Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Komunikat prasowy   •   Sty 23, 2013 10:00 CET

Fotografowie i filmowcy posługujący się aparatami i półprofesjonalnymi kamerami Sony α z mocowaniem typu E mogą obecnie wzbogacić swój zestaw o dwa nowe modele obiektywów.

Obiektyw szerokokątny E 20 mm F2,8 typu naleśnik

Ten smukły, ale wytrzymały obiektyw szerokokątny do aparatów α z mocowaniem typu E ma jedynie około 20 mm długości.Jego ogniskowa (w przeliczeniu na format 35 mm) wynosi 30 mm, a duży otwór przysłony (F2,8) umożliwia fotografowanie w szerokim zakresie warunków: od wnętrz po fotografie krajobrazowe i sceny z życia ulicy. Obiektyw wyróżnia się wysokim poziomem uzyskiwanego kontrastu i dużą rozdzielczością, a czystość obrazu w rogach kadru usatysfakcjonuje nawet wybrednych użytkowników.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy z elektryczną regulacją zoomu E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS

Ten wysokiej jakości teleobiektyw zmiennoogniskowy wyróżnia się aż 11-krotnym zoomem i idealnie nadaje się do nagrywania filmów kamerami Full HD z gniazdem na wymienne obiektywy typu E. Model E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS jest już dostarczany w zestawie z kamerą NEX-VG30EH.

Oprócz dźwigni regulacji zoomu, na tubusie obiektywu znajdziemy także 6-pozycyjny przełącznik szybkości zmian ogniskowej, umożliwiający uzyskanie zarówno pięknych, powolnych zmian perspektywy, jak i dramatycznych, gwałtownych najazdów. Dzięki nowo opracowanemu wewnętrznemu silnikowi liniowemu, elektryczna regulacja zoomu idzie w parze z niezwykle płynnymi i cichymi zmianami ostrości i ogniskowej. Zoom można również regulować bezpośrednio z kamer NEX-VG900, NEX-VG30 i NEX-FS700*.

Wbudowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu i umożliwia zdjęcia z ręki przy dłuższych czasach ekspozycji – bez obaw o zamazanie obrazu. Dodatkową stabilizację przy szerokim kącie obiektywu zapewnia tryb „aktywny”, pozwalający na wykonywanie zdjęć nawet w marszu. W rezultacie, kiedy liczy się nagranie płynnego, stabilnego obrazu filmowego, obiektyw ten jest klasą dla siebie.

Model E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS jest również uniwersalnym narzędziem przy fotografowaniu aparatami α z mocowaniem typu E. Można nim z powodzeniem wykonywać zarówno zdjęcia rozległych krajobrazów, jak i zbliżenia dzikiej przyrody czy sportowców.

Stale powiększająca się rodzina obiektywów z mocowaniem typu E

Rodzina obiektywów z mocowaniem typu E liczy obecnie piętnaście modeli, w tym dwa konwertery. Znajdziemy wśród nich szkło superszerokokątne, zaawansowany telezoom, obiektyw do makrofotografii oraz jasne modele stałoogniskowe wyprodukowane przez firmy Sony i Carl Zeiss. W rezultacie posiadacz aparatu lub kamery Sony α z mocowaniem typu E może wykonać udane zdjęcia w praktycznie każdych warunkach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy obiektyw z serii E wyróżnia się nie tylko parametrami optycznymi i łatwą obsługą, lecz również elegancką stylistyką, dopasowaną do aparatów α z mocowaniem typu E.

Obiektywy E 20 mm F2,8 i E PZ 18 – 200 mm F3,5-6,3 OSS będą dostępne w Polsce na wiosnę 2013 r.

*W przypadku kamery NEX-FS700 wymagana jest aktualizacja wewnętrznego oprogramowania.

Dane techniczne E PZ 18-200 mm F3,5-6,3 OSS E 20 mm F2,8
Konfiguracja obiektywu17 elementów w 12 grupach (5 powierzchni asferycznych,
1 element ze szkła ED)
6 elementów w 6 grupach
Ogniskowa
(w przeliczeniu na format 35 mm)
27-300 mm 30 mm
Listki przysłony 7 7
Minimalna przysłona F22-F40 F16
Maksymanlne powiększenie 0,35x (dla matrycy APS-C) 0,12x
Min. odległość od obiektu 0,3-0,5 m 0,2 m
Srednica filtra 67 mm49 mm
Wymiary (średnica x długość,
maks)
93,2 x 99 mm 62,6 x 20,4 mm
Waga 649 g 69 g
Stabilizacja obrazu Tak (Optical SteadyShot)-
Wewnętrzny silnikTakTak
AF przy nagrywaniu filmówTakTak
DMF (bezpośrednia ręczna
regulacja ostrości)
TakTak
Wykończenie zewnętrzneStop aluminiumStop aluminium