Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe obiektywy Sony FE do korpusów z pełnoklatkową matrycą obrazu: zmiennoogniskowy model 70–300 mm o wysokiej rozdzielczości i stałoogniskowy 50 mm F1,8

Komunikat prasowy   •   Mar 29, 2016 17:30 CEST

Nowy telezoom FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS i stałoogniskowy model 50 mm F1,8 zwiększają możliwości fotografowania aparatami z rodziny Sony α

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu dwóch nowych obiektywów. Oba modele — teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS i obiektyw stałoogniskowy 50 mm F1,8 — są przeznaczone do korpusów z pełnoklatkową matrycą obrazu i wyposażone w mocowanie typu E.

Nowy telezoom FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS to pierwszy obiektyw Sony α z mocowaniem typu E, którego maksymalna ogniskowa wynosi 300 mm. Jego wyróżnikami są duża rozdzielczość i doskonałe parametry optyczne w całym zakresie ogniskowych. Stałoogniskowy obiektyw 50 mm F1,8 zwraca z kolei uwagę bardzo małymi wymiarami, lekkością i przystępną ceną. Idealnie nadaje się przez to dla osób, które mimo ograniczonego budżetu chcą korzystać z zalet obiektywu stałoogniskowego o dużym otworze przysłony.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS

Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS (SEL70300G) przewyższa wszystkie obecne modele z mocowaniem typu E wartością maksymalnej ogniskowej, wynoszącą 300 milimetrów. W nowoczesnej konstrukcji optycznej wykorzystano cztery soczewki asferyczne, dwie soczewki ze szkła ED (Extra-low Dispersion — o bardzo małej dyspersji) oraz powłokę Sony Nano AR. Połączenie tych elementów skutecznie kompensuje dystorsję, aberrację sferyczną i aberrację chromatyczną, a w rezultacie pozwala uzyskać piękny obraz fotograficzny i filmowy.

Wyróżnikiem tego modelu jest również najlepsza w tej klasie sprzętu minimalna odległość od obiektu: 0,9 m przy maksymalnym powiększeniu 0,31x. Teleobiektyw doskonale sprawdza się więc w makrofotografii, tym bardziej że zapewnia doskonałą ostrość obrazu aż po same naroża kadru.

Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje skutki drgań przy fotografowaniu z ręki i zapobiega zamazywaniu się obrazu. Wyposażenie nowego modelu SEL70300G obejmuje też liniowy system napędu, który gwarantuje szybkie, płynne i ciche działanie systemu AF. Odporna na pył i wilgoć konstrukcja zapewnia niezawodne działanie w trudnych warunkach, na przykład przy złej pogodzie.

Nowy obiektyw stałoogniskowy FE 50 mm F1,8

Ważący 186 g stałoogniskowy obiektyw standardowy FE 50 mm F1,8 (SEL50F18F) łączy duży potencjał z małymi wymiarami i atrakcyjną ceną. Idealnie nadaje się dla osób hobbystycznie zajmujących się fotografią i filmowaniem, które poszukują stałoogniskowego obiektywu o dużym otworze przysłony za przystępną cenę.

Obiektyw ma nową konstrukcję optyczną. Wykorzystana w niej soczewka asferyczna skutecznie kompensuje różne rodzaje aberracje i pomaga w uzyskaniu pięknego, żywego obrazu. Dodatkową zaletę stanowi przysłona kołowa otwierana maksymalnie do F1,8. Zapewnia ona piękny efekt „bokeh”, czyli wizualny kontrast między ostro ujętym głównym motywem zdjęcia a miękko rozmytym tłem. Dla większej trwałości gniazdo mocowania nowego obiektywu stałoogniskowego jest wykonane z litego metalu.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS oraz obiektyw stałoogniskowy FE 50 mm F1,8 pojawią się w Europie w kwietniu. 

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net