Obserwuj: Biuro Prasowe Sony Polska

Nowe radioodtwarzacze samochodowe AV firmy Sony: lepsza współpraca ze smartfonami i wszechogarniający dźwięk

Komunikat prasowy   •   Sie 31, 2017 13:15 CEST

Radioodtwarzacz XAV-AX200 zawiera wszystkie narzędzia, dzięki którym podróżowanie samochodem będzie kojarzyć dobrą rozrywką.
  • Zgodność z technologiami Apple CarPlay* i Android Auto™**
  • Nowo dodany, zintegrowany odtwarzacz DVD zapewniający rozrywkę w każdej podróży
  • W przyszłości powiększenie oferty o wersję z radiem DAB

Firma Sony rozwija ofertę samochodowych urządzeń audio, które doskonale współpracują ze smartfonami. Pierwszym nowo wprowadzonym modelem z tej serii jest radioodtwarzacz AV XAV-AX200; w późniejszym czasie dołączy do niego model z radioodbiornikiem DAB.

Radioodtwarzacz XAV-AX200 zawiera wszystkie narzędzia, dzięki którym podróżowanie samochodem będzie kojarzyć się nie z nudą, tylko z dobrą rozrywką audiowizualną. Jest wyposażony w czytelny i czuły ekran dotykowy o przekątnej 6,4 cala oraz ułatwiające obsługę, ergonomicznie zaprojektowane pokrętło regulacji głośności.

Nienaganna jakość dźwięku to zasługa technologii EXTRA BASS™***, zapewniającej wyraźny i mocny bas, oraz Dynamic Stage Organizer (DSO), która poprawia pozycjonowanie źródeł w panoramie stereo, dzięki czemu dźwięk zdaje się dobiegać wprost z deski rozdzielczej.

Wszystkie możliwości w zasięgu dłoni

Apple CarPlay: technologia CarPlay integruje telefon iPhone z wyświetlaczem i elementami sterującymi radioodtwarzacza samochodowego. Pozwala przez to używać funkcji smartfona w pomysłowy i bezpieczny sposób. Kierowca może więc rozmawiać przez telefon, wysyłać i odbierać wiadomości, wyznaczać optymalną trasę z uwzględnieniem aktualnego natężenia ruchu — a wszystko to bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze.

Android Auto™: Android Auto to technologia stworzona z myślą o kierowcach. Dzięki niej platforma Android działa także w samochodzie. Prosty, intuicyjny system obsługi i nowe polecenia głosowe zaprojektowano tak, by prowadzący w maksymalnym stopniu pozostawał skoncentrowany na drodze. Przydatne informacje pojawiają się automatycznie i są podzielone na proste, przejrzyste karty.

Bezpieczne parkowanie z użyciem wielu kamer

Nowością są trzy wejścia sygnału z zewnętrznych kamer, pozwalające kierowcy wybierać obraz z maksymalnie trzech podłączonych kamer. Jedno wejście jest na stałe sprzężone ze wstecznym biegiem; pozostałe dwa można wybierać ręcznie.

System EXTRA BASS™

Ta funkcja zasadniczo zmienia odbiór dźwięku. System EXTRA BASS™ wzmacnia tony niskie, które dzięki temu przebijają się przez odgłosy pracy silnika. W rezultacie wyraźny dźwięk z głębokim, mocnym basem uzyskuje się niezależnie od ustawionej głośności. Urządzenie jest też wyposażone w funkcję DSO. Poprawia ona percepcję dźwięku, tworząc wrażenie słuchania przez wirtualne głośniki znajdujące się na desce rozdzielczej.

Funkcje zwiększające intensywność rozrywki

Pierwowzorem nowych modeli jest radioodtwarzacz XAV-AX100. Wzbogacono go jednak o kilka nowych funkcji, poprawiających jakość i zwiększających intensywność rozrywki. Konfigurowalnewejście pilota na kierownicy obsługuje ogólnie przyjęty protokół sterowania. Eliminuje to potrzebę użycia jakichkolwiek adapterów łączących radioodtwarzacz z pilotem na kierownicy. Nowością jest także wyjście na wzmacniacz o podwyższonym poziomie napięcia (4 V): źródło mocnego, 4-woltowego sygnału, które zwiększa czystość dźwięku i ogranicza zakłócenia, gdy radioodtwarzacz podłączony jest do wzmacniacza mocy.

Łatwe i efektywne dostosowanie brzmienia do różnych środowisk umożliwia 10-pasmowy korektor EQ10 z dziesięcioma wstępnie zaprogramowanymi ustawieniami. Urządzenie obsługuje również pliki audio w formacie FLAC (tylko przez łącze USB). Format ten jest podobny do MP3, ale nie powoduje żadnego obniżenia jakości dźwięku poddanego kompresji.

W marcu pojawi się także radioodtwarzacz XAV-AX200 w wersji z odbiornikiem DAB umożliwiającym bezproblemowe słuchanie cyfrowych stacji radiowych. Uzupełni on obecną linię produktów z technologiami Apple CarPlay i Android Auto, którą tworzą modele XAV-AX100 i XAV-AX200.

Radioodtwarzacz XAV-AX200 będzie do nabycia w Europie od września 2017 r. Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.eu/

* Apple, iPad, iPhone, iPod i iPod Touch są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.

** Wymagana jest aplikacja Android Auto z serwisu Google Play i smartfon z systemem Android™ 5.0 Lollipop lub nowszym. Technologia Android Auto™ może nie być dostępna we wszystkich urządzeniach ani we wszystkich krajach/regionach. Android, Android Auto, Google Play i inne znaki są znakami towarowymi Google Inc.

*** EXTRA BASS jest znakiem towarowym Sony Corporation.

Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, fotograficznego, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2017, wyniósł w przybliżeniu 76 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa strona www Sony: http://www.sony.net