ma on ramki i znajduje się w jednej płaszczyźnie z obudową, co dodatkowo podkreśla luksusowy wygląd. Najnowsze procesory firmy Intel, pojemna pamięć masowa i płynna grafika zapewniają wszystko, czego potrzeba do komfortowej pracy i rozrywki przez cały dzień. Do charakterystycznych elementów wzornictwa należy opływowa, srebrna obudowa z wyraźnie widocznymi fioletowymi akcentami i logo VAIO wycinanym diamentem na aluminiowej pokrywie wyświetlacza.

Nowa rodzina komputerów Sony VAIO z ekranami dotykowymi pojawi się w sprzedaży w Polsce w październiku 2012r. (VAIO™ Duo 11, VAIO T 13, VAIO E 14P) i na wiosnę 2013r. (VAIO™ Tap 20).

– Koniec –

Dane techniczne izestaw funkcji zależą od modelu. Więcej informacji można znaleźć na stronach www dotyczących laptopów VAIO.