Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe, przenośne głośniki bezprzewodowe Sony: wysoka jakość dźwięku w każdym miejscu

Komunikat prasowy   •   Maj 16, 2014 15:50 CEST

Firma Sony powiększa swoją ofertę przenośnych głośników bezprzewodowych o nieduże i lekkie modele SRS-X2 i SRS-X3, które doskonale sprawdzą się przy słuchaniu muzyki z urządzeń mobilnych w pomieszczeniach i na powietrzu. Łączenie urządzeń i strumieniową, bezprzewodową transmisję dźwięku umożliwia technologia Bluetooth®, a jeśli używany smartfon lub tablet jest wyposażony w technologię NFC, w celu nawiązania łączności i rozpoczęcia odtwarzania wystarczy go przyłożyć do głośnika. 

 Głośnik bezprzewodowy SRS-X3 

SRS-X3 

Głośnik SRS-X3 zmienia telefon, tablet lub urządzenie mobilne w przenośny zestaw audio, łączący ergonomię, wytrzymałość i niezwykle mocny bas z wzornictwem na wysokim poziomie. Nowy model — podobnie jak większe, wcześniej wprowadzone głośniki SRS-X9, SRS-X7 i SRS-X5 — należy do linii wzorniczej „Definitive Outline”, która przyczynia się do poprawy jakości dźwięku i harmonizuje z wystrojem praktycznie każdego wnętrza.

Konstruktorom głośnika udała się rzecz z pozoru niemożliwa: połączenie małych wymiarów z zaskakująco mocnym basem. Uzyskano go przez zastosowanie dwóch membran biernych, umieszczonych z przodu i z tyłu obudowy. Całkowita moc pełnozakresowych głośników wynosi 20 W. Wysoka jakość brzmienia to zasługa unikatowej technologii ClearAudio+, powstałej dzięki doświadczeniu Sony w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji różne tryby dźwięku, które wytwarzają bardziej rozległą przestrzeń akustyczną. 

Głośnik jest wyposażony w wewnętrzny akumulator, który wystarcza nawet na 7 godzin i bardzo przydaje się przy słuchaniu muzyki na powietrzu. Do jego ładowania można użyć przewodu USB micro lub bardziej wydajnego zasilacza sieciowego z przejściówką USB micro. Przenoszenie głośnika ułatwia dedykowane, składane etui. Do bezprzewodowego, strumieniowego przesyłania muzyki można wykorzystać technologie Bluetooth® i NFC. Po nawiązaniu takiego połączenia głośnik SRS-X3 pełni także funkcję zestawu głośnomówiącego do telefonu, a po zakończeniu rozmowy pozwala błyskawicznie powrócić do słuchania nagrań. 

Głośnik bezprzewodowy SRS-X2 
SRS-X2 

Model SRS-X2 idealnie nadaje się do zabrania na powietrze: choć mieści się w ręce, umożliwia reprodukcję mocnego dźwięku. Małe wymiary nie oznaczają gorszego brzmienia. Przeciwnie, jego poprawę gwarantuje między innymi technologia ClearAudio+ oraz różne tryby dźwięku. Podczas słuchania nagrań na powietrzu istotnym atutem będzie lekkość i trwałość obudowy. 

Z myślą o łatwym strumieniowym odtwarzaniu muzyki głośnik SRS-X2 jest wyposażony w łącze Bluetooth® oraz technologię NFC™. W rezultacie odtwarzanie sprowadza się do prostego zetknięcia urządzeń i nie wymaga użycia żadnych przewodów. Urządzenie jest wyposażone w wewnętrzny akumulator, który wystarcza nawet na pięć godzin słuchania. Do ładowania można używać przewodu USB micro lub zasilacza sieciowego USB.

Nowe przenośne głośniki bezprzewodowe SRS-X3 i SRS-X2 będą do nabycia w Europie od lipca 2014 r.

SRS-X3

SRS-X2

Dane ogólne

Wymiary (szer. × wys. × gł.)

Około 185 x 67 x 66 mm

Około 171 x 60,5 x 56,5 mm

Waga

Około 850 g

Około 500 g

Dostarczane wyposażenie

Zasilacz sieciowy USB z przewodem USB micro (1 szt.)

Zasilacz sieciowy USB z przewodem USB micro (1 szt.), etui (1 szt.)

Mikrofon

Typ

Elektretowy, pojemnościowy

Elektretowy, pojemnościowy

Charakterystyka kierunkowa

Wszechkierunkowa

Wszechkierunkowa

Zasilanie

Źródło zasilania

Zasilacz sieciowy (USB) / Wbudowany akumulator litowy

Zasilacz sieciowy (USB) / Wbudowany akumulator litowy

Czas pracy akumulatora (połączenie Bluetooth)

Około 7 h

Około 5 h

Głośnik

Głośniki

Pełnozakresowy: średnica około 34 mm x 2

Pełnozakresowy: średnica około 45 mm x 2

Typ obudowy

Membrana bierna

Bass reflex

Pasmo przenoszenia

60 – 16 000 Hz

100 – 20 000 Hz

Wzmacniacz

Maksymalna moc wyjściowa

20 W: głośniki pełnozakresowe: 
2 x 10 W

20 W: głośniki pełnozakresowe: 
2 x 10 W

Technologie dźwięku

ClearAudio+

Tak

Tak

Bluetooth

System łączności

Specyfikacja Bluetooth 2.1 + EDR

Specyfikacja Bluetooth, wersja 3.0

Maksymalny zasięg łączności

Około 10 m w linii wzroku

Około 10 m w linii wzroku

Zgodność z profilami Bluetooth

A2DP, AVRCP, HFP, HSP

A2DP, AVRCP, HFP, HSP

Obsługiwane kodeki

SBC

SBC

Podłączanie

NFC

Tak

Tak

Wejścia

Wejście audio / Złącze USB micro (do ładowania głośnika)

Wejście audio / Złącze USB micro (do ładowania głośnika)


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2013, wyniósł w przybliżeniu 72 miliardy dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net