Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe przenośne głośniki Sony z serii X z technologią NFC

Komunikat prasowy   •   Sty 08, 2013 02:00 CET

Sony wprowadza do oferty nowy, 2.1-kanałowy

Unikatowy system przetwarzania Sony DSEE poprawia brzmienie muzyki poddanej kompresji. Jego działanie polega na przywracaniu ważnych dla jakości dźwięku wysokich częstotliwości – traconych przy słuchaniu muzyki na urządzeniach przenośnych.

Smuklejszy i lżejszy dwukanałowy model BTX300 o mocy 20 W doskonale nadaje się do zabrania na spotkanie z przyjaciółmi w plenerze czy na dłuższy wyjazd. Wyróżnia się jakością brzmienia, która jest zasługą między innymi mocnego basu reprodukowanego przez membranę bierną.Łatwa strumieniowa transmisja dzięki technologii NFC do bezprzewodowego łączenia „od jednego dotknięcia”

Smukłe, atrakcyjnie wyglądające głośniki BTX500 i BTX300 doskonale radzą sobie z mocną reprodukcją nagrań z urządzeń mobilnych.

Wszystko sprowadza się do jednego dotknięcia: wystarczy bowiem na chwilę przyłożyć smartfon* lub

Oba głośniki współpracują również ze smartfonami bez technologii NFC: dzięki łączu Bluetooth® można je w zwykły sposób sparować z telefonem iPhone/iPadem, telefonami komórkowymi i tabletami Android oraz wieloma innymi urządzeniami.

Smukłe, nowocześnie wyglądające głośniki BTX500 i BTX300 można z powodzeniem zapakować do torby podróżnej i zabrać na weekendowe wypady za miasto. Nawet jeśli w pobliżu nie będzie żadnego gniazdka sieciowego, wytrzymały akumulator wystarczy na maksymalnie 8 godzin (BTX300) / 6 godzin (BTX500) słuchania.

Dla dodatkowej wygody oba głośniki pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych z wolnymi rękami – jak przez samochodowy zestaw głośnomówiący. Wbudowany port USB pozwala z kolei na podładowanie smartfona, gdy w pobliżu nie ma żadnego gniazdka sieciowego.

Nowe głośniki bezprzewodowe Sony SRS-BTX500 i SRS-BTX300 pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2013 r .

* Wymagana jest aplikacja NFC Easy Connect (na urządzenia z systemem Android 2.3.3 lub wyższym). Łączenie „od jednego dotknięcia” możliwe jest tylko z urządzeniami mobilnymi z technologią NFC, na przykład z rodziny Sony Xperia.

1 „DMC” to skrót utworzony od nazw rozwiązań technicznych: Dual Passive Radiator (dwie membrany bierne) / Magnetic Fluid (ciecz magnetoreologiczna) / Clear Phase DSP.